bg-img bg-img bg-img
Увiйти в ГУРТ
Забули пароль?

Ще не з нами? Зареєструйтесь зараз

В Татарбунарах досягнуто попередніх домовленостей щодо роботи «ромських радників»

У місті Татарбунари Одеської області було досягнуто попередніх домовленостей щодо впровадження в місті інституту «ромських радників»

Під час зустрічі 23 листопада 2017 року керівника Татарбунарського офісу Мережі правового розвитку Одеської обласної організації ВГО «Комітет виборців України» Леоніда Семененко з Татарбунарським міським головою Андрієм Глущенком та його заступником Олександром Лєсніченко, було досягнуто попередніх домовленостей щодо впровадження в місті інституту «ромських радників».

В рамках співпраці з  Татарбунарською міською  радою з безпекових питань, керівник Татарбунарського офісу Мережі правового розвитку Леонід Семененко 23 листопада 2017 року провів робочу зустріч з Татарбунарським міським головою Андрієм Глущенком та його заступником Олександром Лєсніченко, а також секретарем ради Оксаною Жаран. Під час зустрічі були обговорені питання співпраці Офісу та міської ради з безпекових питань та можливого вирішення питання створення інституту «ромських радників» міського голови та його заступника. У місті проживає чисельна ромська громада, проте на рівні місцевого самоврядування практично не представлена.

Враховуючи  це, Офісом запропоновано запровадити інститут «ромських радників», до якого долучити лідерів місцевої ромської громади. Мер із зацікавленістю відізвався на таку пропозицію, запропонувавши провести консультації з представниками ромської громади, визначити серед них тих, хто буде представляти ромів у виконавчому комітеті та отримає статус ромського радника. Заступник міського голови Олександр Лєсніченко запропонував долучати ромів до усіх заходів, які проводяться у місті, створити футбольну команду для участі у першості міста по футзалу на призи мера. Окрім цього, представники місцевого самоврядування виявили свою зацікавленість в участі представників ромів у художній самодіяльності та створенні ромського фольклорного ансамблю.

 

Міський голова відмітив, що представники ромської громади мають активніше долучатися до суспільно-політичного життя міста, мати своїх представників в органах місцевого самоврядування, брати участь у охороні громадського порядку та профілактиці правопорушень у своєму середовищі. Влада міста готова спільно з представниками ромів вирішувати ті питання, які вони самотужки вирішити не можуть. Якщо брати міжнародний досвід, місцеві ромські радники грають дуже важливу роль, коли мова йде про соціальну інтеграцію на місцевому рівні. Існують реальні приклади того, як ромські радники досягли конкретних результатів, що приносять користь громадам: розширення мереж електропостачання, організація збору сміття, фінансування післяшкільних програм для дітей тощо. Попередньо було досягнуто домовленість про підготовку таких ромських активістів з числа місцевих мешканців та поступове їх включення до комунікаційних процесів в громаді, з перспективою документального закріплення такої участі.   

Ініціатива «Ромський центр політичної участі» виконується спільно Одеською обласною організацією ВГО «Комітет виборців України» та ГО «Ромський правозахисний центр». Метою ініціативи є створення умов для ефективної політичної участі та представництва інтересів дискримінованої в Україні ромської спільноти як необхідної передумови соціалізації та включення в життя громад, уникнення міжетнічних конфліктів та порушення прав людини.

Контакти

  • odesakvu@ukr.net (048) 716-40-18 (048) 716-46-83
  •  cvu.od.ua
Share
Чи вважаєте цей матеріал корисним + Так 0  - Нi  

Коментарі

  •   Пiдписатися на новiЩоб розмістити свою новину, відкоментувати чи скопіювати потрібний текст, зареєструйтеся та на портал.
<