bg-img bg-img bg-img
Увiйти в ГУРТ
Забули пароль?

Ще не з нами? Зареєструйтесь зараз

Відкриття «зеленої кімнати» в Мелітополі

27 квітня 2021 р. у м. Мелітополь за адресою вул. Петра Дорошенка, б. 1  відбулося відкриття «зеленої кімнати» - системи заходів для забезпечення законності, гуманності та ефективності кожного рішення щодо неповнолітньої дитини, яка потрапила у конфлікт із законом чи перебуває у контакті із законом.

З метою сприяння розвитку правосуддю, дружнього до дитини, Благодійним фондом «Посмішка ЮА» було реалізовано проєкт «Зелена кімната: правосуддя, дружнє до дітей» в межах Програми ООН із відновлення та розбудови миру за фінансової підтримки Європейського Союзу.

«Завдяки злагодженій співпраці БФ «ПОСМІШКА ЮА та правоохоронців, сьогодні ми відкриваємо зелену кімнату. Ця подія для нас є знаковою, бо це перша зелена кімната у нашому регіоні.

Зелена кімната надасть можливість проводити інтерв’ювання дитини, яка потерпіла або стала свідком злочину, в умовах, що мінімізують та не допускають повторної травматизації психіки дитини, з урахуванням її індивідуально-психологічних та психофізіологічних властивостей. Цьому сприятимуть і спеціальні методики дружні до дитини, і комфортна атмосфера приміщення, і технічне оснащення, яке дозволить коректно вести відеозапис. У подальшому, факти, що надасть дитина, можна буде використовувати як доказ у суді», - ділиться Ольга Зінченко,  начальниця відділу ювенальної превенції Національної поліції України  у Запорізькій області.

«Головна мета проєкту - підвищити якість надання поліцейських послуг неповнолітнім та зміцнення довіри до поліції м. Мелітополь та Мелітопольського району Запорізької області. Для цього за принципом дружнього правосуддя було переобладнано 2 кімнати у відділенні поліції м. Мелітополь для роботи із дітьми та підлітками. Також проведено серію онлайн навчань для відповідальних за роботу з дітьми та підлітками співробітників відділів поліції. На заняттях були розкриті такі теми: організація та проведення інтервью дитини з урахуванням стандартів правосуддя, дружнього до дитини; психологічні аспекти опитування дітей, що постраждали від насильства; вікові особливості психологічного розвитку дітей», - розповідає Валентина Трюхан, представниця БО «БФ «Посмішка ЮА».

В рамках проєкту ювенальна поліція  Мелітопольського РУВ отримала відремонтоване приміщення, обладнане спеціальною технікою для проведення слідчих дій, включаючи дзеркало Гезелла (скло, що виглядає як дзеркало з одного боку, і як затемнене скло з іншого) та необхідну записуючу техніку. Завдяки чому, дитина у спокійній атмосфері може розказати про те, що вона знає, що бачила або чула, та навіть – вказати на злочинця. «Зелена кімната» може також використовуватися для проведення заходів щодо психологічної профілактики та корекції відхилень у поведінці дітей, виявлення та усунення причин і умов, що сприяють вчиненню дітьми злочинів і правопорушень.

Проєкт реалізувався у період з вересня 2020 року по березень 2021 року. Вартість ремонтних робіт у м. Мелітополь склала 249 669, 84 гривень, також придбана техніка та меблі на суму 90 049,58 гривень.

Зелена кімната

Відкриття

Відкриття

Відкриття

Відкриття

Відкриття

Відкриття

Для довідки

Проєкт «Зелена кімната: правосуддя, дружнє до дитини» реалізується Благодійним фондом «Посмішка ЮА» в межах Програми ООН із відновлення та розбудови миру за фінансової підтримки Європейського Союзу для Сходу України.

Програму ООН із відновлення та розбудови миру реалізують чотири агентства ООН: Програма розвитку ООН (ПРООН), Структура ООН з питань гендерної рівності та розширення прав і можливостей жінок (ООН Жінки), Фонд ООН у галузі народонаселення (UNFPA) і Продовольча та сільськогосподарська організація ООН (ФАО).

Програму підтримують тринадцять міжнародних партнерів: Європейський Союз (ЄС), Європейський інвестиційний банк (ЄІБ), Посольство США в Україні, а також уряди Великої Британії, Данії, Канади, Королівства Нідерландів, Німеччини, Норвегії, Польщі, Швейцарії, Швеції та Японії.

Контакти

  • Контактна особа – Валентина Трюхан
  • координаторка проєкту
  • тел. 0503211474
  • e-mail: valentyna.yemelyanova@gmail.com
Share
Чи вважаєте цей матеріал корисним + Так 0  - Нi  

Коментарі

  •   Пiдписатися на новiЩоб розмістити свою новину, відкоментувати чи скопіювати потрібний текст, зареєструйтеся та на портал.