bg-img bg-img bg-img
Увiйти в ГУРТ
Забули пароль?

Ще не з нами? Зареєструйтесь зараз

Сміття - це ресурс. Українські школи запроваджують систему сортування ТБО

Марафон роздільного збору відходів

Сміття  - цінний ресурс. Замість шкоди землі та водоймам, сміття здатне отримати друге життя завдяки переробці на нові речі чи видобутку енергії. А тепер уявіть, що для сортування не потрібно шукати спеціальні пункти здачі, а це можна зробити просто у школі. Саме для реалізації цієї ідеї в рамках національної освітньої програми School Recycling 8 жовтня о 14:00 буде проведений онлайн Марафон роздільного збору відходів. До участі запрошуються команди шкіл, які складаються з директора або його заступника, відповідального вчителя та одного учня, громадські організації, а також зацікавлені особи. Захід відбудеться в додаткові Zoom із можливістю переглядати трансляцію на сторінці Facebook. Щоб приєднатися потрібно заповнити анкету за посиланням: https://cutt.ly/gfelHwm.

«Впровадження системного підходу до поводження з відходами у навчальних закладах на міжнародному, державному та регіональному рівнях зменшить обсяг утворення відходів шляхом збільшення обсягу їх переробки та повторного використання, з урахуванням європейського підходу й цілей сталого розвитку, позитивно вплине на населення, забезпечить якісне формування екологічної культури у громадян та виховання свідомого, екологічно відповідального покоління українців і стане прикладом для наслідування у Світовій спільноті»,  – коментує Юлія Мархель, засновниця ГО «Міжнародний молодіжний рух «School Recycling World.

Усі охочі запровадити систему сортування в закладах загальної середньої освіти зможуть дізнатися про роздільний збір відходів, принципи командної роботи, документацію, роботу з підрядниками, залучення додаткових ресурсів, опанують навички проєктного менеджменту і все про впровадження сортування в навчальному закладі. Спікери та експерти нададуть практичні поради з досвіду, що отримали за 5 років впровадження проєкту. І звичайно практика, кожен зможе одразу спланувати впровадження екопроєкту у своїй школі.

«Роками ми напрацювали універсальну концепцію Програми, яка  якісно сприяє ефективному розвитку й реалізації пріоритетів «Нової Української школи» та «Національної стратегії поводження з відходами» в навчальних закладах, забезпечує створення умов для підвищення стандартів життя населення шляхом впровадження системного підходу до поводження з відходами  та екологічної відповідальності локальних громад. Разом на шляху до «Нуль відходів» пропонуємо зануритись у світ «School Recycling World» як базовий комплексний підхід екологічної освіти населення» – додає Ренчковська Ксенія, очільниця ГО «Міжнародний молодіжний рух «School Recycling World» в Україні.

Окрім того, Міжнародний молодіжний рух «School Recycling World» презентує та надасть у відкритий доступ всі необхідні методичні матеріали, плакати, календарі, які знадобляться на шляху до екожиття. А для того, щоб кожен зміг дізнатися всі нюанси та отримати покрокову інструкцію, буде створено онлайн відеокурс. 30 шкіл, що виявлять бажання та пройдуть відбір отримають менторство для реалізації проекту у своєму навчальному закладі.

Головний організатор проєкту – Міжнародний молодіжний рух «School Recycling World» спільно з Всеукраїнським молодіжним рухом «Let`s do it, Ukraine» за сприяння Міністерства освіти і науки України, Національного еколого-натуралістичного центру та фінансової підтримки  PepsiCo Fоundation та генерального партнера – компанії PepsiCo Україна.

Деталі на сайті https://schoolrecyclingworld.org та в соціальних мережах https://www.facebook.com/Schoolrecyclingworld, https://instagram.com/schoolrecyclingworld

 

Про Міжнародний молодіжний рух «School Recycling World»

Проєктна діяльність «Міжнародного молодіжного руху «School Recycling World» спрямована на розвиток екологічної культури, соціальної відповідальності, запровадження системи комплексного сортування вторинної сировини і правильного поводження з відходами та їх логістика в закладах освіти і розвитку корпоративної соціальної відповідальності. 

Протягом останніх чотирьох років реалізації пілотного освітнього проєкту роздільного збору відходів «School Recycling», який працює у 80 навчальних закладах трьох областей України, взявши за основу міста обласного значення, міста та села. Загальними зусиллями встановлено 960 контейнерів для щоденного сортування та накопичення вторинної сировини: пластик, папір, Tetra Pak, метал. Усі залучені фінансові ресурси витратили на потреби своїх шкіл. Учасниками стали понад 22 000 школярів та їх сім’ї; відправлено на перероблення 165 тонн вторинної сировини. Отримані фінансові ресурси від збуту зібраної вторинної сировини учасники витрачають на потреби своїх шкіл. 

В Україні організація щорічно реалізовує: «Національний освітній проект SchoolRecycling», проєкт обміну досвідом «Еко патруль - кращі практики», національний рейтинг «Еко школа року», Всеукраїнський фестиваль соціальної реклами «Wastemanagementschoolrecycling», «Марафон роздільного збору відходів», Всеукраїнський проект «Мішечок», еко пікніки, тренінги, лекції та інші активності.

Про глобальний фонд PepsiCo 

Глобальний фонд PepsiCo Foundation — заснований в 1962 році благодійний підрозділ компанії, який передає кошти в основні елементи стійкої продовольчої системи з метою підтримки благополуччя спільнот. Працюючи з некомерційними організаціями і експертами по всьому світу, ми зосереджені надавати допомогу в боротьбі з глобальною проблемою голоду, просувати відповідальне поводження з водою і відходами, а також підтримувати лідерство жінок в усіх сферах харчової промисловості. Ми прагнемо внести відчутний внесок у вирішення питань глобального значення через співпрацю з колегами в галузі, місцевими та міжнародними організаціями і нашими співробітниками. Додаткова інформація про PepsiCo Foundation - на сайті www.pepsico.com/sustainability/philanthropy.

Контакти

  • вторсировина екологія відходи
Share
Чи вважаєте цей матеріал корисним + Так 0  - Нi  

Коментарі

  •   Пiдписатися на новiЩоб розмістити свою новину, відкоментувати чи скопіювати потрібний текст, зареєструйтеся та на портал.