bg-img bg-img bg-img
Увiйти в ГУРТ
Забули пароль?

Ще не з нами? Зареєструйтесь зараз

У Львові відбувся круглий стіл присвячений оподаткуванню тютюнових виробів

20 грудня 2013 року на базі Львівського національного медичного університету ім. Д. Галицького відбувся круглий стіл на тему «Результати Другого засідання робочої групи ВООЗ з питань оподаткування тютюнових виробів у країнах Євразії». У роботі круглого столу взяли участь представники Бюро ВООЗ в Україні, професорсько-експертний склад університету, столичні та місцеві представники ЗМІ. Захід був організований з метою обговорення основних кроків реалізації стратегії ВООЗ в Україні щодо оподаткування тютюнових виробів.

Спікерами круглого столу виступили Наталя Король, спеціаліст з питань неінфекційних захворювань Бюро ВООЗ в Україні та Володимир Рябошлик, заступник міністра економіки у відставці, економічний експерт. Партнерами та співрозмовниками заходу виступили Олег Любінець, доктор медичних наук, професор; Тарас Гутор, кандидат медичних наук, доцент Львівського національного медичного університету ім. Д. Галицького.

Наталя Король зробила огляд ряду концептуальних заходів щодо попередження впливу куріння на здоров’я населення, приділила увагу результатам Другого засідання робочої грипи ВООЗ з питань оподаткування тютюнових виробів у країнах Євразії, яке нещодавно відбулось у Києві, наголосила на важливості Закону України №4844 «Про повну заборону куріння в громадських та на робочих місцях, включаючи приміщення закладів ресторанного господарства», який набрав чинності 16 грудня 2012 року та був ініційований деякими NGO.

Спікером з економічного аспекту даної проблеми виступив Володимир Рябошлик, який провів аналіз майбутніх податкових законодавчих норм, які будуть введені в Україні до 2020 року. Також Володимир поділився своїми оцінками щодо впливу податкових змін на доходи держбюджету України, зробив порівняльний аналіз змін після прийняття закону про податки на тютюнові вироби, представив загальні висновки і рекомендації для України, зроблені за підсумками київського засідання Робочої групи.

Виступи спікерів викликали активне обговорення даної проблематики, учасники в свою чергу мали можливість з’ясувати всі питання, які їх зацікавили. На думку співробітників Львівського національного медичного університету ім. Д. Галицького, представників преси та спікерів прес-конференції, обговорення проблем та обмін досвідом з країнами Євразії є необхідним для поліпшення як здоров’я населення, так і доходів держбюджету України в цілому.

Нагадуємо: 23-26 вересня 2013 року експерти Бюро Всесвітньої Організації Охорони здоров’я, Світового Банку, та профільні фахівці Міністерства охорони здоров’я, Міністерства фінансів та Міністерства митної служби із 8 країн обговорили у Києві поточну ситуацію щодо оподаткування тютюнових виробів у країнах Євразії та рекомендації ВООЗ щодо гармонізації та узгодження  майбутніх податкових змін.

 

Share
Чи вважаєте цей матеріал корисним + Так 0  - Нi  

Коментарі

  •   Пiдписатися на новiЩоб розмістити свою новину, відкоментувати чи скопіювати потрібний текст, зареєструйтеся та на портал.