bg-img bg-img bg-img
Увiйти в ГУРТ
Забули пароль?

Ще не з нами? Зареєструйтесь зараз

Напередодні місцевих виборів Громадський центр правосуддя проводить роз’яснювальну кампанію

Зважаючи на значний запит місцевих мешканців, багато законодавчих змін у виборчих процедурах та вплив пандемії COVID-19, Громадський центр правосуддя протягом вересня-жовтня проводить серед виборців роз’яснювальну кампанію. Через вуличне інформування, зустрічі в трудових колективах та за місцем проживання виборців представники Громадського центру правосуддя роз’яснюють, які зміни відбулись у процедурах голосування та як протидіяти підкупу виборців. Останні такі зустрічі відбулись протягом 15-16 жовтня в Татарбунарському районі Одещини та роз’яснювали, як розібратись з новими формами бюлетеня.

 

25 жовтня 2020 року в Україні відбудуться місцеві вибори за новим Виборчим кодексом та новим територіально-адміністративним устроєм. Одночасно відбудуться вибори сільських, селищних і міських голів, депутатів сільських, селищних, міських, районних у містах та обласних рад. Бюлетень зразка 2020 відрізняється від минулих виборів, оскільки цього року депутатів до місцевих, районних та обласних рад обиратимуть за новою системою виборчих списків. Винятком є населені пункти з населенням менше 10 тисяч -  за кандидатів у місцеві ради там голосуватимуть у бюлетенях старого зразка. Крім того, у звязку з поширенням коронавірусної інфекції COVID-19 Кабінет Міністрів України затвердив певні протиепідемічні заходи під час виборів. Зважаючи на такі фактори, які заплутали виборців та викликали цілу низку неправдивої інформації, Громадський центр правосуддя вирішив провести відповідну роз’яснювальну кампанію.

>Протягом вересня-жовтня 2020 року фахівці Громадського центру правосуддя щотижня проводять пряму роз’яснювальну роботу серед виборців - через вуличне інформування, зустрічі в трудових колективах, відкриті семінари в медіацентрі районної бібліотеки, на виїздних прийомах в сільських населених пунктах. Так, 28 вересня керівник Громадського центру правосуддя Леонід Семененко провів зустріч з медичними працівниками КНП «Татарбунарська центральна районна лікарня» з роз’ясненням законодавства України про місцеві вибори та порядку голосування на виборах. Як пояснив правник, 25 жовтня кожен виборець нашої громади отримає чотири бюлетеня - один з них по виборам міського голови, другий - виборах депутатів міської ради, третій - депутатів районної ради та четвертий - депутатів  обласної ради. Бюлетені будуть мати різні кольори: блакитного кольору – з виборів депутатів обласної ради; світло-зеленого кольору – з виборів депутатів районної ради; світло-жовтого кольору – з виборів депутатів міської ради; світло-рожевого кольору – з виборів міського голови.

Для того, аби не заплутатись в бюлетенях нового зразка, керівник Громадського центру правосуддя запропонував учасникам зустрічі потренуватися на прикладі зображення нового виборчого бюлетеня, який підготувала Громадянська мережа ОПОРА. Такий бюлетень треба «читати» по горизонталі: ліворуч буде перелік партій, посередині - два квадратики для позначок, а праворуч – пронумерований перелік кандидатів від цієї партії. Окремо з медиками проговорили, як на дільницях діятимуть безпекові заходи, визначені постановою №641, яка регулює правила перебування у громадських місцях. Зокрема, люди з підвищеною температурою або ознаками хвороби будуть рухатися за окремим маршрутом – для них буде обладнана окрема кабінка. І про це повідомляють усіх присутніх у приміщенні, аби була дотримана дистанція. Якщо людина відмовляється одягати маску, її також мусять допустити до голосування за тим самим окремим маршрутом.

Окрім питань голосування в громаді значний запит мають питання стосовно ведення передвиборчої агітації та підкупу виборців. Зважаючи на це, керівник Громадського центру правосуддя Леонід Семененко підкреслив, що підкуп виборця являється злочином, за це передбачена кримінальна відповідальність не лише для тих осіб, які підкупають, а також і для виборців, які погоджуються прийняти гроші, подарунки, послуги тощо. Підкуп може мати форму надання грошей, подарунків (у тому числі неповнолітнім), подарункових сертифікатів, харчових продуктів і спиртних напоїв, інших товарів. Також заборонено надання пільг, переваг, послуг, робіт, цінних паперів, кредитів, лотерейних білетів, інших матеріальних і нематеріальних активів. Було роз’яснено, що якщо люди стали жертвою чи свідком правопорушення у сфері виборів, необхідно повідомити про це органи поліції.

Подібна зустріч з працівниками бібліотеки та читачами відбулась 6 жовтня 2020 року у медіацентрі Татарбунарської районної бібліотеки. Питання, відповідь, дискусія, знову питання, відповідь та дискусія. Спільно проговорили правильні варіанти заповнення виборчого бюлетеня - як заповнювати бюлетень, як проголосувати за партію, як саме писати цифри для голосування за кандидата та навіщо взагалі окрім партії голосувати за кандидата. Було прийнято рішення - кожному учаснику заходу провести навчання зі своїми друзями та знайомими і довести до них порядок та правила заповнення виборчого бюлетеня. Важливим питанням обговоренням стали можливі маніпуляції через коронавірус. Зокрема, фейками про спалахи хвороби на дільницях можуть залякувати людей і ті просто побояться йти голосувати. Аби вберегтися від цього, жителів громади вчили довіряти лише достовірним і перевіреним джерелам. Зокрема, інформації на сайті Міністерства охорони здоров’я, спікерам Центру громадського здоров’я, місцевим лікарям, управлінням охорони здоров’я

15 та 16 жовтня 2020 року правники Громадського центру правосуддя продовжили виїздні прийоми з надання безоплатної правової допомоги в сільських населених пунктах. На цей раз допомогу отримали мешканці сіл Рибальське та Балабанка Татарбунарського району. За час прийому більше 10 людей звернулися для отримання консультацій з приводу підготовки та подання документів до ЦНАПу щодо реєстрації речових прав на житлові будинки. Спільно з державним реєстратором Ольгою Крутовою, з якою працювали у режимі онлайн, надавалися рекомендації та відповідні правки. Долучилися до консультацій і представники організацій, які виготовляють технічну документацію на житлові будинки. Паралельно з цим юристи Громадського центру правосуддя пояснювали людям, як ефективно реалізувати своє право голосу на місцевих виборах і що зміниться в їх  селі після створення обєднаної територіальної громади.

Діяльність Громадського центру правосуддя в м. Татарбунари впроваджується Одеською обласною організацією ВГО «Комітет виборців України» за фінансової підтримки Європейського Союзу в рамках проєкту «Громадський центр правосуддя як мультифункціональна платформа розвитку правосуддя в громадах».

Контакти

  • cvu.od.ua
  •  odesakvu@gmail.com
Share
Чи вважаєте цей матеріал корисним + Так 0  - Нi  

Коментарі

  •   Пiдписатися на новiЩоб розмістити свою новину, відкоментувати чи скопіювати потрібний текст, зареєструйтеся та на портал.