bg-img bg-img bg-img
Увiйти в ГУРТ
Забули пароль?

Ще не з нами? Зареєструйтесь зараз

Негайне повідомлення про затримання особи є обов’язковим

Затримання будь з яких підстав та у будь якій формі, чи то затримання за підозрою у вчиненні злочину, затримання на підставі ухвали слідчого судді або суду про дозвіл на затримання з метою приводу, застосування адміністративного затримання чи адміністративного арешту або обрання запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою (надалі – затримання) – це, передусім, для людини психологічний стрес.

Дуже важливо за таких обставин намагатися не нервувати, поводити себе врівноважено. Необхідно пам’ятати, що у разі фактичного затримання особи, уповноважений орган (посадова особа), який здійснив затримання,  зобов’язаний  негайно повідомити про таке затримання за допомогою телефонного чи інших видів зв’язку регіональному центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги (надалі - регіональний центр) з урахуванням вимог частини третьої статті 261 Кодексу України про адміністративні правопорушення” та статті 19 Закону України “Про Державну прикордонну службу України”.  Згідно пункту 2 Порядку інформування центрів з надання безоплатної вторинної правової допомоги про випадки затримання, адміністративного арешту або застосування запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою, який затверджено постановою Кабінету Міністрів України від  28 грудня 2011 р. № 1363 (надалі – Порядок), уповноважений орган (посадова особа), який здійснив затримання обов’язково надає відомості: прізвище, ім’я, по батькові та дата народження затриманої особи (якщо вони відомі); час та підстави для затримання особи; точна адреса місця для конфіденційного побачення адвоката із затриманою особою.

У разі, якщо Вам пропонують самостійно написати зізнання у вчиненні злочину - «явку з повинною», після чого нібито не буде сенсу в подальшому затриманні і матимете змогу спокійно піти додому.  Але треба завжди виважено та критично ставитися до подібних пропозицій і не піддаватись на такі умови звільнення.

Отже, радимо Вам, своїми діями не провокувати працівників органу, який здійснив затримання, не підписувати незаповнені документи або такі, де невірно викладені обставини і причини затримання або обставини скоєння злочину, відмовитись брати участь у будь-яких слідчих діях до прибуття захисника (адвоката).

Залучення захисника (адвоката) із регіонального центру відбувається окрім випадків, якщо особа запросила власного захисника. Однак така відмова відбувається не під час затримання, а після того як захисник (адвокат) прибув до уповноваженого органу (посадової особи), який здійснив затримання, та у присутності якого, особа відмовилася від послуг захисника (адвоката) у формі письмової заяви, копія якої подається адвокатом до відповідного регіонального центру (ч. 9 Порядку).

Якщо ж уповноважений орган (посадова особа), який здійснив затримання  не  повідомляє регіональний центр та ігнорує Ваші вимоги зробити це, то законодавство передбачає можливість повідомлення про затримання Вашими родичами за єдиним телефонним номером безоплатної правової допомоги – 0-800-213103. Розгляд повідомлень здійснюється регіональними центрами відповідно до їх компетенції та за умови отримання обов’язкових відомостей про ступінь споріднення із затриманою особою (ч. 3 Порядку).

Лише діючи в межах правових норм можна допомогти у цій ситуації та не стати жертвою свавілля.

У зв´язку з неоднозначним тлумаченням вимог законодавства у сфері надання безоплатної вторинної правової допомоги (БВПД), зокрема вищезазначеного Порядку, в частині призначення захисника іноземцям та особам без громадянства,  з метою недопущення у Запорізькій області випадків порушення прав іноземців та осіб без громадянства на БВПД,  05 вересня Регіональним центром з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Донецькій та Запорізькій областях (надалі – Регіональний центр) проведено міжвідомчу робочу зустріч із залученням регіонального координатора взаємодії з громадськістю  Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини в Запорізькій області, територіальних  представників  органів Державної прикордонної служби України, органів Державної міграційної служби України, органів Національної поліції України, органів прокуратури України, органів Служби безпеки України.

Учасниками міжвідомчої робочої зустрічі обговорювалися питання захисту прав затриманих осіб та недопущенню їх порушення, у тому числі права на БВПД. Особливу увагу було приділено виконанню Порядку у разі затриманих, з метою ідентифікації та забезпечення примусового видворення, іноземців та осіб без громадянства,  їх права на БВПД.

Директор Регіонального центру   Павло Наливайко акцентував сподівання на плідну та довгострокову співпрацю і в подальшому, задля дотримання принципів державної політики у сфері надання безоплатної правової допомоги, забезпечення реалізації на теренах Запорізького регіону гарантованого Конституцією України права людини і громадянина на безоплатну правову допомогу.

До уваги! За безоплатною правовою допомогою, юридичними консультаціями та роз’ясненнями законодавства звертайтеся до центрів з надання безоплатної правової допомоги.

Адреси та телефони центрів з надання БВПД та бюро правової допомоги можна дізнатися зателефонувавши на Всеукраїнську гарячу лінію правової допомоги 0-800-213-103 (цілодобово та безкоштовно зі стаціонарних і мобільних телефонів у межах України). 

 

 

 

Контакти

  • +38(067)6100193
Share
Чи вважаєте цей матеріал корисним + Так 0  - Нi  

Коментарі

  •   Пiдписатися на новiЩоб розмістити свою новину, відкоментувати чи скопіювати потрібний текст, зареєструйтеся та на портал.