bg-img bg-img bg-img
Увiйти в ГУРТ
Забули пароль?

Ще не з нами? Зареєструйтесь зараз

Тренінг «Розбудова спроможності ОГС взаємодіяти з владою в громадах під час воєнного стану»
24.06.2025

https://gurt.org.ua/uploads/news/2025/06/24/fb_banner_2.png

18-20 липня 2025 року, Київ

У рамках проєкту «Посилення громадського контролю в Україні» ми разом навчимося ще ефективніше впливати на прозорість та підзвітність влади у критичний час.
 
Міжнародна організація «Інститут висвітлення війни та миру» (Institute for War & Peace Reporting (IWPR) запрошує представників вотчдог-організацій громадянського суспільства, центрів журналістських розслідувань та медіа, які активно працюють у сфері підзвітності та прозорості влади та антикорупційних питань, з усіх регіонів України подати заявки на участь у триденному тренінгу у Києві «Розбудова спроможності організацій громадянського суспільства контролювати і взаємодіяти з владою в громадах під час воєнного стану».

Мета тренінгу: Учасники оволодіють навичками моніторингу процесів ухвалення та виконання рішень органами місцевого самоврядування та взаємодії з обласними військовими адміністраціями в усіх типах громад в поточній сфері та у відбудові громад, реформування комунальних підприємств, європейської інтеграції та бюджетного дефіциту. В громадах, в яких впроваджено військові адміністрації, учасники оволодіють навичками моніторингу процесів ухвалення розпоряджень начальником адміністрації та виконавчими органами, а також розглянуть бюджетні, управлінські та інші особливості в умовах воєнного стану.
 
Тренінг буде спрямовано на вміння, які дозволять ефективно збирати та обробляти інформацію про роботу органів місцевої влади, контролювати процеси, розуміти та вивчати причини ухвалення рішень, у тому числі в сфері відбудови, відновлення, зміни підходів до планування публічних інвестицій, розвитку в умовах воєнного стану.

Для кого: представників вотчдог-організацій та розслідувальних медіа з усіх регіонів України.

Провідний тренерОлександр Солонтай, громадський діяч і експерт з питань місцевого самоврядування та децентралізації. Спеціалізується на підготовці та впровадженні стратегій громад. Є автором та співавтором книг, навчальних матеріалів та посібників про бюджетні відносини, органи влади, державне фінансування організацій громадянського суспільства, самоврядування, залучення громади, корупцію в місцевій владі. Керівник ГО «Агенція відновлення та розвитку» з 2022 р., засновник фонду підтримки професійної політики з 2017 р., керівник програми практичної політики Інституту Політичної Освіти (ІПО) з 2011 р., експерт ІПО з 2006 р. Був експертом Офісу Ради Європи в Україні, тренером Міжнародного республіканського інституту (IRI), головою політради партії Сила Людей (2015-2016 рр. та 2018-2019 рр.), депутатом Ужгородської міської та Закарпатської облради (2002-10 рр.).
 
Програма тренінгу буде підлаштована під запити відібраних учасників. Інші ко-тренери і промовці будуть оголошені пізніше, уже для відібраних учасників.
 
Група учасників тренінгу формується на конкурсних засадах.
 
Подати заявку можна до 4 липня 2025 року (п’ятниці) включно.
 
Участь у тренінгу є безкоштовною.
 
Передбачені кава-паузи та обіди. Учасникам з інших міст пропонується проживання в готелі (дві ночі) та передбачена компенсація витрат на проїзд.

Організатори повідомлять запрошених учасників про участь не пізніше 8 липня 2025 року.
 
Ваші запитання надсилайте на [email protected].
 
Про проєкт: Тренінг відбувається в рамках трирічного проєкту «Посилення громадського контролю в Україні» (Boosting Citizens Watchdogs in Ukraine) за підтримки Норвезького агентства з розвитку та співробітництва Norad, що триває до кінця 2027 року.

Мета цього проєкту – сприяти сталому та інклюзивному відновленню та реформам демократичного врядування в Україні шляхом розбудови і посилення інституційної та програмно-технічної спроможності вотчдог-організацій громадянського суспільства та незалежних розслідувальних медіа по всій Україні здійснювати громадський моніторинг та контроль за прозорим і ефективним розпорядженням публічними ресурсами, викривати зловживання та корупцію на всіх рівнях й сприяти довгостроковому системному запобіганню корупції, здійснювати ефективну адвокацію у сфері прозорості та підзвітності влади, якісно інформувати та залучати громадськість до участі у прийнятті владних рішень, ефективно об’єднувати зусилля та взаємодіяти між собою та іншими стейкхолдерами.

Проєкт передбачає щорічні конкурси малих грантів на фінансування проєктів, спрямованих на підвищення рівня прозорості та підзвітності влади, а також розвиток власної інституційної спроможності регіональних ГО, центрів журналістських розслідувань та медіа ефективно працювати в означених напрямках.

Контакти

  • Ольга Вергелес

Коментарі

  •   Пiдписатися на новi



Щоб розмістити свою новину, відкоментувати чи скопіювати потрібний текст, зареєструйтеся та на портал.