bg-img bg-img bg-img
Увiйти в ГУРТ
Забули пароль?

Ще не з нами? Зареєструйтесь зараз

Жіноча сила задля добробуту армії: огляд жіночих організацій в Україні
17.05.2016

У складні для української армії часи жінки об’єднують свої зусилля задля ефективиної допомоги бійцям. Волонтерки надають психологічну та правову допомогу, інформаційну та матеріальну підтримку, виготовляють вироби ручної роботи, готують та воюють пліч-о-пліч із бійцями-чоловіками. ГУРТ дослідив те, як жіноча сила проявляє себе у волонтерських ініціативах та організаціях, спрямованих на допомогу військовим.

39 Жіноча Сотня Самооборони

39 Жіноча сотня Самооборони Майдану була створена в середині січня 2014 року на базі жіночої чоти 11 сотні. Свого часу вона базувалася у Будинку профспілок, Будинку офіцерів та Українському домі. Сьогодні організація має регіональних представників і об’єднує тисячі українок. Деякі дівчата із сотні беруть участь у бойових діях на сході України.

Зараз 39-та жіноча сотня займається різними гуманітарними напрямками, серед яких забезпечення учасників АТО (у тому числі жінок-учасниць АТО) та підтримка їхніх сімей. Також організація допомагає вимушеним переселенцям, організовує соціальні акції. За підтримки Міністерства оборони на базі сотні був створений Центр координації оперативної допомоги українській армії та гаряча лінія для налагодження зв'язку та координації між блокпостами та волонтерами.

Дізнатися більше.

Українська Жіноча Варта

Всеукраїнська організація «Українська Жіноча Варта» виникла у 2014 році з початком російсько-української війни та розпочала свою діяльність з масових навчань для жінок з домедичної, загальновійськової, психологічної та психіатричної підготовки. Зараз організація опікується питаннями захисту прав жінок у армії, забезпеченням рівних прав і можливостей, створює та розповсюджує військову та психологічну літературу.

Організація постійно надає правову допомогу жінкам в армії та їхнім родинам та проводить навчання для жінок, а також працює над створенням жіночого руху опору. З 2014 року Українська Жіноча Варта зібрала та передала допомогу підрозділам Збройних сил України на суму більше 1000000 грн.

Дізнатися більше.

Hand Made для Армії руками небайдужих полтавок

Жіноча волонтерська група «Hand Made для Армії руками небайдужих полтавок» з’явилася у вересні 2014 року. За понад півтора роки щоденної праці жінки та дівчата сплели більше 13 квадратних кілометрів маскувальних сіток. Окрім цього, за весь цей час полтавські волонтерки виготовили безліч різноманітних унікальних виробів ручної роботи: теплі ковдри, шкарпетки, рукавиці, спідня білизна, подушки-утеплювачі і ще багато чого необхідного для військових.

Вироби полтавських майстринь отримали схвальні відгуки від бійців. Відома волонтерська організація «Крила Фенікса», висловивши подяку, також високо оцінила рівень виробів.

Дізнатися більше.

Жіноча Сотня Самооборони Майдану з Чернігова

Волонтерський центр «Жіноча Сотня» Самооборони Майдану з Чернігова об’єднав більше сотні жінок, які займаються забезпеченням учасників АТО з різних регіонів країни – як бійців ЗСУ та МВС, так і добровольчих батальйонів.

Багато необхідних бійцям речей - балаклави, спідню білизну, військову форму, сумки, чохли, - волонтерки виготовляють власноруч. «Жіноча сотня» має власний швейний цех, відповідно витрати йдуть лише на матеріали. Крім того, волонтерки центру шиють патріотичні еко-сумки з різноманітною українською символікою на продаж, щоб на отримані гроші придбати потрібні речі для українських бійців. Закуплені за кордоном ліки жінки комплектують у власноруч пошиті аптечки. Є у «Жіночої сотні» й власна кухня, де готують сухі борщі, гарбузові каші та інші смаколики бійцям на передову.

Жінки-волонтерки займаються не лише матеріальною допомогою учасникам АТО, але й патріотичним вихованням молоді. Проводять майстер-класи для дітей з виготовлення ляльок-мотанок, які потім кладуть у медичні аптечки, щоб підтримати моральний дух хлопців-воїнів у складні моменти.

Дізнатися більше.

Жіноча Сила України

ГО «Жіноча Сила України» займається матеріальною, медичною, психологічною, правовою та соціальною допомогою родинам військовослужбовців та бійців АТО. Волонтерське об’єднання зараз має представництва в багатьох містах країни. За словами волонтерів, до офісів групи щотижня надходить близько двохсот звернень. Найчастіше вони стосуються отримання статусу учасника АТО, пільг на комунальні послуги, виплат бійцям. Для людей, які не знають, що робити в тій чи іншій ситуації, волонтерська група видала пам’ятку, такий собі нормативно-правовий довідник.

Допомагають волонтери не тільки родинам бійців, а і самим воїнам АТО. З початку бойових дій психологи відпрацювали з військовими більше півтори тисячі годин. Проте, робота ще не завершена, адже після повернення додому бійцям важко буде пристосуватися до мирного життя.

Дізнатися більше.

Підготувала Катерина Буряк

Контакти

Коментарі

  •   Пiдписатися на новiЩоб розмістити свою новину, відкоментувати чи скопіювати потрібний текст, зареєструйтеся та на портал.