bg-img bg-img bg-img
Увiйти в ГУРТ
Забули пароль?

Ще не з нами? Зареєструйтесь зараз

Харківські Феміністичні Студії
13.02.2013

21 лютого 2012 року в Харкові запрошуємо на лекцію Оксани Кісь "Кому в Україні потрібна жіноча історія".

Де були українські жінки у вирішальні моменти історії України? Що робили вони, коли руські князі закладали підвалини української держави та запроваджували християнство? Чим займалися, коли герої-козаки творили основу української нації? Де були вони, коли чоловіки будували комунізм, перемагали нацистських окупантів, боролися з радянською владою, каралися у Гулагу, протистояли тоталітаризмові, руйнували СРСР та будували незалежну українську державу? Чи жінки брали участь у тих подіях нарівні з чоловіками? Що на практиці означало „бути українською жінкою” в різні часи?

Якщо ми запитаємо себе „Що нам відомо про особливий жіночий досвід українського минулого?” – доведеться визнати: майже нічого. Однак таке знання нам необхідне, аби осягнути витоки та сутність ґендерної проблематики у сучасному українському суспільстві.

У лекції Оксани Кісь мова йтиме про основні тенденції, проблеми та перспективи розвитку досліджень з жіночої історії в сучасній Україні, приділяючи увагу інтелектуальному, суспільно-культурному та інституційному контекстам. Дослідниця аналізує основні наративи, що сформувалися у цій ділянці за останні 20 років, і розкриває внутрішню логіку та зовнішні чинники розвитку української жіночої історії.

Під час лекції буде також презентоване 2-ге видання моєї книжки “Жінка в традиційній українській культурі (друга половина ХІХ - початок ХХ ст.) (Львів, 2012). Бажаючі зможуть придбати книгу за сеціальною ціною з автографом авторки.

Оксана Кісь - президентка Української Асоціації Дослідників Жіночої Історії,кандидатка історичних наук, старша наукова співробітниця Інституту народознавства НАН України, голова Науково-дослідного Центру „Жінка і суспільство” (ГО). Живе і працює у Львові.

Контакти

Коментарі

  •   Пiдписатися на новi



Щоб розмістити свою новину, відкоментувати чи скопіювати потрібний текст, зареєструйтеся та на портал.