bg-img bg-img bg-img
Увiйти в ГУРТ
Забули пароль?

Ще не з нами? Зареєструйтесь зараз

Цифрове агентне врядування та залучення жителів до стратегічного планування
11.05.2026

 

Як залучати жителів та жительок до стратегічного планування швидше, ефективніше і з меншим навантаженням на владу?

Запрошуємо на міжрегіональну конференцію «Цифрове агентне врядування та кращі практики залучення жителів до стратегічного планування розвитку громад і регіонів».

Дата: 20 травня 2026 року

Час: 10:00–12:30

Формат: гібридний (онлайн та офлайн у Києві), локація: м. Київ (точну адресу буде повідомлено зареєстрованим учасникам додатково)

Реєстрація: https://forms.gle/GgErnsjwn5C4LgRt9

Мета заходу — презентувати керівні настанови та цифровий інструментарій для залучення громадськості до стратегічного планування розвитку громад і регіонів, розроблений громадською організацією "Форум розвитку громадянського суспільства" за підтримки Міжнародного фонду "Відродження" на виконання зобов'язань плану дій Ініціативи "Партнерство "Відкритий уряд Україна", ознайомити учасників та учасниць з успішними практиками і обговорити можливості масштабування кращого досвіду українських громад.

Учасники та учасниці дізнаються про:

- сучасні цифрові підходи до участі громадян;

- стандарти Ради Європи у сфері врядування;

- науковий метод DIY4Change, який дозволяє зменшити навантаження на посадових осіб та підвищити ефективність залучення мешканців і мешканок.

До участі запрошуються представники та представниці:

- центральних органів виконавчої влади;

- органів місцевого самоврядування;

- громадських організацій;

- наукової спільноти;

- усі, хто зацікавлений у розвитку громад та відкритому врядуванні.

У програмі заходу: Відкриття та вступна дискусія за участі представників державних інституцій, міжнародних програм та експертного середовища, які працюють у сфері належного врядування та участі громадян. Серед спікерів: - представник(ця) Міністерства розвитку громад та територій України (узгоджується); - Наталія Окша, Секретаріат Кабінету Міністрів України; - Олеся Архипська, «Партнерство «Відкритий Уряд Україна»; - Олексій Орловський, Міжнародний фонд «Відродження»; - Олександра Радченко, Програма EGAP (Фонд Східна Європа, онлайн).

У фокусі дискусії — як цифрові підходи та партнерство держави, громад і міжнародних програм змінюють участь громадян у прийнятті управлінських рішень. Окремий блок буде присвячений презентації практичних цифрових рішень та інструментів. Олексій Коваленко, PhD, експерт Ради Європи, представить: - методичні рекомендації; - цифрові рішення для залучення громадськості; - підходи до розробки та моніторингу стратегій розвитку.

Учасники побачать: - розгортання цифрових консультацій з громадськістю в один клік; - ШІ-інструмент «Я впливаю на розвиток своєї громади»; - цифрове агентне залучення в реальному часі; - презентацію розробки 3D RPG-гри «Битва за демократію».

Захід організовано в рамках Глобального Тижня Відкритого Уряду громадською організацією «Форум розвитку громадянського суспільства» у партнерстві з Міністерством розвитку громад та територій України, Секретаріатом Кабінету Міністрів України, координаційною радою «Ініціатива «Партнерство «Відкритий Уряд Україна», «Домом громадянського суспільства» ІСАР Єднання за підтримки Міжнародного фонду «Відродження». Реєструйтеся та долучайтеся до обговорення майбутнього громад — разом формуємо ефективне та відкрите врядування.

Контакти

Коментарі

  •   Пiдписатися на новi



Щоб розмістити свою новину, відкоментувати чи скопіювати потрібний текст, зареєструйтеся та на портал.