bg-img bg-img bg-img
Увiйти в ГУРТ
Забули пароль?

Ще не з нами? Зареєструйтесь зараз

Відбулася прес-конференція з питань документування порушень прав людини

21 грудня 2016 р. у приміщенні простору «Вільна хата» відбулася прес-конференція Коаліції «Справедливість заради миру на Донбасі».

Представники Коаліції «Справедливість заради миру на Донбасі» обговорювали з присутніми можливості впливу на поточну ситуацію із правами людини у контексті військового конфлікту на сході України.

«З початком війни випадки грубих порушень прав людини стали масовими на Донбасі.Правозахисні організації вирішили об’єднатися для спільного фіксування подібних злочинів», – зауважила Аліна Боднар, менеджер з комунікацій ГО «Східноукраїнський центр громадських ініціатив.

Про те, чому потрібно збирати інформацію про згадані злочини, розповіла Юлія Красильнікова, координатор напрямку документування порушень прав людини благодійного фонду «ВостокSOS». За її словами, правозахисники є неупередженими.

«Щоб спростити процес свідчення насамперед для осіб, які перебувають на тимчасово окупованих територіях, правозахисники запустили спеціальний захищений ресурс. Форма для повідомлень про злочини доступна на сайті Коаліції «Справедливість заради миру на Донбасі». Її легко заповнити, при цьому свідкові гарантується повна безпека», – підкреслила Аліна Боднар.

За словами представників Коаліції, при передачі повідомлення на сайті застосовується двостороннє шифрування даних, тому навіть якщо зловмисникам і вдасться перехопити дані, вони не зможуть їх прочитати. Ключ для розшифрування змісту є тільки у фахівців, які опрацьовують свідчення. Крім того, розробляли та тестували цей сервіс упродовж шести місяців українські та зарубіжні фахівці з цифрової безпеки, що виключає можливість випадкової втрати даних.

Під час прес-конференції учасники також розповіли про відомі їм випадки порушень прав людини. До прикладу, поширеними були випадки насильницького зникнення, незаконного затримання і утримання в полоні, незаконного позбавлення власності. Це – красномовне свідчення того, що роботу з документування необхідно продовжувати, вважають правозахисники.

Прес-конференція проводиться в рамках проектів «Продукти діяльності Коаліції «Справедливість заради миру на Донбасі» для мешканців зони конфлікту» та «Популяризація діяльності Коаліції «Справедливість заради миру на Донбасі»», які реалізуються за підтримки Фонду прав людини МЗС Королівства Нідерландів.

Контакти

  • Коаліція «Справедливість заради миру на Донбасі»
  • [email protected]
Share
Чи вважаєте цей матеріал корисним + Так 0  - Нi  

Коментарі

  •   Пiдписатися на новiЩоб розмістити свою новину, відкоментувати чи скопіювати потрібний текст, зареєструйтеся та на портал.