bg-img bg-img bg-img
Увiйти в ГУРТ
Забули пароль?

Ще не з нами? Зареєструйтесь зараз

Дослідження на тему «Соціальне замовлення: можливості впровадження в Україні»

Громадською організацією «КримСОС» за підтримки Агенства ООН у справах біженців було проведено дослідження, в якому розглянуто що таке «соціальне замовлення», як воно впливає на розвиток регіонів та багато іншого.

На даний час в українському суспільстві існує ряд соціальних проблем, що потребують невідкладного вирішення. Стимули та можливості самоорганізації громадян для вирішення актуальних проблем громади є наріжним каменем для досягнення Цілей сталого розвитку 2016-2030, що були затверджені у 2015 році на саміті ООН з питань сталого розвитку.

Світовий досвід показує, що коли держава не здатна у достатній мірі фінансувати власну соціальну сферу, бути гнучкою для швидкого реагування на зміни у соціумі та ефективно надавати соціальні послуги, то виникає потреба у проведенні реформ, що забезпечують формування ринку соціальних послуг, роздержавлення соціальної сфери, та впровадження системи соціального замовлення. Європейський і американський досвід місцевого самоуправління – це процес постійної боротьби людей за право самим брати участь у вирішенні соціальних проблем, використовуючи ресурси, у тому числі ті, що належать державі.

Система соціального забезпечення, що залишилася в Україні ще з радянських часів, з кожним роком доводить свою неефективність. Виникає запитання чи завжди доцільно використовувати державні ресурси на утримання закладів, що покликані забезпечувати надання соціальних послуг населенню, але часто виконують свою роботу малоефективно, а в деяких випадках недбало та непрофесійно. За умови забезпечення дієвого конкурентного ринку соціальних послуг і якісного громадського контролю, можна досягти підвищення якості соціальних послуг та створити умови для ефективного вирішення актуальних соціальних проблем.

Громадська організація “КримСОС” дослідила стан соціального замовлення у Полтавській, Сумській, Черкаській, Чернігівській, Київській, Житомирській, Вінницькій, Хмельницькій, Чернівецькій, Тернопільській, Рівненській, Волинській, Львівській, Івано-Франківській Закарпатській областях, а також у Харкові та Одесі.

Дослідження можна завантажити на сайті КримСОС за посиланням

Контакти

  • community@krymsos.com
Share
Чи вважаєте цей матеріал корисним + Так 0  - Нi  

Коментарі

  •   Пiдписатися на новiЩоб розмістити свою новину, відкоментувати чи скопіювати потрібний текст, зареєструйтеся та на портал.