Презентація напрацювань проєкту «Посилення стійкості територіальних громад та дієвої взаємодії влади і громади», який був реалізований громадською організацією «Центр Доброчин», відбулась 21 травня 2025 року в Чернігові.
Керівниця проєкту Наталія Дрозд повідомила, що діяльність була спрямована на створення умов та практичне використання форм громадської участі в Ріпкинській та Кіптівській територіальних громадах, а також на підвищення обізнаності посадових осіб місцевого самоврядування щодо розвитку системних практик громадської участі та посилення громадської активності.
«Статут демонструє зрілість громади, її готовність самостійно ухвалювати рішення і нести за них відповідальність» - зазначив Ріпкинський селищний голова Сергій Гарус. Водночас, завдання громад не тільки ухвалити документ, а й допомогти людям використовувати його на практиці.
Сергій Остапенко, керуючий справами виконавчого комітету Ріпкинської селищної ради, розповів, що робота з розробки тривала вісім місяців. За цей час було проведено чотири засідання робочої групи, громадські слухання, зустрічі в старостинських округах, засідання за круглим столом, на яких обговорювався та доопрацьовувався цей документ.
Секретар Кіптівської сільської ради Віта Кучма повідомила, що Статут Кіптівської сільської територіальної громади та ряд Положень до нього затвердили на тридцять другій сесії восьмого скликання Кіптівської сільської ради, яка відбулась 02 травня 2025 року.
Робота над Статутом тривала 7 місяців і нарешті успішно завершилась. На черзі – робота над тим, щоб Статут став дієвим інструментом для застосування, а не лише текстом на папері. Тому завдання громади — не тільки ухвалити документ, а й допомогти людям використовувати його на практиці.
«Формування співвідповідальності жителів і влади за розробку та реалізацію прийнятих рішень – це одна з переваг прийняття Статуту та результат взаємодії влади та громади» - зазначила Ірина Сташук, депутатка Кіптівської сільської ради.
Експерт, керівник ГО «Чернігівський Центр Прав Людини», Олександр Підгорний зауважив, що розробка та прийняття Статуту сприятиме зміцненню сталості демократичних процесів під час війни в територіальних громадах.
Учасники пресконференції підкреслили, що навіть після затвердження й впровадження Статуту робота над ним не повинна завершуватись. Місцева влада та жителі мають використовувати норми Статуту у вирішенні питань місцевого значення і тоді документ стане дієвим інструментом у розвитку громади.
Діяльність проходить в рамках проекту «Посилення стійкості територіальних громад та дієвої взаємодії влади і громади», який реалізує ГО «Центр Доброчин» за підтримки Міжнародного фонду «Відродження».
Коментарі