bg-img bg-img bg-img
Увiйти в ГУРТ
Забули пароль?

Ще не з нами? Зареєструйтесь зараз

На Хакатоні у Хмельницькому вчителі розробили 5 гендерно-чутливих проєктів

У Хмельницькому відбувся Хакатон для вчителів «STEM-урок: методичні підходи та гендерні стереотипи». На фіналі заходу було розроблено 5 гендерно-чутливих проєктів для шкіл, які зацікавлять дівчат до STEM.

Організатори – CSR Ukraine, експертна організація Центр “Розвиток КСВ” та UNFPA, Фонд ООН у галузі народонаселення. Партнер – Інститут модернізації змісту освіти МОН.

З-поміж 192 отриманих заявок до участі в Хакатоні було обрано 35 вчителів та вчительок STEM-предметів з невеликих сіл та міст Хмельницької, Тернопільської, Рівненської та Чернівецької областей. Мета заходу полягала у спільній розробці проєктів та методик, які допоможуть вчителям перевіряти STEM-уроки на наявність гендерних стереотипів та пошуку інноваційних рішень  щодо створення сприятливих умов для зацікавленості учнівської молоді вибором STEM-професій. 

Марина Саприкінакерівниця Центру «Розвиток КСВ» та ініціаторка проекту ДівчатаSTEM зазначила“За результатами нещодавнього соціологічного опитування молоді, дівчата загалом втричі менше, ніж хлопці, орієнтовані на опанування однієї із STEM-професій “інженер”. Якщо у 2010/2011 н.р. кількість жінок, які прагнуть здобути інженерну освіту становила майже 27%, то на сьогодні  їхня частка скоротилася до 20%. Ми тут задля вдосконалення навичок майбутнього, обміну ідеями та залучення дівчат у STEM». 

Протягом першого дня Хакатону, учасники та учасниці ділилися на команди, говорили про важливість STEM, освітні STEM-тенденції в Україні та світі, вчилися проєктному менеджменту, ознайомлювалися із терміном “гендерно-чутливий підхід” та методикою його впровадження у школах. 

За словами Ольги Попадинецьдержавної експертки з недискримінаційного підходу в освіту, під гендерною чутливістю розуміється здатність виявляти, помічати, усвідомлювати і реагувати на гендерні стереотипи і прояви гендерної дискримінації, діяти відповідно до принципів гендерної рівності. Дуже важливо, аби самі вчителі у своїй викладацькій діяльності були гендерно-чутливими, вживали фемінітиви, святкували події на кшталт 14 жовтня відповідно до змісту свята, а не стереотипів”, – розповідає ОльгаТакож на позначення множини вчителів обох статей, експертка радить вживати термін “вчительська спільнота”. 

Наступні два дні Хакатону були присвячені генеруванню ідей для розробки гендерно-чутливих пооектів за допомогою сесії з дизайн-мислення. Це творчий спосіб мислення, націлений на створення нестандартних рішень та інновацій. В рамках сесії, учасники та учасниці визначали цільові аудиторії, генерували рішення та створювали проєкти для подолання існуючих проблем в STEM-освіті. Під час менторських сесій та чек-пойнтів вчителі отримали важливі рекомендації щодо вдосконалення запропонованих проєктів. 

У результаті отриманих знань і допомоги менторів, вчителі презентували 5 проєктів, які допоможуть залучити більше дівчат до STEM. За оцінками журі, перше місце отримала команда Crazy Team з проектом – «STEM-урок: з чого почати». Продукт команди – тест, що дозволяє визначити, на якому етапі ви знаходитесь зараз і дає поради, як покращити свої навички та збільшити знання для проведення ефективних STEM-уроків. Друге місце посіла команда #STEM demand з проектом – «steMentors». Це відеоролик, який демонструватиме важливість у зацікавленні дівчат ставати менторками для інших дівчат. Третє місце виборола команда Super Team з проектом – «Агробізнес територіальної спільноти», що переконуватиме молодь залишатися в селах і розвивати локальний агросектор. За словами учасників команди, агробізнес – це не лише вирощування картоплі, а імплементація новітніх технологій, які може запропонувати саме молодь.

Участь у Хакатоні – це незабутні враження та надзвичайно корисний досвід. Абсолютно новий формат вимагав нових підходів до вирішення задач, у якому нам допоміг метод дизайн-мислення. Поєднання методичних прийомів та вірних гендерних рішень ламало наші стереотипи, але поряд були досвідчені менторки та доброзичливі організатори. Ми це зробили разом. Щиро дякую всім учасникам, хто був поряд протягом 3 діб. Сподіваюсь на продовження плідної роботи”, – поділилася Людмила Козубай, учасниця Хакатону.

По завершенню Хакатону, вчителі працюватимуть над впровадженням та реалізацією розроблених проєктів у своїх школах. 

_______

CSR Ukraine, Центр «Розвиток КСВ» – експертна організація в Україні, що об’єднує понад 40 великих компаній, спільно з якими вже десять років просуває принципи сталого ведення бізнесу та соціальної відповідальності, реалізує власні соціальні проекти, надає консультації, проводить семінари та тренінги з КСВ питань та звітів як для приватних компаній, так і для державних органів влади. Є національним партнером CSREurope (Брюсель, Бельгія) і Всесвітньої бізнес-ради зі сталого розвитку (Женева, Швейцарія). www.csr-ukraine.org

UNFPA, Фонд ООН у галузі народонаселення – є провідною агенцією ООН, яка зосереджує свою роботу у сфері гендерної рівності, репродуктивного здоров’я та розбудови потенціалу молоді. Спільно з партнерами ми працюємо у 150 країнах та територіях світу, а з 1997 року і в Україні для утвердження рівності, подолання гендерних стереотипів, посилення можливостей жінок, рівномірного розподілу домашніх обов’язків та залучення чоловіків у виховання дітей. З 2015 року спільно з Міністерством соціальної політики України впроваджується кампанія «Щастя в 4 руки». Більше інформації про UNFPA та нашу роботу в Україні: www.ukraine.unfpa.org. Стежте за діяльністю UNFPA у Twitter та Facebook.

Контакти

  • (044) 292-02-48
Share
Чи вважаєте цей матеріал корисним + Так 0  - Нi  

Коментарі

  •   Пiдписатися на новiЩоб розмістити свою новину, відкоментувати чи скопіювати потрібний текст, зареєструйтеся та на портал.