bg-img bg-img bg-img
Увiйти в ГУРТ
Забули пароль?

Ще не з нами? Зареєструйтесь зараз

Громадськість ОТГ проти відходів або «Чисто Салтів»

30 липня 2019 року ГО «Добрі Дії» — одна з переможців конкурсу проектів — організувала свій перший круглий стіл «Чисто Салтів». Основна мета заходу: нарешті вирішити проблему збору, сортування, вивезення та утилізації ТПВ в Старосалтівській ОТГ.

Підсилення спроможності громадських організацій – це важлива складова реформи децентралізації в Україні. Тому значний акцент в межах програми #DOBRE робиться саме на активізацію діяльності ГО та ініціативних груп.

 Так, в рамках проекту «Голос громади у місцевому самоврядуванні» було організовано конкурс проектів «Місцеві ініціативи для розвитку громад», мета якого полягала в тому, щоб забезпечити новостворені громадські організації та ініціативні групі можливістю організувати ще більше корисних для громади заходів.

На щастя, клопітка робота експертів «Регіонального хабу громадянської активності ГО «Нова Енергія» в межах програми #DOBRE вже почала приносити плоди! 30 липня 2019 року ГО «Добрі Дії» — одна з переможців конкурсу проектів — організувала свій перший круглий стіл «Чисто Салтів». Основна мета заходу полягала в тому, щоб нарешті вирішити проблему збору, сортування, вивезення та утилізації твердих побутових відходів (ТПВ) на території Старосалтівської ОТГ.

В межах круглого столу Мандач Кристина, керівниця проекту «Чисто Салтів», розповіла аудиторії жахливі факти про негативний вплив ТПВ на життя та здоров’я місцевих жителів Старосалтівської ОТГ, а також запропонувала шляхи вирішення данної проблеми.

Після виступу Кристини Мандач між учасниками круглого столу розпочалася відкрита дискусія щодо погодження схеми встановлення сіток – контейнерів в смт Старий Салтів та с. Шестакове. Головне питання полягало в тому, як розмістити сітки таким чином, щоб максимально швидко популяризувати сортування сміття серед місцевого населення та приїжджих? Так, за результатами загального обговорення було вирішено загалом розмістити відповідні контейнери в 6 локаціях: 4 в смт Старий Салтів і 2 в с. Шестакове.

Запорукою чистого навколишнього середовища є не тільки правильне сортування сміття, а й організація його вивозу та утилізації. Саме тому дане питання також було винесено на обговорення в межах круглого столу «Чисто Салтів».

З приводу цієї теми виступив представник ініціативної групи с. Шестакове Шевченко Євген, який зосередив увагу присутніх на важливості активізації роботи з вивезення сміття з приватних домогосподарств. В іншому випадку, на думку Євгена, замість сортування відходів у встановлені сітки будуть скидатися всі відходи, що є в громаді.

В свою чергу, директор КП «Салтів водоканал» Микола Дєгтярьов також виступив на круглому столі із власною пропозицією:  розробити методику та зразки документів для залучення господарств та юридичних осіб, що діють на території сіл громади, до самостійного збору відходів та їх подальшого офіційного захоронення на полігоні ТПВ Старосалтівської ОТГ.

Під час круглого столу Альона Мирошниченко, керівник напрямку «Молодіжна робота в ОТГ», провела для аудиторії презентацію проекту «Секретний агент ОТГ», який буде реалізовуватися в Старосалтівській ОТГ.

Головна мета проекту полягає у підвищенні якості послуг на території об’єднаної громади, що надаються органами місцевого самоврядування. Для досягнення бажаних позитивних результатів до участі в проекті залучатимуться ініціативні молоді люди, що будуть виконувати роль «секретних агентів»:

  • проводитимуть ретельний моніторинг якості послуг в ОТГ;
  • презентуватимуть свої дослідження;
  • підготовлять власні пропозиції щодо покращення сфери послуг та висвітлять їх керівництву ОТГ.

Наприкінці заходу було об’явлено початок чергової відкритої дискусії, під час якої представники громадськості змогли висловити свої думки щодо існуючих проблем в сфері надання послуг в ОТГ. Зокрема, найбільший акцент було зроблено саме на важливості розробки спільного плану дій щодо зменшення засміченості рідних територій.

 Захід організовано ГО «Добрі дії» в рамках проекту «Голос громади у місцевому самоврядуванні» програми «Децентралізація приносить кращі результати та ефективність» (DOBRE) в Харківській області, що виконується міжнародною організацією Глобал Комьюнітіз (Global Communities) та фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID).

Share
Чи вважаєте цей матеріал корисним + Так 0  - Нi  

Коментарі

  •   Пiдписатися на новiЩоб розмістити свою новину, відкоментувати чи скопіювати потрібний текст, зареєструйтеся та на портал.