bg-img bg-img bg-img
Увiйти в ГУРТ
Забули пароль?

Ще не з нами? Зареєструйтесь зараз

Відмова у поновленні виплати безробітним переселенцям після працевлаштування є безпідставною

Пан Геннадій, отримував щомісячну адресну грошову допомогу для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг (переселенські) з 2015 року. Однак, при черговому зверненні про подовження переселенських виплат у 2018 році, Геннадій отримав відмову у зв’язку з його звільненням ще у 2017 році. Додатково, пан Геннадій був вимушений повернути  кошти у сумі 3977,04 грн. в бюджет. Ця заборгованість виникла через те, що при перевірці особистої справи було встановлена його непрацездатність.  Чоловік повернув гроші в повному обсязі, оскільки розраховував на відновлення виплат після працевлаштування.

«Така переплата була встановлено за нормами пункту 7 Порядку надання щомісячної адресної допомоги внутрішньо переміщеним особам для покриття витрат на проживання, в тому числі, на оплату житлово-комунальних послуг, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 01.10.2020 №505 (далі - Порядок). Якщо працездатний громадянин фактично не працює, протягом двох місяців з дня призначення виплати грошової допомоги, її розмір для працездатних членів сім’ї на наступні два місяці зменшується на 50 відсотків, а на наступний період - припиняється. Тобто, управління соціального захисту населення (УСЗН)  встановила факт непрацездатності особи, яку необхідно повернути встановлений строк. Причиною  переплати є, зазвичай,  не вчасне повідомлення УСЗН про зміни обставин, які впливають на виплату переселенських кошів» - зазначає юристка Інна Куракіна.

Влаштувавшись на роботу, пан Геннадій знову звернувся до УСЗН  з заявою про призначення переселенських виплат, де зазначив факт працевлаштування. Однак, отримав відмову вмотивовану тим, що чоловік більше не має права на отримання грошової допомоги та таке право отримає тільки у разі втрати працездатності.

Така відповідь засмутила чоловіка. В нього сім’я, яку він утримує та кожна копійка на підрахунку.

За допомогою пан Геннадій, звернувся до Дружківського бюро правової допомоги Краматорського місцевого центру. Фахівчиня Інна Куракіна, допомогла  повернути адресну грошову допомогу з дати звернення, а саме з 26.09.2019 та відстояти соціальне права чоловіка. І вже в листопаді 2020 чоловік отримав зазначені кошти у сумі 5 304 гривень, додатково виплати автоматично продовжені на наступний шестимісячний строк.

Коментар Інни Куракіної:

Якщо Ви стикнулись з подібним, не варто засмучуватись. Насамперед необхідно отримати  Повідомлення про відмову у призначенні соціальних виплат. Цей документ буде підставою для оскарження рішення. Наступним кроком, буде підготовка адміністративного позову. На допомогу в складенні позову, переселенці можуть звернутись до системи безоплатної правової допомоги, офіс найближчого центру можна знайти за посиланням bit.ly/3kYBXPu

Відмову УСЗН  мотивувало тим, що оскільки чоловік фактично не працював, протягом двох місяців з дня призначення виплати грошової допомоги то згідно пункту 3 Порядку особам працездатного віку, яким виплату грошової допомоги було припинено відповідно до вищезазначених підстав , грошова допомога не призначається, крім осіб, які після припинення виплати грошової допомоги втратили працездатність. Через те що УСЗН не отримувало доказів про непрацездатність пана Геннадія, в УСЗН відсутні законні підстави для призначення адресної допомоги.

Таке рішення є помилковим. По перше Порядком вбачається що призначення адресної допомоги особам які тимчасово не працювали протягом двох і більше місяців не призначається лише на наступні шість місяців, при цьому на сьогоднішній день, чинним законодавством не встановлено заборони на призначення адресної грошової допомоги через період у разі відсутності обставин , які були підставою для припинення виплат. Як результат, законних підстав для відмови в призначенні грошової допомоги в УСЗН не було, з чим суд і погодився. 

Захищайте свої права! Звертайтесь, ми допоможемо!

Share
Чи вважаєте цей матеріал корисним + Так 1  - Нi  

Коментарі

  •   Пiдписатися на новiЩоб розмістити свою новину, відкоментувати чи скопіювати потрібний текст, зареєструйтеся та на портал.