bg-img bg-img bg-img
Увiйти в ГУРТ
Забули пароль?

Ще не з нами? Зареєструйтесь зараз

Куди звертатися ВІЛ-позитивним жінкам за захистом своїх прав та інтересів

Благодійна організація «Позитивні жінки» з 1 березня 2018 року розпочала проект, який спрямований на розбудову спільноти ВІЛ-позитивних жінок у регіонах, на захист прав, та на розвиток жінок-лідерок, які впливатимуть на політики та стратегії у сфері ВІЛ. 

Області, у яких реалізовуватиметься діяльність: м. Київ, Донецька, Дніпропетровська, Луганська, Одеська, Полтавська, Рівненська, Сумська, Черкаська, Херсонська.

Жінки є більш вразливими до інфікування ВІЛ, в силу різних чинників, як фізіологічних, так і психологічних. Поширенню ВІЛ серед жінок також сприяє насильство. Жінки також в меншій мірі, ніж чоловіки, готові захищати свої права.

В рамках діючого проекту БО «Позитивні жінки» створить платформу, яка буде доступна з будь-якого мобільного телефону, який має вихід в мережу Інтернет, та на якій у випадку порушення прав ВІЛ-позитивна жінка – зі столиці чи віддаленого села, заповнить анкету та отримає відповідну консультаційну або правову допомогу. І не важливо, де і ким ці права порушені – чи то в медичному закладі, чи у соціальній агенції, чи у дитячому садочку під час оформлення дитини, тощо.

Платформа працюватиме вже з середини квітня і співпрацюватиме із правозахисними організаціями – зокрема з Українською Гельсінською спілкою з прав людини – для проведення відповідного та належного супроводу випадків. За результатами звернень буде зроблено моніторинг дотримання прав людини, і у грудні звіт (без використання особистих даних) буде представлений до офісу уповноваженого Верховної Ради України з прав людини, уповноваженій з гендерних питань Кабінету Міністрів України та профільним Міністерствам.

Проектом також передбачено:

- Розбудова мережі представництв спільноти жінок, які живуть з ВІЛ в регіонах України - у 10 вищевказаних регіонах працюватимуть наші представниці, які допомагатимуть ВІЛ-позитивним жінкам у вирішенні їх проблем, в тому числі у захисті прав.

- Розробка та реалізація адвокаційних заходів для запобігання стигми та дискримінації жінок, які живуть з ВІЛ. Ми визначили наступні необхідні послуги для ВІЛ-позитивних жінок, які мають бути включені в перелік послуг, отримання яких гарантує держава:

1) Цитологія;

2) Мамографія;

3) Доступ до всіх видів контрацепції та переривання вагітності;

4) Допоміжні репродуктивні технології, зокрема екстракорпоральне запліднення;

5) Замісну гормональну терапію для ВІЛ-позитивних жінок 45+;

6) Профілактика вертикальної трансмісії ВІЛ відповідно до останніх протоколів ВООЗ.

- Навчання та надання технічної допомоги лідеркам спільноти жінок, які живуть з ВІЛ в регіонах України для підвищення рівня їх компетенції у питаннях представництва інтересів, співпраці з владою, менеджменту, лідерства, якості послуг тощо. Це і тренінги, і наставництво, і технічна допомога для тих, хто хоче змінювати політики щодо ВІЛ-позитивних жінок у своїх регіонах та національному рівні.

- Подолання правових бар‘єрів та проблем спільноти жінок, які живуть з ВІЛ. Найперше, це внесення змін до нормативних документів, зокрема положень, які ускладнюють або унеможливлюють доступ ВІЛ-позитивних жінок до послуг перебування у Кризових центрах для жінок, державних центрах матері та дитини; також забезпечення доступу послуг штучного запліднення для жінок, які живуть з ВІЛ, через внесення змін до нормативних документів.

За більш детальною інформацією можна звернутися до PR-менеджерки проекту «Розвиток потенціалу спільноти жінок, які живуть з ВІЛ», Аліни Ярославської: linayaroslavska@gmail.com.

Контакти

  • Проект «Розвиток потенціалу спільноти жінок
  • які живуть з ВІЛ»
  • БО «Позитивні жінки»
  • linayaroslavska@gmail.com
  • 067-630-35-34
Share
Чи вважаєте цей матеріал корисним + Так 0  - Нi  

Коментарі

  •   Пiдписатися на новiЩоб розмістити свою новину, відкоментувати чи скопіювати потрібний текст, зареєструйтеся та на портал.