Забули пароль?

Ще не з нами? Зареєструйтесь зараз

Ріо-2016: перемоги українських спортсменів
22.08.2016

На Літніх Олімпійських іграх 2016 року в Ріо-де-Жанейро Україна зайняла 31-е місце в загальнокомандному медальному заліку. Українські спортсмени завоювали 11 медалей: 2 золоті, 5 срібних і 4 бронзові. Всього на Іграх Україну представляли 205 спортсменів в 27 видах спорту.

Юрій Чебан, 30 років. Веслування на каное. Золота медаль

Юрій Чебан встановив олімпійський рекорд на дистанції 200 метрів у веслуванні на каное, показавши результат 39,379 секунди. За підсумками півфінальних запливів Чебан був лише восьмим, але в фіналі зумів не тільки виграти, але й встановити новий олімпійський рекорд. Таким чином український каноїст став дворазовим олімпійським чемпіоном. Раніше він перемагав у Лондоні в 2012 році.

Олег Верняєв, 22 роки. Спортивна гімнастика

Особисте багатоборство – срібна медаль

Олег Верняєв приніс Україні срібну медаль Ріо-2016 у абсолютній першості зі спортивної гімнастики. Він став переможцем кваліфікації, однак на фінальному етапі українському спортсмену не вистачило концентрації.

Вправи на брусах – золота медаль

16 серпня 2016 року, на одинадцятий день розіграшу медалей, Україна нарешті дочекалася золота. Олег Верняєв отримав свою першу золоту олімпійську медаль із рук президента Національного олімпійського комітету України Сергія Бубки.

Жіноча збірна України з фехтування на шаблях. Срібна медаль

Українські шаблістки виправдали статус претенденток на медаль. Харлан і компанія у чвертьфіналі виграли в Південної Кореї, а потім забезпечили собі медаль у напруженому поєдинку проти італійських шаблісток. Програючи з різницею у 8 уколів, українки зуміли переломити хід матчу – 45:42. Однак у фіналі збірна України не змогла перемогти.

Жан Беленюк, 25 років. Греко-римська боротьба. Срібна медаль

Українець Жан Беленюк у затятому фінальному поєдинку змагань із греко-римської боротьби на Олімпіаді у Ріо-де-Жанейро поступився своєму супротивнику із рахунком 2:9. Міністр молоді та спорту України Ігор Жданов після поєдинку написав на своїй сторінці у Facebook, що судді  вкрали заслужене «золото» Олімпіади у Жана.

Богдан Бондаренко, 26 років. Стрибки у висоту. Бронзова медаль

Український легкоатлет Богдан Бондаренко здобув бронзову медаль у стрибках у висоту. Він  з першої спроби підкорив планку висотою 233 см, потім були дві невдалі спроби на 238 см, під час останньої спроби на 240 см планка знову не встояла.

Дмитро Янчук (23 роки) і Тарас Міщук (21 рік). Каное-двійка, 1000 метрів. Бронзова медаль

Після запливу українці зізналися, що їх надихнула золота медаль Юрія Чебана, який здобув перемогу в фіналі на дистанції 200 метрів

Ганна Різатдінова, 23 роки. Художня гімнастика. Бронзова медаль

Ганна вважалася однією з фавориток ще до старту змагань, тому її успіх не став несподіванкою для вболівальників. Різатдінова впевнено посіла третє місце ще в кваліфікації індивідуального багатоборства, а в фіналі зуміла утримати цей результат

Павло Тимощенко, 29 років. Сучасне п'ятиборство. Срібна медаль

Це перша олімпійська медаль в кар'єрі Тимощенка, який минулого року зумів завоювати титул чемпіона світу. При цьому Павло не вважався одним із фаворитів змагань. Боротьба велася на дистанції з п'яти дисциплін – плавання, фехтування, верхової їзди, бігу і стрільби. За загальною сумою очок Тимощенко став другим, а вирватися на призове місце вдалося за рахунок вдалих виступів в бігу і стрільбі, де Павло зумів уникнути помилок і здобути друге місце.

Вже з 7 вересня 2016 року в Ріо-де-Жанейро за нагороди боротимуться українські параолімпійці – 155 спортсменів у 14 видах спорту, а це найчисленніша за усю історію України команда.

Підготовлено за матеріалами Олімпіада-2016: всі медалі збірної України