bg-img bg-img bg-img
Увiйти в ГУРТ
Забули пароль?

Ще не з нами? Зареєструйтесь зараз

Як впливають основні складові екологічної ситуації на життя у Білокуракинській громаді
24.02.2021

Білокуракинська селищна рада та експерти ГО «Громадська ініціатива Луганщини» продовжують співпрацю в рамках перегляду деяких позицій в стратегічному плануванні в частині вирішення питань охорони довкілля. Активно триває збір інформації щодо основних складових екологічної ситуації Білокуракинської громади. Чи можливо забезпечення сталого еко середовища в складному регіоні?

Експерти аналізують основні складові екологічної ситуації у Білокуракинській громаді. В громаді проживає 15790 осіб. Нараховується 34 населені пункти. На території Білокуракинської СТГ працює біля 300 суб’єктів господарської діяльності

Зараз можна констатувати, що протягом останніх років в умовах військового конфлікту на Сході України фактично недостатня можливість для проведення повної оцінки пошкоджень природних комплексів. Вплив на забруднення довкілля від бойових дій - значне забруднення хімічними токсичними речовинами, уламками металів і тяжкими металами від артилерійських обстрілів і застосування вибухівки. Внаслідок цих дій утворилися численні воронки, що понівечили землю й знищили природні заповідні території, відбулося затоплення шахт, будівництво оборонних споруд, копанок, пошкодження каналізаційних і водогінних мереж. Маємо забруднення
підземних вод, водойм, забруднення атмосферного повітря, виведення з ладу значних масивів ріллі, знищення і псування об’єктів природно-заповідного фонду, лісові пожежі тощо.

І хоча в самої  ОТГ бойових дій не було, її розташування дуже небезпечно. Білокуракинська СТГ знаходиться всього в 80 км до лінії розмежування та бойових дій,  а до м. Сватове, де в 2015 р. стався потужний вибух військових складів, лише 50 км.

Значним фактором виникнення надзвичайної ситуації в області є наявність великої кількості затоплених і напівзатоплених вугільних шахт, що мають постійний гідравлічний зв’язок з діючими шахтами та водної системою і формують нові загрози для якості водопостачання.

Серед інших проблем: розорювання яружно – балочних склонів, що приводить до замулення водних об’єктів, щорічні пожежі в екосистемах, розлад системи полезахисних та яружних лісових смуг, розорювання прибережних земель річки Білої.

Після збору інформації заплановано засідання робочої групи з організації проведення СЕО проєкту відкоригованої Стратегії розвитку з метою опрацювання рекомендацій.

    

#EU4USociety

#ПрямуємоРазом

#MovingForwardTogether.

 

Матеріал підготовлено ГО «Громадська ініціатива Луганщини» в рамках проєкту «Будуємо успішну Білокуракинську селищну громаду разом! Забезпечення сталого еко середовища» за підтримки Європейського Союзу та Міжнародного Фонду «Відродження» в межах грантового компоненту проєкту EU4USociety. Матеріал відображає позицію авторів і не обов’язково відображає позицію Міжнародного фонду «Відродження» та Європейського Союзу».

 

Контакти

Коментарі

  •   Пiдписатися на новi



Щоб розмістити свою новину, відкоментувати чи скопіювати потрібний текст, зареєструйтеся та на портал.