bg-img bg-img bg-img
Увiйти в ГУРТ
Забули пароль?

Ще не з нами? Зареєструйтесь зараз

Швацький бізнес як альтернатива розвитку українського села: досвід Анни Свєтік

Ми продовжуємо публікувати історії успіху підприємців, підтриманих Ресурсним центром ГУРТ у 2014-2015 роках. Цього разу мова йтиме про Анну Свєтік та її бізнес із пошиття дитячого одягу та постільної білизни. Анна стала переможницею проекту «Розвиток малого підприємництва в сільських громадах України», що впроваджувався Ресурсним центром ГУРТ за фінансової підтримки Фонду «Монсанто». Про її підприємницький шлях читайте в історії успіху нижче.

***

Швацькою справою Анна Свєтік займається уже 20 років. Зустріч із майбутнім чоловіком у Лондоні стала відправною точкою для спрямування швацьких навиків Анни у бізнес-проект. У селі Костянтинівка Черкаської області Анна Свєтік та її команда з понад 20 співробітників працюють над виробленням і продажем дитячого одягу та постільної білизни. Вироблений товар продають у мережі магазинів «Манна» в Смілі, Києві та Черкасах, а також в інтернет-магазині одягу M&A.

На виробництві шиють для власних магазинів білизняний трикотаж, спідниці, брюки, спортивні костюми, верхній одяг, а також дитячу постільну білизну. Виконують і сторонні замовлення. Анна вважає, що розширити асортимент можна за рахунок пошиття слінгів та одягу для вагітних. Важливо, що у виробництві одягу команда пані Анни використовує натуральні тканини. На сьогодні рентабельність виробництва сягає 20-30%, а обсяг продажів 60-100 тис. грн на місяць.

Швацький бізнес «Свєтік» починався у Лондоні з інтернет-магазину дитячого одягу M&A з англійським товаром, який Анна відкрила разом зі своїм чоловіком Максимом у 2011 році.  Саме Максиму належить ініціатива виробництва дитячого одягу. Через рік після старту підприємницької діяльності подружжя повернулося в Україну. Анна розповідає: «Ми вирішили, що можемо виробляти власний якісний товар в Україні. Згодом, із розширенням бізнесу, відкрили мережу фірмових магазинів дитячого одягу «Манна» у Смілі, Києві та Черкасах, які працюють без посередників».

Цікаво, що Анна «одягала» всіх ще з 5 років. Оскільки бабуся ховала голки подалі від дітей, майбутня швачка ножицями вирізала одяг для шахових фігур. Перша спідниця власного виробництва з’явилася в 11 років. Після школи, отримавши профільну швацьку освіту, розпочався її професійний шлях. Ґрунтовне розуміння технології швацького виробництва доповнилося підприємницьким підходом до справи і посприяло її успіху. «Чоловік – фінансовий директор нашого підприємства. Він завжди спрямовує мої бажання у правильному напрямку», – уточнила Анна Свєтік.

Анна розуміє значення постійної освіти для розвитку власної справи. Підприємниця брала участь у тренінгових заходах ГУРТа. За час, проведений разом із іншими підприємцями у межах проекту «Розвиток малого підприємництва в сільських громадах України», Анна Свєтік отримала нові сили для супротиву наявним труднощам ведення бізнесу.

«Завдяки ГУРТу я зустріла багато цікавих і мотивованих людей, які також прагнуть до кращого майбутнього. Однодумці зарядили один одного енергією для подальшої роботи над розвитком бізнесу», – поділилася своїми враженнями Анна.

Крім того, участь у проекті мала для підприємниці значний практичний інтерес, оскільки вона здобула більше знань щодо розвитку комерційного напрямку швацької справи. Серед змін у розвитку бізнесу після співраці з ГУРТом Анна виділила перепрофілювання асортименту, у зв’язку з чим прибутки бізнесу зросли втричі. Крім того, товарові підприємства «Свєтік» вдалося вийти на оптовий ринок.

Після навчання протягом проекту ГУРТа Анна Свєтік стала учасницею конкурсу «СТАЛО: бізнес вирішення для сталого розвитку». Потрапиши у ТОП-50 зі 120 номінантів конкурсу, Анна  зайняла 5 місце за результатами народного голосування. Як номінантка конкурсу підприємниця отримала можливість поглиблювати свої знання у бізнес-школа GEF за підтримки Києво-Могилянської бізнес-школи.

Анна завжди намагається стежити за тенденціями швацької галузі: «Сьогодні кажуть – старості немає, старість – це здобутий досвід. З такими швидкими змінами технологій не можна зупиняти процес самоосвіти. Одного досвіду замало. Я маю диплом швачки. Проте одна справа – мати професійні навики з пошиття одягу. Зовсім інше – вміння вести швацький бізнес, особливо коли він постійно розвивається», – впевнена підприємниця.

Швацьке підприємство «Свєтік» має не лише комерційну складову – розташування виробництва у селі Черкаської області несе важливий соціальний підтекст. Анна Свєтік розповідає:  «Наше село не можна назвати занедбаним, але хорошої роботи для селян завжди недостатньо. Наше підприємство, наприклад, стало місцем роботи для матері двох дітей, яка після смерті чоловіка переїхала жити в село».

Швацьке підприємство «Свєтік» надало можливість працевлаштування для сільських жителів, яким відтепер не доводиться від’їжджати на заробітки далеко від сім’ї. Крім того, завдяки успішному розвитку бізнесу на село звернули увагу кияни, які, за словами Анни, також залучені до роботи. Крім того, виробничі відходи від натуральних тканин частково йдуть на опалення приміщень, сільські жителі закладають їх до компостних ям для виробництва органічних добрив, а місцеві народні умільці з відходів – шматків тканини, синтепону – виготовляють сувеніри, обереги, ляльки-мотанки.

Хоча для селян наявність швацького підприємства недалеко від дому є перевагою, Анна Свєтік все ж таки відчуває потребу в кваліфікованих працівниках, які стежать за оновленнями своєї галузі: конструктори, технологи, закрійники, художники, модель’єри, електрики, механіки. Серед труднощів виробництва є також технічний аспект залежності від енергоресурсів. Підприємство Анни намагається вирішити це питання завдяки встановленню сонячних батарей.

Анна розповіла, що плани з перетворення їхнього бізнесу на повноцінну фабрику з окремим приміщенням реалізувати непросто, адже держава недостатньо підтримує легку промисловість. Незважаючи на деякі перешкоди, Анна не занепадає духом і її бізнес стрімко розвивається. Успішна підприємниця поділилася з нами кількома порадами зі свого досвіду:

  • Кожне падіння – новий початок, який треба сприймати як урок, а не як поразку. Треба підніматися і йти далі.
  • Ніколи не втрачайте віри у свої сили, щоб не говорили інші люди. Незамінних робітників немає.
  • Успіх супроводжується тяжкою працею.
  • Варто розраховувати на себе, не очікуючи полегшення. Слід запастися терпінням і відганяти негативні думки.

Зараз Анна працює над просуванням торгової марки «Свєтік» за кордоном. Завдяки своїй праці, консультаціям із практиками, які вже змогли вийти на європейські ринки, й наполегливій праці бізнес Анни Свєтік рухається вперед. 

Фото: http://stalo.delo.ua/

Контакти

Share
Чи вважаєте цей матеріал корисним + Так 2  - Нi  

Коментарі

  •   Пiдписатися на новiЩоб розмістити свою новину, відкоментувати чи скопіювати потрібний текст, зареєструйтеся та на портал.