bg-img bg-img bg-img
Увiйти в ГУРТ
Забули пароль?

Ще не з нами? Зареєструйтесь зараз

Право жінки на гідну працю в умовах внутрішнього переміщення: панельна дискусія в Дніпрі

6 березня 2017 року в Дніпропетровській обласній державній адміністрації відбулася панельна дискусія «Право жінки на гідну працю», головним організатором якої було Агентство ООН у справах біженців (УВКБ ООН). Метою панельної дискусії організатори визначили підвищення рівня інформованості про проблеми, з якими зіштовхуються жінки, коли шукають можливості працевлаштування.

Великий розрив в оплаті праці чоловіків та жінок не змінився з 2009 року – на сьогодні різниця становить близько 24%. Горизонтальна і вертикальна професійні сегрегації за ознакою статі залишаються яскравим відображенням стереотипів  традиційних ролей чоловіків і жінок. В результаті – жінки сконцентровані в секторах з відносно високими освітніми потребами, але з нижчою заробітною платнею, наприклад, в державному секторі.

Дослідження Міжнародної організації праці 2016 року свідчать про те, що шанси жінки стати повноправною учасницею ринку праці приблизно на 27% нижчі, ніж у чоловіків. Крім того, дослідження демонструють поширеність дискримінації в сфері праці за ознакою статі та іншими ознаками, наприклад, інвалідності, віку, ВІЛ-статусу, переміщення. Зокрема, в Україні жінки ВПО мають обмежені можливості працевлаштування і часто погоджуються на низькооплачувану або неофіційну працю.

Як допомогти жінкам отримати доступ до гідної праці? Як забезпечити гендерну рівність в робочому просторі? З якими проблемами зіштовхуються жінки під час пошуку роботи? Наскільки важкий цей процес для жінки в умовах внутрішнього переміщення? Що робити, якщо у жінки є особливі потреби, інвалідність або на руках хвора дитина чи дитина з інвалідністю ? Ці запитання піднімали в процесі панельної дискусії.

Учасники заходу говорили і про актуальні в умовах збройного конфлікту теми: законодавчі перешкоди, з якими зіштовхуються жінки в умовах переміщення; соціально-правові проблеми внутрішньо-переміщених осіб; бар’єри при працевлаштуванні для жінок в умовах внутрішнього переміщення. Торкнулися також питання неоплачуваної роботи, пов’язаної з родинним побутом, яка переважно покладається на жінок, переліку професій, законодавчо заборонених жінкам, працевлаштування жінок, яким за 50 років.

На основі висновків панельної дискусії організатори планують сформувати  рекомендації уряду,  громадянському суспільству та міжнародним організаціям.

Контакти

Share
Чи вважаєте цей матеріал корисним + Так 0  - Нi  

Коментарі

  •   Пiдписатися на новiЩоб розмістити свою новину, відкоментувати чи скопіювати потрібний текст, зареєструйтеся та на портал.