bg-img bg-img bg-img
Увiйти в ГУРТ
Забули пароль?

Ще не з нами? Зареєструйтесь зараз

Молоді жінки як нова сила місцевої політики

Громадська організація з Дніпра реалізувала проект, який надав молодим жінкам з громад області знання, інструменти та віру у свої сили, аби йти у політику, здобувати владу і змінювати життя на краще.

Що таке справжня децентралізація? Це коли люди на місцях самі вирішують долю свого села, громади, міста. Знають, які мають можливості, та сміливо використовують їх для розвитку своїх територій.

А головне – завдяки реформі політика стає доступною для усіх громадян. в першу чергу – жінок. Адже багато років влада, особливо на місцях, вважалася виключно чоловічою сферою. Навіть зараз у місцевих радах (зокрема, обласній) кількість  депутатів-жінок складає лише близько шостої (!) частини від усього депутатського корпусу

Новий час вимагає змін. На Дніпропетровщині громадська організація Гендерний клуб Дніпро реалізував проект, який мав на меті залучити жінок з громад регіону до формування політики. 

Завдяки заходу, що проходив у кілька етапів, молоді жінки та дівчата з низки громад Дніпропетровщини отримали корисні знання, навички для громадської та політичної роботи і заходилися втілювати позитивні зміни у житті власних ОТГ.

Проект було реалізовано за підтримки програми U-LEAD з Європою, у взаємодії з ГО "Аналітична платформа".

Пряма мова:

"Проект сприятиме ефективному залученню жінок до формування політики та ухвалення рішень, гендерному балансу у місцевих інституціях", – Ганна Мягких, голова ГО "Гендерний Клуб Дніпро".

На початку, навесні 2019 р. відбулося навчання для учасниць з чотирьох громад Дніпропетровської області: Криничанської, Новоолександрівської, Іларіонівської та Миколаївської (Петропавлівський район) ОТГ. Від досвідчених тренерів Сергія Штурхецького та Юлії Бєлікової молоді жінки, які хочуть спробувати себе у політиці, дізналися про політичну стратегію, методи роботи, інструменті для комунікації, вигоди нетворкінгу, набули багато інших корисних знань та навичок.

?????????????

Також відбулися зустрічі з успішними жінками з Дніпра та регіону, які побудували кар'єру та досягли визначних результатів у таких сферах, як підприємництво, маркетинг, фінанси, медіа, регіональне управління, громадська діяльність тощо.

IMG_20190413_144424

Особливий акцент під час навчання та роботи з менторами було зроблено на питаннях гендерної рівності та дотримання прав усіх мешканців громад, в т.ч. – потенційно вразливих груп, які можуть піддаватися дискримінації будь-якого типу.

На наступному етапі учасниці проекту розробляли та презентували власні PR-стратегії та концепції гендерної рівності для своїх громад.

070619_Ворк-шоп_

Також відбулись зустрічи з представницями /представниками соціальних груп, які можуть або піддаються дискримінації – маломобільні люди, вимушені переселенці, люди інших національностей або віросповідань, представники сексуальних меншин тощо.

Під час дружніх бесід було зроблено акцент на тому, що інтереси та запити різних представників суспільства, мешканців громад мають враховуватися при формуванні внутрішньої політики ОТГ та планів розвитку.

IMG_20190608_143152

Новим етапом проекту стала велика зустріч у Царичанці Дніпропетровської області, де відбувся круглий стіл на тему: "Програми гендерного розвитку ОТГ та перспективи їх впровадження".

Захід було організовано за всебічного сприяння ГО "Жінки плюс". Голова цієї громадської організації Лілія Гіренко, керівник Управління з питань гуманітарної, соціально-культурної сфери та освіти виконавчого апарату Дніпропетровської обласної ради, та представниця ГО Ірина Корчемаха доклали багато успішного проведення круглого столу, участь у якому загалом взяли 60 осіб. Також до заходу приєднались голова Царичанської райради Світлана Горбачова, керівниця ГО "Гендерний Клуб Дніпро" Ганна Мягких та багато інших зацікавлених учасниць.

Круглий стіл став логічним завершенням проекту "Менторство, мережування і діалоги задля забезпечення участі жінок у політиці" . Під час заходу були презентовані програми гендерної рівності, розроблені учасницями  за підтримки тьюторів. Треба зазначити, що одна з програм вже прийнята до реалізації у громаді, інші в процесі підготовки до прийняття.

Контакти

  • prfront@gmail.com
Share
Чи вважаєте цей матеріал корисним + Так 0  - Нi  

Коментарі

  •   Пiдписатися на новiЩоб розмістити свою новину, відкоментувати чи скопіювати потрібний текст, зареєструйтеся та на портал.