bg-img bg-img bg-img
Увiйти в ГУРТ
Забули пароль?

Ще не з нами? Зареєструйтесь зараз

Школярки та студентки з різних областей України перейняли досвід успішних жінок в ІТ-сфері

CSR Ukraine, експертна організація Центр “Розвиток КСВ” (ініціатива #ДівчатаSTEM) в рамках ініціативи Meet and Code, яка проводиться за фінансування корпорації SAP. В Україні Meet and Code реалізується Ресурсним центром ГУРТ, який у партнерстві з TechSoup впроваджує Програму технологічної підтримки НПО України.

Існує ряд стереотипів, через які дівчата рідше обирають STEM-професії, аніж хлопці. Однією з причин такої гендерної незбалансованості є відсутність рольових моделей для дівчат. Тому дуже важливо почати заохочувати дівчат досліджувати світ науки та техніки вже в юному віці.

Дівчата, які захоплюються та вивчають ІТ, мали можливість взяти участь у трьох онлайн-подіях:

  • FEM Day in IT - надихаючий день зустрічей з успішними жінками в ІТ-сфері.

  • IT Inspiration Workshop – практичний семінар для школярок, який провели студентки ІТ-спеціальностей.

  • Hack4Purpose – хакатон для студенток ІТ-спеціальностей. 

Ключовою метою усіх трьох заходів є зменшення впливу гендерних стереотипів щодо «чоловічих» та «жіночих» професій, а також популяризувати STEM та залучити більше дівчат до ІТ-сфери. І, звісно, — мотивувати дівчат на досягнення успіху на прикладі самореалізації провідних спеціалісток з українських ІТ-компаній.

Загалом у подіях взяли участь 82 студентки та дівчини, що цікавляться ІТ. Під час подій учасниці мали змогу: зустрітись з жінками, які працюють та реалізують себе у сфері IT, отримати цінний досвід та поради, здобули нові знання про створення проєктів та роботи у команді. 

В результаті переможницями хакатону стала команда студенток з Криворізької та Чернігівської областей. Студентки розробили вебсайт, де опублікували 6 аудіо та відео уроків, які допоможуть людям елегантного віку розібратись з важливими темами: користування месенджерами, соціальними мережами, внесення показників лічильників онлайн, робота з інтернет-банкінгом та інше. Переглянути сайт можна за посиланням: https://mashaantonova123.wixsite.com/computersos

Контактна інформація: Юлія Мазурок, координаторка напрямку #ДівчатаSTEM,  stem@csr-ukraine.org

_____

CSR Ukraine, Центр «Розвиток КСВ» – експертна організація в Україні, що об’єднує понад 40 великих компаній, спільно з якими вже десять років просуває принципи сталого ведення бізнесу та соціальної відповідальності, реалізує власні соціальні проєкти, надає консультації, проводить семінари та тренінги з КСВ питань та звітів як для приватних компаній, так і для державних органів влади. Є національним партнером CSREurope (Брюссель, Бельгія) і Всесвітньої бізнес-ради зі сталого розвитку (Женева, Швейцарія). www.csr-ukraine.org

#ДівчатаSTEM – це програма, спрямована на подолання гендерних стереотипів серед молоді. Щороку Центр “Розвиток КСВ” обирає ТОП-20 Надихаючих жінок у STEM, які менторять дівчат 14-24 років з усієї України протягом трьох місяців. Програма реалізується за підтримки компанії SAP. Менторки дівчат – це унікальна спільнота ТОП-20 надихаючих жінок в Україні, які зробили успішну кар’єру в науково-технічній сфері. Серед них - топ-менеджерки технологічних компаній, жінки-науковці, представниці Міністерств, ЗВО і громадських організацій. За два роки вже 40 дівчат пройшли програму менторства, реалізували та залучили понад 2000 молодих людей до Програми, і отримали квиток до світу STEM. Детальніше про проєкти в рамках ініціативи - https://www.facebook.com/divchataSTEM

 

Контакти

  • Юлія Мазурок
  • координаторка напрямку #ДівчатаSTEM
  •  stem@csr-ukraine.org
Share
Чи вважаєте цей матеріал корисним + Так 1  - Нi  

Коментарі

  •   Пiдписатися на новiЩоб розмістити свою новину, відкоментувати чи скопіювати потрібний текст, зареєструйтеся та на портал.