Сім’я Роми родом зі Слов’янська Донецької області. Ромі було лише один рік і шість місяців коли розпочалась війна. Батьки були вимушені переселитися до більш небезпечного міста. Вони переїхали в Дніпро. Молода сім’я пережила складні обставини. Не визначеність у майбутньому, психологічна та соціальна адаптація на новому місці.
В чотири роки батьки вперше привели Рому на тренування в проєкт ГО «Виходь грати». Саме тоді відбулося знайомство хлопчика з футболом. Дякуючи професіоналізму тренерів, дружній атмосфері та ігровій формі проведення занять, де діти отримують не лише фізичні навички, але й важливу психосоціальну та емоційну підтримку, Рома захопився тренуваннями.
Батьки розповідають, що бачать радість в очах свого сина. Він з нетерпінням чекає кожне тренування. Формат занять відрізняється від інших. Заняття дуже професійно організовані. Тренери на одній хвилі з дітлахами. І не важливо, чи це ігрові вправи, чи вправи на техніку — Ромі подобаються всі. В час перерви між вправами, хлопчик любить лежати зірочкою на траві з заплющеними очіма і посміхатися.
Хлопчик дуже усміхнений, життєрадісний та доброзичливий. Полюбляє збирати Лего конструктори, гратися машинками, малювати. Батьки розповідають Ромі про їх рідне місто. Сімя хлопчика змогла адаптуватися до життя в Дніпрі, але мріє повернутися в Слов’янськ після закінчення війни, адже там залишився їх дім, друзі та гарні спогади.
Завдяки тренуванням в проєкті, Роман зміг не тільки долучитися до спорту, а також адаптуватися до дитячого колективу, знайти друзів.
«Ми вдячні проєкту за можливість займатися спортом та тренерам за те, що вони допомагають дітям, які пережили такі випробування, бути щасливими» - кажуть батьки дитини.
Проєкт «Виходь грати!» – це не просто тренування, це платформа для повернення дітям дитинства, впевненості у собі та надії на краще майбутнє. Історія Роми – яскравий приклад того, як в різних життєвих обставинах необхідно долучатися до спорту, а спорт в свою чергу допоможе наймолодшим справлятися з труднощами, розвиватися і йти до своїх мрій.
Програму впроваджує ГО «Виходь грати» у межах субгранту проєкту EU4CSOs Empower UA, який реалізує БО «Мережа 100 відсотків життя Рівне» за фінансової підтримки Європейського Союзу.
Коментарі