bg-img bg-img bg-img
Увiйти в ГУРТ
Забули пароль?

Ще не з нами? Зареєструйтесь зараз

У Львові архітектори, студенти та активісти навчатимуться інтегрованому розвитку міст
10.10.2018

Львівський курс міських творців - це навчальна програма у сфері міського розвитку. Проект створений спільними зусиллями Технічного університету Котбус-Зенфтенберг (Німеччина), НУО Stadtagenten (Німеччина) та Інституту міста (Україна).

Фінансується Міністерством закордонних справ Німеччини.

Партнерами цієї навчальної програми є Львівська міська рада, ЛКП Інститут просторового розвитку, викладачі НУ “Львівська Політехніка”.

Програма навчального курсу була розроблена командою українських та міжнародних експертів, навчання стартує з жовтня 2018 року.

Створення курсу “міських творців” у Львові - це своєрідна реакція на недостатню кількість професіоналів у галузі сучасного міського планування. Як наслідок  - ми не маємо достатньо знань щодо стратегічних, міждисциплінарних підходів, які потрібні для якісного та ефективного планування міста.

Звісно цей курс ставить за ціль створення міждисциплінарної комунікаційної мережі, а також налагодження професійного спілкування між усіма учасниками/суб’єктами містопланування у Львові.

Також до цілей навчального курсу міських творців, ми відносимо:

  • стимулювати вирішення проблем сучасного міста за участі найкращих представників, фахівців різних сфер творення простору і змісту міст;

  • навчитися стратегічно “осмислити” місто;

  • зменшити розрив між формальною освітою та “реальними викликами”, між практиками планувальниками та дослідниками;

  • підтримати аспірантів, молодих спеціалістів, та сформувати нове бачення муніципальної роботи у сфері міського планування;

  • замінити “радянське планування” на “інтегроване міське планування” (включаючи економічні дослідження, архітектуру, планування, соціальні, географічні  дослідження, управління), що веде до нових підходів у прийнятті рішень;

  • виховувати “агентів змін міста”;

  • інтегрувати економічне мислення в міське планування.

Учасниками першого курсу стали співробітники міської ради Львова та профільних  інститутів планування (6 учасників), архітектори (8), інженери (1), географи (1), менеджери (1) та міські активісти (5), досвідчені та вмотивовані студенти (2).

Нагадаємо, що  кожен навчальний модуль буде куруватися представниками з міста Львова та міста Котбус. Досвідчені фахівці у сфері містопланування, урбаністики, стратегічного планування, архітектури та дизайну міського середовища будуть допомагати студентам опанувати знання та навики на прикладі міста Львова, працюючи над конкретними кейсами міста.

Навчальна програма першого City Makers Course Lviv триватиме з жовтня 2018 р. по квітень 2019 р., і складатиметься з 6 модулів. Учасники будуть розділені на 4 групи. Кожна група займатиметься однією з двох “case-study-area” протягом усього періоду програми. У межах модулів буде якісно поєднано практичні та лекційні формати навчання, будуть розробляти аналітичні та стратегічні звіти щодо розвитку  конкретного простору, міської території.

В межах цього курсу виділено 2 території для дослідження, які представляють різні типи поселень у Львові:

  1. Громада Любінська - Південний як приклад “радянського” житлового району.

  2. Громада Підзамче - Замарстинів як приклад історичного району зі змішаною функціональною забудовою (житлові будинки та промислові об’єкти)

Додамо, що в межах кожного модуля буде організовано, як мінімум, одну публічну подію для широкої громадськості міста. Це буде лекція, обговорення або презентація актуальної міської теми, проблеми, проекту чи результатів практичної роботи учасників курсу.

Вже 12 жовтня о 17:30 год. в приміщенні Інституту міста (108 ауд, пл. Ринок 1)  відбудеться перша публічна подія за участі головного архітектора Львова Юліана Чаплінського та представників Технічного університету Котбус-Зенфтенберг Марка Хейніша та Штефана Поенака. Спілкуватимемося про поточний стан розвитку міського планування в Україні та Німеччині.

#CivilSocietyCooperation #CityMakersLviv

Контакти

Коментарі

  •   Пiдписатися на новi



Щоб розмістити свою новину, відкоментувати чи скопіювати потрібний текст, зареєструйтеся та на портал.