bg-img bg-img bg-img
Увiйти в ГУРТ
Забули пароль?

Ще не з нами? Зареєструйтесь зараз

Як не зрадити свободу слова?

22 червня 2019р. у Києві відбудеться ІІI Громадянський лекторій на тему: «Свобода слова в умовах безпекових викликів: чому не можна її обмежувати». Реєструйтесь, щоб долучитися!

«Свобода слова – абсолютна цінність», – заїжджена фраза, реалії України не підтверджують цю максиму. Республіканці послідовно сприяють модернізації України, а значить, забезпеченню свобод, зокрема, і заходами громадянського просвітництва. 

Громадянські лекторії – це простір свободи без цензури і хейтспічу, де кожна думка важлива і де немає правильних чи неправильних позицій. Запрошуємо на вже третій компетентний діалог про свободу слова за участі активістів/ок, експертів/ок, журналіст/ок, медійників/ць! Деталі – нижче. 

Утиски свободи слова — дуже важлива публічна проблема, вона потребує суспільної уваги, обговорення та вирішення. Насильство (аж до вбивств) проти журналістів/ок, відсутність якісного розслідування таких фактів, ув’язнення критично налаштованих журналістів/ок, відбирання ліцензій, тиск, погрози та цькування медій і журналістів/ок, які критикують владу чи мають альтернативні погляди, «темники» для медій, спроби контролювати інтернет, прояви (само)цензури, наявність пропаганди, контроль інформаційного поля олігархами – це сумна правда на всій конституційній території України; реальність, яка склалася за останні роки і, здебільшого, залишається такою і зараз.

Свобода слова не має бути заручницею політичної кон’юнктури, отже впадати в ейфорію від «відлиг» – короткозоро.

Слід зауважити, що зараз наступ на свободу слова відбувається по всьому світу, постправда і фейки – це вже «погана норма» і західних країн, т.зв. зразків демократії.

У той час, як історія людства стверджує, що вільні медії, захищені права людини (без виключень), критично мислячі громадян(к)и та фахові журналіст(к)и, можливість вільно займатися громадянською журналістикою і повага до опозиції – це архітектурні деталі розвинутого суспільства й ефективної держави, в фокусі яких інтереси кожної людини. Для цього потрібне громадянське просвітництво.

У вільному суспільстві не може бути виправдань брехні чи напівправді, чим би вони не прикривалися: війною, намаганням бути такими собі «дуже патріотичними» або «боротьбою проти старого». Особливо небезпечно, коли, власне, самі громадяни починають виправдовувати обмеження свободи слова.

Громадянські лекторії – важлива ініціатива Студреспубліки, яка збирає активістів/ок, експертів/ок, молодих лідерів/ок і просто небайдужих громадян/ок разом для діалогу про інноваційний розвиток України й особистісну самореалізацію в нових складних умовах, про розвиток людини й універсальні цінності. Формат події – інтенсивний лекторій у режимі презентації проблемних позицій у вигляді експертних доповідей із подальшим змістовним обговоренням.

Для участі у ІІI Громадянському лекторії на тему «Свобода слова в умовах безпекових викликів: чому не можна її обмежувати», що відбудеться 22 червня з 10:30 до 19:00 (початок реєстрації з 10:00) у Бібліотеці ім. В.Маяковського (м. Київ, М «Лівобережна», вул. Ентузіастів 29), запрошуються прогресивні громадяни, вчені, журналіст(к)и, медійники/ці, активіст(к)и, блогер(к)и, студент(к)и тощо. Попередньо потрібно пройти обов’язкову онлайн-реєстрацію. Кількість місць обмежена!

Ми вільні, коли правда важливіша за повітря!

Подія проводиться із нагоди 3-річчя газети прогресивних людей «Нова Республіка».

Питання медіа та партнерства: бренд-менеджерка Віра Андріюк (097) 883 22 26, brand-manager@studrespublika.com

Партнери: Газета прогресивних людей «Нова Республіка», видавництво «Саміт-книга».

Умови участі 

Контакти

  • Питання медіа та партнерства: бренд-менеджерка Віра Андріюк (097) 883 22 26
  •  brand-manager@studrespublika.com
Share
Чи вважаєте цей матеріал корисним + Так 0  - Нi  

Коментарі

  •   Пiдписатися на новiЩоб розмістити свою новину, відкоментувати чи скопіювати потрібний текст, зареєструйтеся та на портал.