bg-img bg-img bg-img
Увiйти в ГУРТ
Забули пароль?

Ще не з нами? Зареєструйтесь зараз

«Сусідська варта» на Одещині сприяє вирішенню безпекових проблем у громадах

За ініціативи Координаційного офісу безпеки в одному з мікрорайонів міста Татарбунари ініціативні мешканці створили «сусідську варту» для підвищення безпеки в громаді. Спільно з поліцією та міською радою створена «сусідська варта» вже виявила та вирішила проблему з безпекою дорожнього руху біля місцевого супермаркету. Також члени сусідської варти узгодили з Татарбунарським відділенням поліції протокол взаємодії та повідомлення про підозрілі дії чи осіб на території мікрорайону.

13 жовтня в Координаційному офісі безпеки відбулася зустріч з новопризначеним заступником начальника Татарбунарського відділення поліції, майором поліції Олександром Кісенко та керівником офісу Леонідом Семененком. Як зазначив поліцейський, правоохоронці зацікавлені у тісній співпраці з місцевими мешканцями щодо протидії злочинності та наданні їм допомоги у вирішення питань, пов’язаних з профілактикою адміністративних та кримінальних правопорушень. Предметно були обговорені питання створення «сусідської варти» в одному з мікрорайонів міста.

«Сусідська варта» - це згуртовані мешканці будинку чи території, що у співпраці з представниками поліції та іншими органами державної влади та місцевого самоврядування сприяють підвищенню спільної безпеки та займаються профілактикою злочинності і вандалізму в межах свого району. «Cусідська варта» не передбачає патрулювання чи переслідування порушників, це обов’язок правоохоронців. А роль громади - вчасно повідомити їх про підозрілі дії чи осіб на їхній території. «Сусідська варта» базується, в першу чергу, на формуванні культури поведінки людей у громадах, підняття їх правової свідомості, усвідомлення необхідності взаємодопомоги у тісній взаємодії з поліцією. Свідомі громадяни, оперативно повідомляючи правоохоронцям про підозрілі ситуації, вчинені правопорушення, інші актуальні питання, пов’язані з правопорядком, тим самим сприяють підвищенню рівню безпеки в місцях їх проживання. Спільно з сусідами вони піклуватимуться про захищеність свого житла та благоустрої території, що в кінцевому результаті приводить до зменшення злочинності.

15 жовтня на площі біля кафе «Доміно» по вулиці Степовій у місті Татарбунари відбулись збори активних мешканців щодо створення «сусідської варти». Окрім мешканців мікрорайону, участь в зустрічі прийняли активістка Валентина Ганська, депутат районної ради Ігор Вторенко, начальник сектору превенції відділення поліції (керівник дільничних офіцерів поліції) Євген Зубак, керівник Координаційного офісу безпеки Леонід Семененко. Розпочинаючи зустріч, керівник Координаційного офісу безпеки Леонід Семененко підкреслив, що питання самоорганізації населення по охороні публічного порядку, особистого майна та життя і здоров’я дуже актуальне. Так, нещодавно на сусідній вулиці у одного з її мешканців вночі було спалено авто, і лише завдяки тому, що не було вітру та не зірвався паливний бак, мешканці цього будинку не постраждали. І це наштовхує усіх нас на прийняття відповідних заходів по самозахисту та надання допомоги поліцейським щодо підтримання безпеки в громаді. Леонід Семененко розповів, що за підтримки Координаційного офісу безпеки мешканці вулиці Папаніна міста Татарбунари вже створили свою «сусідську варту». Результатом цьому стало дотримання водіями правил дорожнього руху, а особи, які раніше іноді могли бути порушниками тиші - стали дотримуватися встановлених правил поведінки. Люди зрозуміли, що вони можуть впливати на стан правопорядку на своїй вулиці, і це дає їм впевненість у тому, що поступово за підтримки місцевої поліції у місті може були наведено порядок. 

Представник поліції Євген Зубак розповів присутнім про стан правопорядку та звернув увагу на те, що чисельність поліцейських невисока, відсутні основні працівники з охорони публічного порядку. На теперішній час в місті працює лише двоє дільничних офіцерів поліції. Тому поліцейські звертаються до мешканців щодо вирішення питань взаємодії по охороні особистого майна, виявлення осіб, схильних до скоєння кримінальних правопорушень та попередження злочинів, пов’язаних з крадіжками особистого майна громадян. Місцеві активісти повідомили, що неодноразово біля їхнього будинку з’являлися невідомі, які цікавилися місцезнаходженням мешканців декількох квартир. Раніше на них не звертали увагу, але зараз зрозуміли, що це може бути повязано з квартирними крадіжками. За результатами зустрічі, створили на вулиці Степовій «сусідську варту» та визначилися з відповідальними, які будуть підтримувати звязок з поліцією. Їх контакти, відповідно, будуть передані до чергової частини відділення поліції. Також у видних місцях були розміщені плакати, які інформують, що у цьому мікрорайоні діє «сусідська варта».

Практично одразу створена «сусідська варта» прийнялась спільно з Координаційним офісом безпеки вирішувати питання безпеки пішоходів біля майданчику будівництва супермаркету «АТБ». Під час зустрічі 15 жовтня мешканці вулиці Степової поставили питання функціонування пішохідної доріжки, яка була вздовж складських приміщень Татарбунарської сукняної фабрики (вулиця В.Тура). Мешканці зазначили, що пішохідна доріжка, яка була до початку будівництва супермаркету «АТБ», наразі перекрита  парканом. Містяни повинні ходити вздовж автодороги міжнародного значення, де безвідповідальні власники авто паркують свої автівки та захаращують пішохідну зону. Це спричиняє велику загрозу життю та здоров’ю мешканців міста, які вимушені виходити на проїзджу частину автодороги Одеса-Рені. Враховуючи таку ситуацію, протягом наступних декількох днів керівник Координаційного офісу безпеки Леонід Семененко звернувся з пропозицією облаштування пішохідної зони та інформування власників авто про заборону зупинки та стоянки автомобілів вздовж автодороги. Татарбунарській міський голова, спільно зі своїм заступником звернулися до керівництва будівельної компанії про створення та облаштування пішохідної зони, розробили і розмістили на паркані інформацію щодо заборони зупинки та стоянки автотранспорту вздовж автодороги Одеса-Рені. Наразі, вже навіть після цих дій, кількість автомобілів, які захаращували прохід вздовж паркану будівельного майданчику значно зменшилася, і це дає можливість містянам вільно пересуватися та бути у безпеці.

Діяльність Координаційного офісу безпеки в м. Татарбунари впроваджується Одеською обласною організацією ВГО «Комітет виборців України», за фінансової підтримки Міжнародного фонду «Відродження».

Контакти

  • cvu.od.ua
  •  odesakvu@gmail.com
Share
Чи вважаєте цей матеріал корисним + Так 0  - Нi  

Коментарі

  •   Пiдписатися на новiЩоб розмістити свою новину, відкоментувати чи скопіювати потрібний текст, зареєструйтеся та на портал.