bg-img bg-img bg-img
Увiйти в ГУРТ
Забули пароль?

Ще не з нами? Зареєструйтесь зараз

Чи ефективно вирішуються конфлікти в територіальних громадах, що виникають в процесі реформ

07 квітня 2021 р. в Кризовому медіа-центрі «Сіверський Донець» відбулася підсумкова прес-конференція в рамках проекту «Міцна комунікація в об’єднаних громадах Луганщини як основа ефективного впровадження реформ».

Учасники обсудили такі питання по напрямкам:

-       як долати конфлікти у вирі реформ;

-       чи можливо захистити  права мешканців та вираження інтересів через різні форми демократії участі;

-       виклики, з якими стикаються експерти у роботі з конфліктами та методи їх вирішення;

-       які є успішні практики сприяння вирішенню конфліктів в регіоні та в Україні;

-         що вдається, що не вдається за результатами медіації конфліктів в територіальних громадах.

Керівник ГО «Громадська ініціатива Луганщини» розповіла про підсумки  співпраці під час проекту з двома громадами Луганщини: Нижньодуванська та Коломийчиська територіальні громади. Вона зауважила, що окрім виявлення можливих конфліктних ситуацій в громадах, пошуку шляхів їх вирішення та медіації, потрібно активувати та самоорганізовувати  всіх мешканців. Після місцевих виборів в громадах змінилася їх  конфігурація, їх територія збільшилась, додались нові периферійні населені пункти.  Як залучати їх мешканців до співпраці? Як реформувати інфраструктуру територіальної громади без конфліктів?

«У своїх активностях у громадах ми відштовхуємось від потреби самих громад. Складно буває домогтися щирості у висловлюванні своєї думки від жителів громади. Бувають випадки, коли учасники стверджують, що в них немає проблем. Доводиться задавати багато уточнюючих питань. Виявляється, що вони просто не усвідомлюють, що існує потенційний конфлікт. Далі ми аналізуємо ситуацію і розробляємо сценарії виходу із конфліктної ситуації, проводимо заходи, які дозволяють сторонам протистояння подивитись на свою ситуацію зі сторони, - зазначила Тетяна Кіріллова. - Крім того, треба передбачати що всі стикаються з проблемою, коли освітяни та медики з острахом ставляться до реформаторських ініціатив, оскільки бояться закриття шкіл та ФАП і відповідно втрати робочих місць. Залучати їх до діалогів та розробки стратегій реформування цих сфер вкрай складно, але треба забезпечувати ефективну медіацію в цих питаннях. Також трирічний досвід роботи з конфліктами підтверджує дієвий інструмент в процесі налагодження комунікації в громадах  - запровадження різноманітних регламентованих форм демократії участі».

За результатами спільної співпраці:

- Коломийчиська громада отримала Статути Коломийчиської територіальної громади (документи затверджено рішенням сільської ради);

- в Нижньодуванської територіальної громаді прийнято Положення про молодіжну раду при в виконавчому комітети в Нижньодуванській селищної раді;

- розроблено Концепцію забезпечення розвитку освітньої мережі Нижньодуванської територіальної громади Луганської області на 2021-2023 роки.

Учасники обговорили типи нових викликів та основних конфліктів в громадах, що вдається, що не вдається за результатами роботи в територіальних громадах.

Захід проводиться ЛОГО «Громадська ініціатива Луганщини» в рамках проекту «Міцна комунікація в об’єднаних громадах Луганщини як основа ефективного впровадження реформ» за підтримки  МФ «Відродження» (Програма «Демократична практика»). 

Контакти

  • lekotan@ukr.net
Share
Чи вважаєте цей матеріал корисним + Так 0  - Нi  

Коментарі

  •   Пiдписатися на новi



Щоб розмістити свою новину, відкоментувати чи скопіювати потрібний текст, зареєструйтеся та на портал.