bg-img bg-img bg-img
Увiйти в ГУРТ
Забули пароль?

Ще не з нами? Зареєструйтесь зараз

Українська Гельсінська Спілка з прав людини запрошує до участі в конкурсі «Воєнні злочини та медіа»
01.03.2023

Назва програми «Реагування на порушення прав людини та посилення правової спроможності громадян та правозахисників в Україні» (скорочена назва «Права людини в дії»

Опис контексту

Програма є подовженням чинного гранту як відповідь на виклик, пов’язаний з критичними потребами в захисті прав цивільних осіб в Україні,   поглибленого моніторингу порушень, пов’язаних з наслідками активних  бойових  дій, розширенням окупованих територій, спровокованими збройною агресією російською федерацією.

Донор:  Агентство США з міжнародного розвитку (USAID)

Організатор конкурсу: Українська Гельсінська Спілка з прав людини

Спілка є виконавцем  програми «Права людини в дії» Human Rights In Action (HRA)

Тривалість проєкту: 1 травня  2022 - 31 грудня 2023.

Географічне охоплення: міжнародний/національний рівень

Бюджет :  2 190 000грн. (еквівалент 60 000 $ за курсом НБУ 36,5)

Цільова група: Іноземні  партнери  — медіа, експертні установи, аналітичні центри, дипломатичні місії, лідери думок та інші зацікавлені особи та організації.

Партнери: правозахисні організації, що здійснюють документування воєнних злочинів в Україні.

Пріоритетні активності в рамках Проєкту:  

 1. Збір та поширення інформації про передумови, перебіг та наслідки війни Росії проти України, зокрема з т. з. прав людини та перехідного правосуддя.
 2. Регулярне інформування шляхом поширення інформації українською та англійською мовою на відкритих ресурсах (сайт, ФБ, Твіттер, телеграм).
 3. Підготовка статей та інтерв’ю з релевантними спікерами  щодо: Розслідування та покарання за злочин геноциду, Особливості розслідувань Міжнародним Кримінальним Судом, Створення спеціального трибуналу,  Огляд міжнародних документів.
 4. Розсилка англомовних дайджестів іноземним медіа та аналітичним центрам через базу контактів.
 5. Реагування на оперативні події, пов’язані зі збройною агресією РФ проти України (шляхом поширення задокументованої інформації про порушення прав людини та воєнні злочини у зв’язку зі збройною агресією).
 6. Налагодження діяльності з  іноземними медіа та  оперативне залучення експертів для надання коментарів на запит іноземних медіа та аналітичних центрів.
 7. Систематизація інформації та посилення спроможності органів державної влади щодо збору інформації та звільнення захоплених осіб.

До оголошення додаються формати документів, які є обов’язковими для подання організацією, а саме:  опис проєкту, робочий план, бюджет, форма оцінки ризику та відповідальності субгрантера.

До 13.03.2023 потенційні учасники можуть звертатись з письмовими запитами щодо конкурсу competition@helsinki.org.ua.

Пакет документів організаціями подається  до  14 березня  2023 року, 18:00 за Київським часом в електронному вигляді на електрону адресу competition@helsinki.org.ua.

Організація повинна надати: 

 1. Опис проєкту.
 2. Опис робочого плану.
 3. Бюджет.
 4. Форму оцінки ризику та відповідальності субгрантера.
 5. Листи підтримки, що підтверджують партнерство з іноземними медіа -  актуальні на дату оголошення конкурсу. Відсутність даного документу є підставою для дискваліфікації заявки за формальними умовами.  
 6. Витяг про реєстрацію організації.
 7. Витяг  про внесення організації до Реєстру неприбуткових організацій з зазначенням коду неприбутковості.
 8. Статут (у форматі PDF).
 9. Резюме команди проєкту (основна команда проекту).
 10. Банківські реквізити (довідка з банку).
 11. Підтвердження реєстрації в системі System for Award Management (SAM)www.sam.gov.

 

Заявка повинна бути подана одним пакетом документів, не потрібно архівувати файли, чи використовувати файлообмінні ресурси. За цим Запитом подання заявок у паперовому вигляді не передбачається. У темі повідомлення має бути зазначено “Заявка на субгрант назва організації дата”.

Форма заявки на отримання субгранту має бути подана у форматі Microsoft Word, з одинарним відступом, шрифтом Times New Roman, розмір 12. Бюджет має бути поданий у форматі Microsoft Excel.

Критерій оцінки проектних пропозицій

Max бали

I. Ситуаційний аналіз 

Обізнаність та розуміння заявником проблеми та відповідність цілям конкурсу

15

II. Результати та індикатори

Прагнення до досягнення сталих результатів, які триватимуть після закінчення проєкту. Оцінюється  доцільність запропонованих цілей за наданими показниками.

25

III. Робочий план

Оцінюється, як запропоновані заходи сприятимуть досягненню результатів відповідно до пріоритетів Програми та Проєкту

25

VI. Попередній досвід, управління та персонал

Оцінюється відповідний досвід в імплементації правозахисних програм. Наявність необхідного  персоналу для виконання запропонованих заходів. 

15

V. Оцінка бюджету

Оцінюється за принципами доцільності, економічної ефективності та реальності. Спілка залишає за собою право визначати рівень фінансування субгрантів, обраних за цим Запитом, незалежно від того, що заявник вказує у своїй бюджетній заявці.

20

Загалом

100

 

 Календарний план:

1

Дата оголошення конкурсу

 

1 березня  2023

2

Дата подання заявок 

 

14 березня 2023

3

Перевірка організації та персоналу проєкту :

ООН https://www.un.org/securitycouncil/content/un-sc-consolidated-list

Управлінням з контролю за іноземними активами (OFAC) Міністерства фінансів США https://www.treasury.gov/resource -center/sanctions/SDN List/Pages/default.aspx/

System for Award Management (SAM)

www.sam.gov

15 березня 2023

4

Засідання експертної комісії

 

До 24 березня 2023

5

Пре моніторинговий візит (очно/онлайн)

 

До 31 березня 2023

6

Розробка  плану моніторингу та оцінки проекту. Стратегії брендингу та маркування. Підготовка угоди про надання гранту та підписання сторонами

До 5 квітня  2023

7

Погодження проєктної пропозиції з USAID

 

До 12 квітня  2023

8

Підписання угоди про надання субгранту.

 

До 20 квітня  2023

9

Перерахування першого траншу

 

До 30 квітня 2023

Організація що подається на конкурс має відповідати наступним обов’язковим вимогам:

 • •  бути офіційно зареєстрованою зі статусом юридичної особи на території України;
 • •   мати статус неприбуткової або благодійної організації (коди неприбутковості 0032, 0034, 0036, 0038, 0039 або 0048);
 • •  мати відповідних фахівців та персонал проєкту для його реалізації.

Брендування

Організація  зобов’язана  забезпечити: 

×        згадування у публічних виступах або інтерв’ю виконавців Проєкту на заходах, які повністю або частково фінансуються на кошти Програми «Права людини в дії», що реалізується  за підтримки Української Гельсінської Спілки з прав людини.

×        вказування у будь-яких творах (в тому числі аудіовізуальних), публікаціях та документах, створених у рамках виконання Програми «Права людини в дії», що реалізується за фінансової підтримки Української Гельсінської Спілки з прав людини.

×        розміщення логотипів УГСПЛ на примірниках будь-яких творів, публікацій та документів  створених у рамках виконання Програми «Права людини в дії».

 

Організація  зобов’язана  надати УГСПЛ  право на безоплатне невиключне і невідкличне право використання указаних вище творів на території України чи будь-якої іншої держави, а також на використання цих творів повністю або частково у збірках, перекладах та інших похідних творах.

 

Рекомендації до бюджетування:

Фінансування може передбачати:

×        виплату заробітної плати штатних працівників організації та грошової винагороди працівників, які працюють за угодами цивільно-правового характеру та виконують обов’язки, що належать до реалізації проєкту;

×        грошової винагороди працівників та консультантів, які працюють за угодами цивільно-правового  характеру, та тих, хто працює як фізичні особи — підприємці, обов’язки яких безпосередньо належать до проєктної діяльності;

×        виплату додаткових витрат, які з’являються внаслідок виплати заробітної плати, грошової винагороди, послуг,  які можуть бути розцінені як додаткове благо згідно з національним законодавством (єдиний соціальний внесок (ЄСВ), інші податки);

×        товари/послуги, які забезпечують виконання проєктної діяльності (наприклад, відрядження, юридичні послуги, проведення заходів з навчання персоналу)

×        адміністративні витрати організації (банківська комісія, оренда приміщення, комунальні послуги, витрати на інтернет-зв’язок, канцелярські товари для офісу тощо).

 

Пріоритетом є бюджетування програмної діяльності. Адміністративні витрати, в т.ч. заробітна плата штатних працівників та інших працівників, які виконують адміністративні функції проєкту, з урахуванням всіх видатків, мають бути обґрунтованими та не перевищувати проєктні витрати.

Спілка  передбачає, що із заявником  буде підписано угоду “Стандартний грант”. В результаті попередньої оцінки ризиків партнера, Спілка може визначити особливі умови.

 

У разі значного коливання курсів валют, граничний бюджет може бути скоригований із врахуванням коливання курсів у субгрантових угодах із відібраними організаціями — субгрантерами.

До участі в цьому конкурсі не допускаються такі організації:

×        організації, які неналежно використовували кошти USAID у минулому;

×        політичні партії, угрупування, установи або їх дочірні й афілійовані організації;

×        організації, що пропагують або втілюють антидемократичну політику чи займаються незаконною діяльністю;

×        організації, внесені до додаткових списків фізичних або юридичних осіб, яким заборонено надавати допомогу, що можуть бути надані USAID;

×        організації, внесені до Списку виключень у Системі управління грантами та субпідрядами (SAM);

×        до Списку осіб особливих категорій (SDN) і Списку заборонених осіб, який розробляє Казначейство США для Управління з контролю за іноземними активами, також відомий як «Список OFAC» (доступний онлайн: http://www.treasury.gov/resource center/sanctions/SDNList/Pages/default.as px);

×        до Зведеного списку Ради безпеки Організації Об’єднаних Націй (доступний онлайн: https://www.un.org/securitycouncil/content /un-sc-consolidated-list);

×        організації, що відмовляються підписувати всі необхідні засвідчення та гарантії.

 

Заборонено за кошти гранту здійснювати наступні закупівлі товарів та послуг:

×        товари чи послуги, які використовуватимуться переважно для військових цілей або для підтримання поліції чи інших правоохоронних органів;

×        обладнання для розвідувальної діяльності;

×        обладнання, дослідження та/або послуги, пов’язані з примусовою стерилізацією чи проведенням аборту як методу планування сім’ї;

×        обладнання для азартних ігор, матеріали для гральних закладів або будь-яких готелів, казино чи приміщень, у яких розміщено або заплановано розмістити гральні заклади;

×        діяльність, яка значно погіршує стан національних парків чи подібних охоронюваних територій або сприяє появі екзотичних рослин чи тварин на таких територіях; або

×        створення або розвиток будь-якої зони експертної переробки чи спеціальної зони, де законодавство про працю, довкілля, податки, тарифи та/або безпеку країни, у якій відбувається така діяльність, не буде застосовним;

×        фармацевтичні засоби;

×        лісозаготівельне обладнання;

×        предмети розкоші (зокрема алкогольні напої та ювелірні вироби);

×        закупівлю ІТ-товарів і послуг у компаній «Kaspersky», «Huawei» та «ZTE» за кошти Уряду США. Закупівлю додатків громадської безпеки або спостереження, вироблених компаніями «Hytera Communications Corporation», «Dahua Technology Company» або «Hangzhou Hikvision Digital Technology Company» (або будь-яким дочірнім чи афілійованим підприємством цих компаній);

×        діяльність, яка, як відомо грантоотримувачу, може сприяти порушенню міжнародних чи місцевих прав працівників.

Стандартні умови

Для грантів, наданих в результаті цього конкурсу, в необхідному застосовному обсязі будуть чинними Стандартні умови USAID для НУО, зареєстрованих за межами США.

 

Контакти

Коментарі

 •   Пiдписатися на новiЩоб розмістити свою новину, відкоментувати чи скопіювати потрібний текст, зареєструйтеся та на портал.