bg-img bg-img bg-img
Увiйти в ГУРТ
Забули пароль?

Ще не з нами? Зареєструйтесь зараз

Огляд медичних ініціатив: мобілізація здоров’я військових
05.06.2016

Українська медична система мала низку проблем ще до початку воєнних дій на сході України. З настанням війни українських лікарів підтримали волонтерські та громадські організації, які залучають усі можливі ресурси для покращення стандартів тактичної медицини. ГУРТ розповідає про цілі та результати діяльності декількох медичних ініціатив в Україні.

Мобільний польовий шпиталь

Благодійний фонд «Перший добровольчий мобільний шпиталь імені Миколи Пирогова» залучає цивільних медиків для надання медичної допомоги особам, що постраждали в зоні АТО.

Перший добровольчий мобільний шпиталь імені Миколи Пирогова діє за адаптованою концепцією системи Forward Surgical Teams до реалій бойових дій на території України. Запровадження FST в Армії США дозволило досягти показника у 97% виживання поранених — завдяки наближенню кваліфікованої медичної допомоги якнайближче до лінії фронту. Мобільний польовий шпиталь в зоні АТО має такі характеристика: 10 км від місця бойових дій, поза зоною обстрілу ворожої артилерії; час розгортання - 30 хвилин; швидкість переміщення під час передислокації - 50 км/год; надання допомоги 10 пораненим щогодини; прийом поранених із 80-кілометрового сектора боїв. Порядок надання допомоги: евакуація з поля бою; сортування; невідкладна хірургічна допомога; підготовка до евакуації у тилові медзаклади.

Проект ПДМШ імені Миколи Пирогова з розвитку в Україні сучасної високомобільної медицини для надання медичної допомоги під час надзвичайних ситуацій, військових дій та у віддалених і важкодоступних поселеннях реалізується у співпраці з Міністерством охорони здоров’я України, Міністерством оборони України, Генеральним штабом Збройних Сил України, за підтримки Ради національної безпеки та оборони України.

Навчання з тактичної медицини

ГО «Захист Патріотів» надає бійцям базові знання та навички з першої само та взаємодопомоги. Сертифіковані західними експертами інструктори «Захисту Патріотів» проводять навчання з практичними відпрацюваннями та симуляціями у реальному часі, які базуються на міжнародних медичних стандартах.

Станом на червень 2016 року за курсом бійця-рятувальника «Захист Патріотів» підготував 26,060 бійців та 4,371 курсантів, а також передав їм понад 21 тисячу індивідуальних аптечок IFAK. За програмою «Медик військ спеціального призначення» навчено 246 бійця та передано 180 медичних рюкзаків. Українська програма «Підтримка життя під час травми» підготувала за світовими стандартами 97 військових та 60 цивільних лікарів. «Захист Патріотів» продовжує ставити нові цілі та впроваджувати якісно нову українську медичну систему не лише для військових, але і для цивільного населення.

Мобільні бригади з надання дерматовенерологічної допомоги

У зоні проведення АТО волонтери під керівництвом представниківУкраїнської академії дерматовенерології надавали військовим дерматовенерологічну допомогу. Головна мета ініціативи – надання дерматовенерологічної допомоги учасникам АТО та іншим військовим, що перебувають у прифронтовій та фронтовій зонах, зокрема щодо питань обморожень кінцівок та інфекційної безпеки військових. 

З ініціативи благодійного фонду «Довіра людей», Національної медичної академії післядипломної освіти імені Шупика, співробітники Української академії дерматовенерології відкрили мобільний пункт та гарячу лінію з надання дерматовенерологічної допомоги, розробили для бійців листівки про методи уникнення обмороження та бактеріальних інфекцій, методичні рекомендації  «Надання дерматовенерологічної допомоги на рівні первинної лікарняної допомоги в умовах надзвичайних ситуацій». У рамках поїздок у зону АТО волонтери проводили освітні лекції, як для медичного персоналу, так і для учасників військових дій. Лікарі-учасники поїздки забезпечили індивідуальні консультації та огляди бійців. Після поїздок за допомогою лікарів звертається все більше військових.

Кризовий центр цивільної та військової медицини

Кризовий центр цивільної та військової медицини Medpatriot.ua, філія ГО «Патріот», сприяє наданню належної тактичної бойової допомоги та бореться за життя людей у збройних формуваннях України і добровольчих батальйонах.

З вересня 2014 року волонтери доставили у зону АТО понад 1000 сучасних індивідуальних комплектів з надання першої допомоги. Кожен набір містить необхідні засоби для зупинки сильної кровотечі, вирішення труднощів з дихальними шляхами і проникаючими пораненнями грудної клітки. Щоб військові вміли самостійно надавати першу допомогу собі та один одному, організація проводить тренінги з тактичної медицини для сотень солдатів. Важливим напрямком допомоги є забезпечення військових лікарів та медпрацівників комплексними парамедичними рюкзаками. У польові медичні пункти волонтери постачають необхідні лікарські засоби та устаткування.

Спільно з іншими волонтерськими організаціями медичний підрозділ Всеукраїнського об’єднання «Патріот» співпрацює з Міністерством оборони України, аби поліпшити систему надання тактичної медицини, зокрема стандарти, тренінгове навчання, логістичні питання та матеріально-технічне постачання, на державному рівні. 

Підготувала Марія Пічкур

Контакти

Коментарі

  •   Пiдписатися на новiЩоб розмістити свою новину, відкоментувати чи скопіювати потрібний текст, зареєструйтеся та на портал.