bg-img bg-img bg-img
Увiйти в ГУРТ
Забули пароль?

Ще не з нами? Зареєструйтесь зараз

Гранти з відновлення закладів охорони здоров’я в рамках Проекту «Підтримка реформи охорони здоров’я»
06.12.2023

Гранти з відновлення закладів охорони здоров’я в рамках  відкритої грантової програми №1 від Проекту USAID «Підтримка реформи охорони здоров’я» 

Оголошення про Відкриту Грантову Програму (ВГП/OGAP No. 1) для закладів охорони здоров’я (ЗОЗ) та організацій на рівні громади, представників громадянського суспільства (у тому числі неурядових академічних установ, аналітичних центрів та/або професійних асоціацій), організацій пацієнтів та правозахисних груп.  

Мета цієї грантової програми:

Метою Відкритої грантової програми (ВГП) Проекту USAID «Підтримка реформи охорони здоров’я» (Проект) є створення можливостей для відновлення медичних послуг у регіонах у період з 24 березня 2023 р. по 30 вересня 2024 р., а також надання справедливих і рівних можливостей усім відповідним організаціям, у тому числі закладам охорони здоров‘я, ВГП – це частина Проекту, який фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) в рамках контракту з компанією «Делойт». 

Відповідно до цього контракту, компанія «Делойт» надає гранти (відомі як «гранти в рамках контракту») і розглядає концепції від зацікавлених організацій для відновлення медичних послуг у регіонах, які: 

  • • були звільнені (або деокуповані) і на території яких є пошкоджені/порушені місцеві системи чи послуги охорони здоров’я (пріоритетно: Чернігівській, Київській, Харківській, Херсонській, Миколаївській, Сумській, Запорізькій та Дніпропетровській областях); та/або 
  • • зазнають значного тиску на систему охорони здоров’я у зв’язку з війною, наприклад, через високу концентрацію внутрішньо переміщених осіб (ВПО), постраждалих від військових дій або інших незахищених верств населення (усі регіони). 

*Примітка: ВГП не діє на тимчасово окупованих територіях. 

Гранти з відновлення в рамках ВГП будуть спрямовані на усунення критичних прогалин в наданні медичних послуг населенню і забезпечення належних умов для надання медичних послуг та їх доступності для загального захисту здоров’я українців. Сприяючи відновленню медичних послуг та закладів у системі охорони здоров’я України, гранти доповнюватимуть гуманітарну допомогу і таким чином допомагатимуть суб’єктам місцевої системи охорони здоров’я відновлювати та зміцнювати свою спроможність, задовольняти основні потреби у сфері охорони здоров’я. Зокрема, гранти допоможуть: 

  •  • Надати або відновити доступ громадян України до системи охорони здоров’я. Активності можуть бути спрямовані на забезпечення доступу громадян до потрібних населенню якісних послуг медичної допомоги, доступ до яких був порушений через прямі чи непрямі наслідки війни. Це може бути реалізовано через підтримку місцевих систем охорони здоров’я/ЗОЗ або громад, зокрема ВПО та інших незахищених верств населення у визначених оголошенням регіонах. 
  • • Зміцнити систему охорони здоров’я для усунення технічних прогалин у життєво важливій медичній допомозі. Активності можуть бути спрямовані на підтримку місцевих систем охорони здоров’я та ЗОЗ, щоб вони могли реагувати на потреби незахищених верств населення та тих осіб, чий доступ до базових послуг медичної допомоги був перерваний через вплив війни на систему охорони здоров’я. Така підтримка може передбачати: 
  • • ліквідацію неструктурних пошкоджень закладу, що виникли через війну (кошти НЕ МОЖУТЬ бути використані на будівництво чи структурне відновлення); 
  • • навчання для надавачів спеціалізованої і первинної медичної допомоги навичкам, критично необхідним під час війни; 
  • • технічну допомогу закладам охорони здоров’я чи громаді у питаннях відновлення доступу до медичних послуг; 
  • • товари (за винятком фармацевтичних препаратів) або обладнання для відновлення та підтримки медичних послуг на рівні первинної допомоги; 
  • • Пріоритетними активностями для підтримки є відновлення надання послуг первинної медичної допомоги.  

У даному випадку мета Проекту полягає у підтримці місцевих систем охорони здоров’я для реагування на критичні потреби та відновлення базових медичних послуг, щоб знизити рівень захворюваності і смертності, спричинені війною та нерегулярним доступом до медичної допомоги. Очікується, що в результаті реалізованих заходів незахищені верстви населення, ВПО та громадянами на звільнених територіях матимуть повний доступ до медичних послуг, надання яких було перервано чи суттєво зменшено у зв’язку із війною. 

ПРОЕКТ USAID «ПІДТРИМКА РЕФОРМИ ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я» 

Діяльність Проекту зосереджена на підтримці прозорої, підзвітної та ефективної системи охорони здоров’я, здатної задовольняти потреби народу України. Однак неспровокована військова агресія Росії призвела до того, що Проект розширив свою діяльність, додавши заходи зі стабілізації та відновлення системи охорони здоров’я. Під час війни та відновлення України Проект та його грантова програма сприяє відновленню критично важливих послуг і доступу пацієнтів до системи охорони здоров’я для того, щоб зменшити захворюваність і смертність від пов’язаних з війною збоїв у системі охорони здоров’я України. Малі гранти Проекту доповнюють медичну гуманітарну допомогу, спрямовану на задоволення життєво важливих медичних потреб, підтримуючи спроможність української системи охорони здоров’я функціонувати та відновлювати та/або забезпечувати доступ до основних медичних послуг – важливий крок для того, щоб місцеві системи охорони здоров’я вистояли після закінчення гуманітарної допомоги. Підтримка Проекту також дозволить місцевим системам охорони здоров’я задовольнити потреби ВПО та інших незахищених верст населення, які можуть не отримати гуманітарну медичну допомогу і ризикують бути відрізаними від життєво необхідних медичних послуг. 

ВГП узгоджується з Національним планом комплексного відновлення України, у розробці якого взяв участь Проект (розділ «Охорона здоров’я»). У тісних консультаціях з USAID компанія «Делойт» продовжуватиме узгоджувати свою діяльність з діяльністю інших донорів і партнерів з метою підтримки основних завдань Плану відновлення системи охорони здоров’я України та сприяння відродженню та відновленню України. Ці заходи дозволять уряду України та місцевій владі/громадам відновити та підтримати безперервність базових медичних послуг, стабілізувати систему охорони здоров’я та підготуватися до повоєнного відновлення. 

КРИТЕРІЇ ВІДПОВІДНОСТІ ОРГАНІЗАЦІЙ 

Планується грантова підтримка представників громадянського суспільства (у тому числі неурядових академічних установ, аналітичних центрів та/або професійних асоціацій), організацій пацієнтів та правозахисних груп, закладів охорони здоров’я (ЗОЗ) та організацій на рівні громади, розташованих у цільових областях. 

ВГП\OGAP не фінансує послуг у сфері психічного здоров’я, реабілітації, придбання ліків, автомобілів чи дороговартісного обладнання для спеціалізованої медичної допомоги, будівництво відповідно до вказівок USAID. Дозволено придбання обладнання для центрів первинної медичної допомоги для надання первинних медичних послуг, проте не для лікарень або спеціалізованої медичної допомоги. Що стосується реконструкційних робіт, фінансування допускається лише для неструктурних, декоративних робіт: малярні роботи, покриття підлоги, облицювання стін, заміну вікон без зміни розміру віконного отвору, заміну сантехніки чи кабелеводів, які не впливають на структурні елементи, а також не несучі стіни та елементи обладнання (напр., полиці, вивіски, освітлювальні прилади тощо). 

Повна інформація щодо умов конкурсу, критеріїв відповідності учасників, дозволених активностей, можливих форматів заявок та  термінів і критеріїв оцінки поданих заявок міститься у повному оголошенні про Відкриту Грантову Програму (ВГП/OGAP No. 1)OGAP-Restoration_HRS_11.3.2023_ENG та українською: OGAP-Restoration_HRS_11.3.2023_UKR

ПРОЦЕС РОЗГЛЯДУ ЗАЯВОК 

Грантові концепції/заявки приймаються постійно з 24 березня 2023 р. до 30 вересня 2024 р. Конкурсна комісія збиратиметься раз на два тижні або частіше, якщо необхідно, щоб розглянути подані концепції. Концепції/заявки можна подавати українською. 

ПРОЦЕС ПОДАННЯ ЗАЯВКИ 

Грантові концепції та заявки можна подати онлайн через грантовий портал (https://dgrants.fluxx.io). Лише концепції, які відповідатимуть мінімальним умовам, зможуть стати основою повних грантових заявок. 

Будь-які запитання щодо ВГП або її змісту бажано надсилати на адресу [email protected] 

Телефонні дзвінки не приймаються.

Заявки приймаються постійно з 24 березня 2023 р. по 30 вересня 2024 р. 

- – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – –   

Проект USAID «Підтримка реформи охорони здоров‘я» запрошує на вебінар, присвячений  грантам на відновлення закладів охорони здоров’я в рамках Відкритої програми грантових заявок, який відбудеться 12 грудня 2023 року о 17.00, має на меті роз’яснити порядок подання заявок на отримання гранту на відновлення ЗОЗ в рамках Відкритої програми грантових заявок (ВПГЗ). Реєстрація за посиланням.  

Зареєстровані учасники отримають посилання на вебінар ближче до дати.

Якщо ви зацікавлені в участі, будь ласка, перейдіть за посиланням  та вкажіть ваші контактні дані для реєстрації. Ми надішлемо посилання на вебінар та час проведення зареєстрованим учасникам ближче до дати. 

Якщо у вас виникли запитання, звертайтеся за адресою: [email protected]  

Коментарі

  •   Пiдписатися на новiЩоб розмістити свою новину, відкоментувати чи скопіювати потрібний текст, зареєструйтеся та на портал.