bg-img bg-img bg-img
Увiйти в ГУРТ
Забули пароль?

Ще не з нами? Зареєструйтесь зараз

Конкурс грантів швидкого реагування для жіночих/феміністичних організацій
21.05.2022

Конкурс грантів швидкого реагування для жіночих/феміністичних організацій у межах Проєкту «Голос жінок і лідерство – Україна»

Мета конкурсу – посилення спроможності жіночих/феміністичних організацій в реагуванні на нагальні проблеми, викликані військовими діями російської федерації проти України, з акцентом на потреби вразливих груп жінок та дівчат.

Кінцевий термін подання пропозицій: безперервний

Тривалість проєкту: до 3-х місяців.

Сума гранту: 200 000 грн.

Ми запрошуємо подаватись до участі у конкурсі офіційно зареєстровані жіночі громадські організації з усіх регіонів України, які мають досвід роботи не менше двох років та спрямованість (відповідно до статуту) на захист прав жінок та/або просування гендерної рівності, а також не пов’язані з державними установами та політичними партіями.

УЖФ визначає жіночими ті організації, метою яких (відповідно до статуту) є захист прав жінок та/або просування гендерної рівності. Професійні асоціації жінок не вважаються жіночими організаціями, якщо вони не доведуть, що дотримуються феміністичних принципів та, окрім надання послуг жінкам, розширюють їх права.

Критерій оцінки Максимальний показник
Відповідність проєкту пріоритетам конкурсу  25
Ефективність запропонованого підходу для забезпечення нагальних потреб жінок та дівчат, які постраждали від війни, з фокусом на вразливі групи 25
Дотримання феміністичних принципів та цінностей 20
Здатність досягти запропонованих результатів, що базується на попередньому досвіді та наявних організаційних та людських ресурсах організації (офіс, персонал, організаційні політики та процедури) 20
Можливість забезпечити належний рівень фінансового менеджменту та звітності 10
Всього 100

В рамках конкурсу не підтримуватимуться: надання заохочень державним службовцям; підтримка політичних партій; ініціативи, спрямовані на підтримку професійних асоціацій жінок і тих, що не є феміністичними; ініціативи, що шкодять навколишньому середовищу.

Допустимі витрати: організаційна підтримка, включаючи оплату персоналу і відрядження (до 30% від загального бюджету).

Недопустимі витрати: будівництво, придбання обладнання/активів на суму понад 1 000 канадійських доларів, оренда офісу.

Процедура подачі заявок

Для участі у конкурсі зацікавленим організаціям необхідно:

♦  Зареєструватись в онлайн системі подання проєктів Українського Жіночого Фонду за посиланням: https://uwf.org.ua/grantees/. Якщо Ви вже реєструвались у базі раніше – використайте для подачі аплікаційної форми ідентифікатор організації, який надійшов після реєстрації на вказану Вами електронну адресу. Якщо Ви з якихось причин не можете зареєструватись, або при спробі реєстрації система видає повідомлення про те, що організація з таким ЄДРПОУ уже існує – зверніться до грантової менеджерки УЖФ за адресою [email protected]

♦  Заповнити онлайн-аплікаційну форму: https://uwf.org.ua/rapid-response-grant/

УЖФ підтвердить реєстрацію заявки електронним листом.

Усі заявки будуть розглянуті Експертною Комісією.

УЖФ залишає за собою право:

♦  продовжити конкурс та/або рекомендувати перегляд заявок, базуючись на результатах оцінки;

♦  робити запити щодо додаткової інформації від апліканток/ів для належного розгляду заявки;

♦  не повідомляти про причини відхилення.

Запитання: будь ласка, надсилайте запитання на електронну скриньку [email protected] із зазначенням назви конкурсу («Конкурс швидких грантів ГЖЛ»).

 

«Голос жінок і лідерство – Україна» – це п’ятирічний проєкт у рамках програми Global Affairs Canada’s Women’s Voice and Leadership. Проєкт підтримує жіночі правозахисні організації, активісток та платформи взаємодії для досягнення їхніх інституційних, програмних та адвокаційних цілей задля забезпечення прав жінок та дівчат і просування гендерної рівності в Україні.

Проєкт реалізовується в усіх областях України і досягає визначеної мети через реалізацію трьох завдань:

    1. Підтримка жіночих/феміністичних громадських організацій, особливо тих, які представляють інтереси вразливих жінок і дівчат, та тих, що стикаються з множинною дискримінацією, задля покращення управління та стійкості.
    2. Посилення жіночих громадських організацій в плануванні та адвокації для просування гендерної рівності в Україні.
    3. Підвищення ефективності національних та регіональних жіночих/феміністичних платформ, мереж та коаліцій у їх впливу на впровадження гендерно-чутливих змін та реалізації гендерно-чутливої політики в Україні.

Проєкт реалізовується в усіх областях України.

Проєкт «Голос жінок і лідерство – Україна» посилює навички жіночих організацій та інших стейкхолдерів жіночого/феміністичного руху для задоволення потреб широкого кола жінок і дівчат, включаючи маргіналізовані та вразливі групи, такі як жертви війни та внутрішньо переміщені особи; жінки з інвалідністю; ЛГБТ+ жінки; ромські жінки та представниці інших національних меншин; сільські жінки, економічно вразливі жінки та інші різноманітні категорії, в тому числі молоді та літні жінки.

Проєкт залучає як діючі, так і новостворені жіночі організації, підтримуючи їх у створенні і розбудові об’єднань для відповідей на поточні і нові виклики.

У відповідь на критичну ситуацію, викликану військовими діями Російської Федерації проти України, Український Жіночий Фонд (УЖФ) оголошує конкурс грантів швидкого реагування в рамках проєкту «Голос жінок і лідерство – Україна». Конкурс спрямований на посилення спроможності жіночих/феміністичних організацій реагувати на нагальні проблеми та виклики, з якими стикаються жінки та дівчата, з акцентом на потреби вразливих груп жінок і дівчат.

Гуманітарна криза, викликана військовою агресією РФ проти України, поставила під загрозу базові потреби жінок та дівчат, такі як доступ до їжі, води, засобів гігієни, медикаментів, тощо. Через бойові дії багато жінок та дівчат а також їх сім’ї вимушено стають тимчасово переміщеними особами.  Жінки і дівчата а також їх родини залишаються без доходу через масове закриття бізнесів та підприємств, що робить їх економічно уразливими. Досить часто матері стають єдиними опікунками дітей. Біженки та їх родини вразливі до крайньої бідності, ризиків для фізичного та психічного здоров’я, ризиків постраждати від торгівлі людьми. Частина жінок і дівчат вже постраждали від гендерно-зумовленого насильства в умовах війни чи стикаються із домашнім насильством за відсутності дієвої допомоги. Таким чином, жінки і дівчата, які постраждали від наслідків війни, стають все більш вразливими, а також мають дуже високі ризики для життя та благополуччя їх та їх родин.

Жіночі/феміністичні організації мають великий потенціал для запобігання та реагування на ризики, з якими стикаються жінки і дівчата, особливо з вразливих груп, через наслідки війни в Україні. Водночас, жіночі/феміністичні організації мають посилювати свою спроможність та виробити нові моделі для ефективного реагування на швидкозмінний контекст війни та її наслідки.

 

Ця публікація стала можливою завдяки підтримці Уряду Канади в межах проєкту «Голос жінок і лідерство – Україна», що впроваджується Українським Жіночим Фондом (УЖФ). Відповідальність за зміст інформації несе УЖФ. Інформація, що представлена у публікації, не завжди відображає погляди Уряду Канади.

#ГолосЖінок

Контакти

Коментарі

  •   Пiдписатися на новiЩоб розмістити свою новину, відкоментувати чи скопіювати потрібний текст, зареєструйтеся та на портал.