bg-img bg-img bg-img
Увiйти в ГУРТ
Забули пароль?

Ще не з нами? Зареєструйтесь зараз

Форум громадянського суспільства як дієва платформа співпраці неурядових організацій

У 2009 році на Празькому саміті було започатковано спільну ініціативу Європейського Союзу та східноєвропейських країн-партнерів – Східне партнерство (СхП). У ньому беруть участь шість країн: Азербайджан, Білорусь, Вірменія, Грузія, Молдова та Україна. Головною відмінністю Східного партнерства від Європейської політики сусідства є запровадження багатостороннього виміру політичного та експертного діалогу між країнами-учасницями та Європейським Союзом.

Принципи функціонування Форуму громадянського суспільства

Одним із основних механізмів реалізації ініціативи є Форум громадянського суспільства (ФГС), перше установче засідання якого відбулося 16-17 листопада 2009 року в Брюсселі. У заході взяли участь представники близько 200 неурядових організацій та дослідницьких центрів з країн ЄС та країн-партнерів.

ФГС функціонує за принципом 5 тематичних платформ багатостороннього виміру Східного партнерства:

  • Демократія, належне врядування та стабільність
  • Економічна інтеграція та зближення з політиками ЄС
  • Навколишнє природне середовище, зміна клімату та енергетична безпека
  • Міжлюдські контакти
  • Соціально-трудова політика та соціальний діалог

У рамках Форуму Громадянського суспільства Східного партнерства в Україні з 2011 року діє національна платформа, яка в своїй роботі також поділяється на 5 зазначених вище робочих груп. На сьогодні національна платформа Форуму Громадянського суспільства об’єднує більше 180 різноманітних неурядових громадських організацій, об’єднань, рухів, асоціацій.

Згідно зі статутом головною метою Платформи є регулярний діалог між представниками організацій громадянського суспільства (ОГС), українськими урядовцями й парламентарями, а також представниками європейських інституцій під час реалізації та моніторингу ініціативи Східного партнерства ЄС у двосторонньому та багатосторонньому вимірах.

Участь українських ОГС у Форумі громадянського суспільства

Українські ОГС беруть участь у реалізації принципів програми Східного партнерства. Основними напрямками їх роботи є: 1) послідовна реалізація європейської інтеграції як засадничого й пріоритетного напрямку державної політики; 2) участь ОГС у формуванні порядку денного реформ, виробленні, реалізації, моніторингу та оцінці державної політики в усіх сферах суспільного життя та забезпечення відповідної системи інформування громадян про зміст та якість державної політики у її євроінтеграційному вимірі; 3) інтенсивна співпраця українського громадянського суспільства з усіма європейськими інституціями, а також органами влади, організаціями та мережами громадянського суспільства країн ЄС та СхП.

Найбільша кількість учасників (65 організацій) Платформи входить до першої робочої групи «Демократія, належне врядування та стабільність (включаючи Справедливість, Свободу та Безпеку)». Відповідна робоча група працює над першочерговими завданнями, що на сьогодні постали перед українським суспільством на шляху до європейської інтеграції. До них входять питання виборчих стандартів, регулювання ЗМІ, боротьба з корупцією, реформа державної громадянської служби, судова реформа. Також перша робоча група ОГС працює над реформою децентралізації й у напрямку сприяння розвитку місцевої демократії. Друга робоча група, яка включає 22 організації ОГС, працює над економічною інтеграцією України в європейський простір та співпрацею з країнами СхП. Третя робоча група (26 організацій) докладає зусиль у напрямку розбудови та переоснащення основних енергетичних інфраструктур, зближення енергетичного курсу та законодавчих баз України з країнами СхП та Європейського Союзу. Діяльність Четвертої (37 організацій) та П’ятої робочих груп (38 організацій) спрямована на побудову соціального діалогу, зміцнення громадянського суспільства, збільшення обмінів між студентами та науковцями. До участі у Платформі може долучитися будь-яка ОГС, яка поділяє мету, принципи ФГС та сприяє євроінтеграційному напрямку розвитку України.

У рамках реалізації програми Платформи та Форуму громадянського суспільства українські ОГС організовують публічні консультації, зустрічі, конференції на регіональному, національному та міжнародному рівнях.

«Східне партнерство» – це новий інструментарій для посилення євроінтеграційних процесів для України, який активізує діалог з ЄС. Таким чином Форум громадянського суспільства надає підтримку нашій державі на шляху до інтеграції в європейський громадський та правовий простір. Співробітництво з європейським ОГС сприятиме наближенню українського громадянського суспільства до високих європейських стандартів. Програма «Східне партнерство» засвідчили прагнення ЄС формувати договірно-правові і політичні засади співробітництва з Україною, надавати підтримку нашій державі на шляху до інтеграції в європейський економічний і політико-правовий простір.

Зображення: УНІАН

Джерела: 12

Підготувала Семеняк Ксенія 

Контакти

Share
Чи вважаєте цей матеріал корисним + Так -1  - Нi  

Коментарі

  •   Пiдписатися на новiЩоб розмістити свою новину, відкоментувати чи скопіювати потрібний текст, зареєструйтеся та на портал.