bg-img bg-img bg-img
Увiйти в ГУРТ
Забули пароль?

Ще не з нами? Зареєструйтесь зараз

Експерти обговорили проблеми законодавчого регулювання правового статусу жителів/членів ОТГ

Понад 8 мільйонів людей в Україні знаходяться у групі ризику щодо дискримінації відносно їх місця реєстрації. Це особи, які не мають зареєстрованого місця проживання, внутрішньо переміщені особи, іноземці та особи без громадянства, які тимчасово проживають в Україні.

Яким чином в українському законодавсті регулються поняття жителів/членів територіальної громади та система реєстрації їх проживання та як це питання співвідноситься із системою місцевих податків та зборів?

На ці запитання відповідали експерти під час публічної дискусії, яка відбулась 24 січня в Києві.

Під час заходу, експерти Асоціації представили аналітичну записку на цю тему. У ній досліджено особливості та «вузькі місця» правового статусу жителів/членів територіальних громад в Україні та запропоновано заходи державної політики щодо його удосконалення.

Записка охоплює такі питання, як:

  • Стандарти Ради Європи щодо участі громадян в управлінні місцевими справами
  • Поняття «жителі/члени територіальної громади» у законодавстві України, система реєстрації місця проживання, правовий статус іноземців та осіб без громадянства в Україні, внутрішньо переміщені особи
  • Система місцевих податків і зборів
  • Вплив правового статусу та місця реєстрації на право на участь в управлінні місцевими справами
  • Моделі реєстрації місця проживання у європейських країнах
  • Перспективна модель для України (замість висновків)

Завантажити записку.

Захід провела ВГО «Асоціація сприяння самоорганізації населення» в рамках Ініціативи з розвитку аналітичних центрів, яку виконує Міжнародний фонд «Відродження» (МФВ) у партнерстві з Ініціативою відкритого суспільства для Європи (OSIFE) за фінансової підтримки Посольства Швеції в Україні.

 

Share
Чи вважаєте цей матеріал корисним + Так 0  - Нi  

Коментарі

  •   Пiдписатися на новiЩоб розмістити свою новину, відкоментувати чи скопіювати потрібний текст, зареєструйтеся та на портал.