bg-img bg-img bg-img
Увiйти в ГУРТ
Забули пароль?

Ще не з нами? Зареєструйтесь зараз

Людмила Афанасьєва: «Волонтер - це спосіб життя»
28.08.2014

 Відбулася церемонія нагородження переможців конкурсу "Волонтер року 2013". І сьогодні ГУРТ ділиться історією Людмили Афанасьєвої, яка стала лауреатом у номінації  «Сфера соціального захисту населення». Читайте про здійснення мрії Людмили!

Ще дитиною я мріяла побудувати такий заклад,  де будуть допомагати всім, хто цього потребує. І ось я волонтерка, працюю з дітками та з дітками з особливими потребами. Організовую різноманітні свята, акції,виставки-продажі дитячих робіт, поїздки, також провожу  до 5 разів на тиждень розвиваючих гуртків, майстер класів: з декупажу, бісероплетіння, малювання, ліплення, вироби із солоного тіста, шиття, вишивка бісером також машинна вишивка...

 Мій досвід  діяльності почався з участі у серпні  2011 року у проекті «Школа самостійності» громадської організації інвалідів «Відгук» у м. Буча. Робота з дітьми з особливими фізичними потребами здійснювалася на волонтерських засадах, 3 рази на тиждень ми проводили заняття з рукоділля та ліплення виробів з солоного тіста.

Так як виявилось, що у м. Ірпінь не має такої організації для інвалідів, то  за допомогою голови громадської організації інвалідів «Відгук» Світлани Стадніченко відкрила Ірпінську міську громадську організацію інвалідів ”Оберіг”. Потім за підтримки Ірпінської міської ради, відділу у справах сімї і молоді, за фінансової підтримки Фонду громади Приірпіння та Міжнародного жіночого клубу Києва розпочала проект «Школа нових можливостей»,  напрямки діяльності якого:

1. Залучення дітей з особливими фізичними потребами до занять художньою творчістю, розвиток дитини як особистості, а саме  фізична, психологічна, соціальна та трудова реабілітація за допомогою «арт-терапії».

2.Самореалізація та розширення кругозору молодих людей з особливими фізичними потребами.

3. Психологічна підтримка батьків та залучення їх до активної співпраці.

4. Залучення людей до благодійності та розуміння людей особливими фізичними потребами.

Завдання проекту «Школа нових можливостей»

Перше завдання, даного проекту, це – залучення дітей з особливими фізичними потребами до занять художньою творчістю для того, аби діти, які  не можуть говорити і висловлювати свої почуття, змогли розкрити та виразити свій внутрішній світ через творчість.

Другим завданням проекту є – збільшення рівня соціальної адаптації дитини, пристосування її до середовища, у якому вона перебуває і - як зворотній процес, - розуміння соціальним середовищем потреб даної особистості.

Третім завданням  є фізична реабілітація, тому що виконуючи творчі роботи  дитина відновлює моторику  рухів.

Четвертим завданням проекту  «Школа нових можливостей » є розвиток у дитини всебічних здібностей, завдяки яким вона набуває здатності до самореалізації у своєму подальшому житті.

П`ятим завданням є соціально- культурний розвиток молоді з особливими фізичними потребами, збільшення можливості самореалізації. 

   Маю від  цієї роботи величезну радість, коли бачу що наша організація процвітає, маємо чудові проекти також еко-проекти, вигравали у конкурсах отримували гранти, батьки між собою здружилися, проекти та ідеї не вичерпуються. Мріємо відкрити соціальне підприємство та центр реабілітації. Позитивні результати дає робота з розумово відсталими дітьми. Наразі вони почали спілкуватися за допомогою власних виробів. У дітей з фізичними вадами покращилася дрібна моторика пальців та міцність м’язів рук. Відповідні заняття, за постійного проведення, дають можливість покращувати не тільки психологічний стан, а  фізичний.

Чисельність осіб з особливими потребами та обмеженими фізичними можливостями в Україні зростає в результаті техногенних катастроф, високого рівня аварійності на автошляхах, незадовільного стану навколишнього середовища, низької якості медичних послуг, збільшення випадків хронічних захворювань і вроджених вад.

Українське суспільство, виховуючи в собі гуманність, людяність, доброту – усвідомить приналежність людей з інвалідністю, як невід’ємної частини нашої держави.

Потрібно забезпечити розвиток свідомого формування у суспільстві позитивного ставлення до можливостей  з особливими потребами за допомогою ЗМІ, освітніх установ, неурядових організацій.

Волонтер - це спосіб життя

Мій девіз: «У світі немає сильніших чи слабших, гірших чи кращих. Ми усі майже однакові, і нас усіх врятує Любов і Доброта»

Контакти

Коментарі

  •   Пiдписатися на новiЩоб розмістити свою новину, відкоментувати чи скопіювати потрібний текст, зареєструйтеся та на портал.