bg-img bg-img bg-img
Увiйти в ГУРТ
Забули пароль?

Ще не з нами? Зареєструйтесь зараз

Обрано переможця конкурсу наукових робіт «Зберігаючи пам’ять про Голокост»
06.12.2018

3 грудня пройшов фінальний етап Всеукраїнського конкурсу наукових, науково-дослідницьких проектів «Зберігаючи пам’ять про Голокост». Учасники презентували власні роботи у стінах Київського національного університету ім. Тараса Шевченка, на кафедрі історичного факультету.

За підсумком оцінок Журі переможцями стали: 

1-ше місце – Єфремов Вадим Валерійович, аспірант Житомирського державного університету імені Івана Франка. Тема проекту: «Топос Бабиного Яру у художній літературі: інтерпретація малодосліджених творів». 

«Це комплексне літературознавче дослідження, яке складається з інтерпретації п’яти художніх творів українських авторів, що присвячені трагедії у Бабиному Ярі. Робота складається з двох розділів: теоретичні аспекти розвитку, які присвячені висвітленню образу топосу Бабиного Яру у творчості письменників діаспори і окремо - у творчості українського письменника Володимира Дарди. Кожен з аспектів дослідження являє собою окрему статтю, яка розглядає образ Бабиного Яру. Наприклад, це сприймання трагедії Бабиного Яру через дитячі образи; мотив втечі, як у творі Володимира Дарди; мотив побудови Меморіалу Бабиного Яру в американському місті Денвер, штат Колорадо», – розповів про свою роботу фіналіст Вадим Єфремов.

2-гі місця – Дробний Віктор Сергійович, студент Миколаївського національного університету імені В.О.Сухомлинського. Тема проекту: «Особливості розвитку єврейської громади Миколаївського району Миколаївської області у першій половині ХХ століття»; Довгаль Дана Валеріївна, аспірантка Рівненського державного гуманітарного університету. Тема проекту: «Жінки як об’єкт та суб’єкт гендерного аспекту на прикладі Голокосту в Україні та геноциду в Руанді»;

3-ті місця – Миропольський Веніамін В’ячеславович, студент Дніпропетровського державного університету внутрішніх справ. Тема проекту: «Проблеми визнання Праведниками народів світу (на прикладі митрополита А.Шептицького)»; Зиль Вікторія Петрівна, студентка Рівненського державного гуманітарного університету. Тема проекту: «Голокост в генеральній окрузі «Волинь-Поділля»: економічний аспект катастрофи»; Сморжевський Олександр Сергійович, студент Академії Державної пенітенціарної служби України. Тема проекту: «Комеморація місць масового знищення євреїв міста Чернігів у роки нацистської окупації: поточний стан та перспективи»;

Фіналісти отримали грошові винагороди у розмірі 5 тисячі грн. за перше місце, 3 тисячі за друге і 2 тисячі за третє. Переможець конкурсу також має можливість пройти стажування у Меморіальному центрі Голокосту «Бабин Яр» (BYHMC) з метою реалізації свого проекту. Усього на Конкурс було подано 33 заявки, а до фіналу пройшли 9 учасників з різних міст України. Серед робіт були наукові, науково-дослідницькі проекти з гуманітарних та суспільних наук: історії, філософії, права, психології, соціології, політології.

Мета Конкурсу – пошук та підтримка талановитої молоді, залучення її до вирішення проблем вивчення, дослідження історії Голокосту на території України та інших країн Східної Європи, зокрема, розстрілів у Бабиному Яру у вересні 1941 року, та інших злочинів, скоєних тоталітарними режимами. Організатори Конкурсу: BYHMC за сприянням Міністерства освіти і науки України, Київської міської державної адміністрації та Національного історико-меморіального заповідника «Бабин Яр».

До складу журi увiйшли:

Голова журі – Юрій Сафонов, заступник директора ДНУ «Інститут модернізації змісту освіти», доктор економічних наук, професор, Заслужений працівник освіти України;

Заступник Голови журі – Яна Барінова, виконавчий директор Меморіального центру Голокосту «Бабин Яр»;

Борис Глазунов, Генеральний директор Національного історико-меморіального заповідника «Бабин Яр»;

Діана Попова, директор Департаменту культури Київської міської державної адміністрації;

Оксана Довгополова, доктор філософських наук, професор кафедри філософії та методології пізнання Одеського національного університету імені 
І.І. Мечникова;

Тарас Пшеничний, заступник декана історичного факультету Київського національного університету імені Тараса Шевченка;

Владислав Гриневич, провідний науковий співробітник Інституту політичних та етнонаціональних досліджень Академії наук України.

Контакти

Коментарі

  •   Пiдписатися на новi



Щоб розмістити свою новину, відкоментувати чи скопіювати потрібний текст, зареєструйтеся та на портал.