bg-img bg-img bg-img
Увiйти в ГУРТ
Забули пароль?

Ще не з нами? Зареєструйтесь зараз

«Від ідей – до дій»: у Богуславі триває реалізація шести проектів-переможців навчального курсу
20.11.2022

Освітньо-розвиваючий заклад для дітей «SmArtStep», проект «Портал крізь століття: Богуславська коляда», Богуславський туристично-інформаційний центр, клінінгова компанія “LA.clean”, а також проекти «Відродження традицій» та «Merry Memory» - всі ці 6 ініціатив стали переможцями навчального курсу «Від ідей – до дій», який нині реалізовується на Богуславщині (Обухівський район, Київська область). Тепер же ці команди активно працюють над втіленням своїх ідей та поступово наближаються до «запуску» своїх проектів.

 

Про їхні напрацювання, станом на сьогодні, а також про найближчі плани – далі:

 

  • Проект «SmArtStep» - створення освітньо-розвиваючого закладу для дітей, в середовищі якого інакшість кожної дитини сприйматиметься як цінність.

За понад місяць реалізації проекту команда «SmArt Step» активно комунікує між собою та зі своїм ментором. Раніше вони вже знайшли приміщення у Богуславі, яке орендуватимуть для відкриття там свого освітнього закладу та спланували свої активності на найближчі три місяці. Окрім цього, нині «смартстепівці» вже «закрили» всі юридичні питання щодо закладу та його працівників, остаточно зупинилися на єдиному варіанті логотипу, а також знайшли та проговорили умови праці з декількома педагогами, які, зрештою, погодилися проводити заняття у закладі «SmArt Step».

Щодо подальшої роботи, то зараз команда продовжує шукати необхідні меблі для свого закладу, учасники «SmArt Step»працюють над соцмережами закладу (обговорюють питання оформлення, необхідності реклами та обирають відповідальних за ведення сторінок закладу). Окрім цього, «смартстепівці» і надалі продовжують шукати відповідних кваліфікованих педагогів, оскільки вирішили, що можуть охопити дещо більший спектр послуг, аніж планували раніше.

 

  • Проект «LA.clean» - відкриття у Богуславі клінінгової компанії: послуги з клінінгу, чистка м’яких меблів та послуга «майстер на годину». 

Такий бізнес-проект у місті реалізує ВПО з Харкова Аліна Ларіна. За крайній місяць їй вже вдалося завершити всі юридичні питання, знайти працівників, підібрати необхідну техніку, розробити перелік послуг компанії, скласти прайс, обрати форму для працівників і навіть визначитися з дизайном та бренд-буком. Більше того, за крайні 2 тижні активної підготовки до «відкриття» компанії, авторка проекту Аліна Ларіна придбала майже всю необхідну техніку та миючі засоби, визначилася з логотипом компанії та вже має «на руках» готовий ескіз, а ще закупила частину із потрібного інвентарю та стартові пакети.

 

  • Проект «Відродження традицій» - відродження та популяризація місцевих ремесл з долученням місцевих майстрів.

Наразі завершується реставрація майстерні де і «відроджуватимуться традиції», а отже вже на початку грудня очікується відкриття оновленої творчої локації. Також команда проекту готує знайомство з майстрами Богуславщини, цікаві майстер-класи і фотозони. Крім того, команда має на меті і розвиток туризму на Богуславщині, а тому окремо готується ще і тур для гідів з презентацією всіх локацій. А також авторки проекту працюють над створенням власних каналів комунікації у соціальних мережах та розробляють календар арт-заходів.

 

  • Проект  «Богуславський туристично-інформаційний центр»: серед його основних завдань - збільшити інтерес до регіону, вплинути на якість туристичного процесу, розширити туристичні можливості як Богуслава, так і його культурних осередків, збільшити кількість людей, зайнятих у цій сфері, отримувати прибуток та підтримувати культурні ініціативи у Богуславі.

Команда проектупровела вже дві стратегічні сесії. Під час першої учасники збирали ідеї, бачення та пропозиції щодо розвитку туризму на Богуславщині. Тоді до дійства долучилися представники різних сфер – місцеві гіди, експерти музейної справи, майстри, представники місцевого бізнесу, волонтери, представники ЗМІ та люди, яким небайдужа тема туристичного розвитку Богуславщини. Крім того, під час зустрічі, обговорювали і можливості та форми співпраці з гідами, майстрами і місцевими ресторанами. Зібравшись вдруге, команда проекту та всі бажаючі, які долучаються до неї, обговорювали те, яким би мав бути логотип Богуславського інформаційно-туристичного центру, дискутували про те, з чим асоціюється місто і громада, а також обговорювали загальну концепцію, PR-стратегію та фінансову модель закладу. Для втілення всіх своїх задумів команда працює над пошуком інвесторів та залученням додаткових грантових коштів. Також, вже заручилися підтримкою місцевої влади, зокрема, у розрізі допомоги з орендою приміщення.

Далі ж, як зазначила авторка проекту «Богуславський туристично-інформаційний центр» Вікторія Олійник, плануються перемовини з дизайнером щодо розробки логотипу з урахуванням ідей та напрацювань членів команди. І вже на наступній зустрічі ці зразки лого будуть представлені для обговорення та обрання кращих.

 

  • Проект «Портал крізь століття: Богуславська коляда» - відтворення традицій та звичаїв святкування циклу новорічно-різдвяних заходів, притаманних саме Богуславщині: етнографічні дослідження та експедиції селами Богуславщини, пошук автентичних колядок і щедрівок, спогади людей про зимові свята, традиційну їжу та одяг, притаманний нашій  місцевості, “Школа Коляди”, майстер-класи та відтворення звичаїв у сучасних вертепах.

Від самого початку реалізації ідеї команда активно залучає однодумців та волонтерів. Раніше у них вже відбулась перша робоча зустріч, де обговорювали поетапну реалізацію проекту. Також серед напрямків роботи команди є і аспекти дослідження та експедиції. Під час них команда проекту  збирає спогади очевидців, спілкується з мешканцями сіл, з творчими колективами, також у процесі розмов пригадуються та записуються традиції, звичаї, пісні і щодо Різдвяного циклу свят, і загалом. Крім того, збираються фото і спогади про одяг, аби його можна було відтворити. Ще серед напрямків проекту планується “Школа Коляди” – цикл лекцій про традиції Коляди, різні майстер-класи тощо. Ще одним подальшим кроком проекту «Портал крізь століття: Богуславська коляда» буде безпосередньо відтворення Різдвяних традицій Богуславщини. Йдеться про традиційний вертеп з етнічними колядками, неймовірними костюмами, пошитими відповідно до того, як раніше одягалися люди нашої місцевості. А ще команда планує благодійний Різдвяний ярмарок з 25 грудня по 14 січня

Водночас, не менш важливим є і створення інформаційного медіа-контенту, над яким також активно працює команда проекту.

Контакти

  • Менеджерка з комунікації проекту «Від ідей – до дій» Ксенія Федусенко
  • Телефон: 068 302 29 91 E-mail: [email protected]

Коментарі

  •   Пiдписатися на новi



Щоб розмістити свою новину, відкоментувати чи скопіювати потрібний текст, зареєструйтеся та на портал.