bg-img bg-img bg-img
Увiйти в ГУРТ
Забули пароль?

Ще не з нами? Зареєструйтесь зараз

Відбулася конференція з питань захисту прав уразливих категорій засуджених і звільнених осіб

З метою широкого представлення результатів першого року реалізації проекту «Посилення ролі громадянського суспільства у захисті прав уразливих груп засуджених в Україні» 19 та 20 квітня 2016 року в апараті ДПтС України відбулася науково-практична конференція «Теоретичні та практичні питання стану дотримання прав уразливих категорій засуджених та звільнених».

Важливість піднятих проектом питань та зацікавленість держави у позитивних змінах національної кримінально-виконавчої системи (особливо, що стосується прав уразливих категорій засуджених і звільнених громадян, таких як жінки і жінки, які відбувають покарання разом із дітьми, підлітків та молоді, пенсіонерів, інвалідів, осіб, хворих на ТБ та ВІЛ/СНІД) демонструє склад учасників заходу. Так, учасниками конференції стали: представники Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини та Уповноваженого Президента України з прав дитини, куратори проекту від профільних міністерств та відомств (Генеральної прокуратури України, Міністерства юстиції України, Міністерства соціальної політики України, Міністерства внутрішніх справ України, Державної пенітенціарної служби України, Державної міграційної служби України, Українського центру контролю за соціально небезпечними хворобами Міністерства охорони здоров’я України та ін.). Також у роботі конференції взяли участь науковці і практики пенітенціарної системи (працівники Науково-дослідного інституту вивчення проблем злочинності ім. академіка В. В. Сташиса Національної академії правових наук України, Академії державної пенітенціарної служби, Національної академії внутрішніх справ, Інституту Кримінально-виконавчої служби та  Білоцерківського училища ДКВС України). Міжнародну проектну діяльність в сфері виконання-відбування покарань представляли також представники проекту Ради Європи та Євросоюзу «Подальша підтримка пенітенціарної реформи» та проекту експертної підтримки врядування та економічного розвитку (проект EDGE). Громадянське суспільство було представлене національними громадськими та благодійними організаціями з Миколаївської, Львівської, Київської та інших областей України.

В рамках заходу розглянуті та обговорені проміжні результати проекту «Посилення ролі громадянського суспільства у захисті прав уразливих категорій засуджених», а також презентовано розроблений експертами проекту нову редакцію Концепції соціальної адаптації осіб, які відбували покарання у виді позбавлення волі на певний строк та План заходів з її реалізації.

Як зазначила менеджерка проекту Алла Мукшименко, за результатами конференції матеріали та спільно прийняті рішення/резолюції будуть направлені до відповідних органів державної влади та суб’єктів законодавчої ініціативи для проведення подальшої роботи щодо імплементації напрацьованих пропозицій.

Контакти

Share
Чи вважаєте цей матеріал корисним + Так 0  - Нi  

Коментарі

  •   Пiдписатися на новiЩоб розмістити свою новину, відкоментувати чи скопіювати потрібний текст, зареєструйтеся та на портал.