bg-img bg-img bg-img
Увiйти в ГУРТ
Забули пароль?

Ще не з нами? Зареєструйтесь зараз

Здоровий спосіб життя в сучасному мистецтві: нетривіальні підходи в добірці ГУРТа

До завершення Сезону здорового способу життя, що тривав на порталі ГУРТ із 11 червня 2016 року, ми підготували добірку з трьох нетривіальних творів сучасного мистецтва, присвячених цій темі. Подекуди вони дивні й шокуючі, але завжди викликають жваве обговорення й показують світ із іншої точки зору.

Кліп «ЗОЖ», група «Ленінград», 2015 рік

Відомий скандаліст, епатажний шоу-мен і незмінний лідер російської музичної групи «Ленінград» Сергій «Шнур» Шнуров регулярно радує поціновувачів своєї творчості й просто небайдужих меломанів піснями й кліпами, які так чи інакше торкаються теми здорового способу життя. При чому переважно йдеться про ексцентричні пісні з великою кількістю нецензурних виразів на алкогольно-побутову тематику, що з сарказмом зображують сучасну митцеві дійсність. У 2015 році колектив випустив кліп на пісню «ЗОЖ» (здоровый образ жизни (рос.), – авт.). Традиційно після прем’єри Сергій Шнуров у соціальних мережах пояснив значення відеоряду й слів композиції. На його думку, гонитва за модним нині здоровим способом життя не гарантує безпеку, оскільки набагато важливіше до всього підходити з розумом.

«Чутки про те, що я безпробудно п'ю, дуже перебільшені. Так, три роки поспіль бухав кожен день, але зараз вже рідше. Це до 30 можна пити і при цьому все встигати, а після починаються проблеми зі здоров'ям… Взагалі мені чомусь щиро шкода людей, які культивують здоровий спосіб життя. Жити довше – це не сенс життя. І здоров'я – не мета, а засіб», – прокоментував своє ставлення до ЗСЖ в інтерв’ю веб-журналу «Люди» Сергій Шнуров. Насолодитися кліпом ви можете нижче. 

Інсталяція «Грішник», Демієн Герст, 1988 рік

Англійський художник, підприємець і колекціонер творів мистецтва Демієн Герст вважається найбагатшим із нині живих митців світу. Смерть у її різних проявах і іпостасях – центральна тема більшості творів Герста. Найвідоміші роботи автора мають загальну назву «Природознавство» й представляють собою туші тварин (акула, корова, вівця) в акваріумах з формальдегідом. Серед них культовими вважаються «Фізична неможливість смерті в свідомості того, хто живе» (1991 рік) та «Матір і дитя розлучено» (1993 рік). Твори художника піднімають фундаментальні питання про сутність життя та вразливість існування на біологічному рівні. Однак у рамках заключної публікації Сезону здорового способу життя ми б хотіли звернути вашу увагу на більш ранню роботу Герста, що датується 1988 роком, – інсталяцію «Грішник». Коментуючи цю роботу, Херст говорив, що його дивує довірливість людей до медицини і відсутність віри в мистецтво.

Фільм «Реквієм за мрією», Даррен Аронофскі, 2000 рік

Ця кінострічка, відзнята за однойменною книгою Х'юберта Селбі-молодшого, давно стала класикою кінематографу. «Реквієм за мрією» належить до так званих «наркотичних» фільмів, але його суть значно глибша, ніж проблема вживання наркотиків. Йдеться про низку згубних пристрастей і звичок, у полоні яких перебувають зображені персонажі: кава, їжа, телебачення, спогади, шоколад, засоби схуднення, секс. Аронофскі зосереджує увагу глядача радше на загальній темі залежностей, показуючи за допомогою нещадних зображуваних засобів, як люди в сучасному суспільстві не мають виходу з їхнього згубного кола. Трейлер кінострічки дивіться нижче.

Контакти

Share
Чи вважаєте цей матеріал корисним + Так 3  - Нi  

Коментарі

  •   Пiдписатися на новiЩоб розмістити свою новину, відкоментувати чи скопіювати потрібний текст, зареєструйтеся та на портал.