bg-img bg-img bg-img
Увiйти в ГУРТ
Забули пароль?

Ще не з нами? Зареєструйтесь зараз

У Луцьку діють групи взаємопідтримки: в чому унікальність формату
02.06.2023

Вже майже два місяці у Луцьку діють групи взаємопідтримки – конфіденційний простір розуміння та прийняття. Заходи організовує всеукраїнська громадська організація PRO Women UA, вхід на подію - безкоштовний за попередньою реєстрацією. Організатори не ведуть фото та відео-зйомки, відгуки учасниць - збирають в анонімних анкетах.

Організаторки зустрічі – команда спільноти Pro Women UA  – зазначає, що піклуватися про своє ментальне здоров’я – це прояв любові до себе:

«Цим проєктом ми хотіли об’єднати різні цільові групи, які зараз потребують психологічної підтримки, і навчити їх самих розбиратися в нагальних питаннях психологічного здоров’я. Ми вважаємо, що у цей непростий час – дуже важливо вміти допомогти собі самостійно, коли це необхідно».

«Ми не просто відтворюємо шаблонний формат груп за якимось алгоритмом, наданий іноземними фахівцями/чинями, а перетворюємо їх на динамічний простір, де самі учасники та учасниці можуть ставити свої запити, впливати на контент теоретично-інструментальної частини цих івентів. За дві години часу ми встигаємо у доброзичливій та конфіденційній обстановці поділитися новинами та станом, ознайомитися з актуальними інструментами доказової психології на тему зустрічі та отримати підтримку і натхнення, аби далі повноцінно та якісно жити, попри складний контекст зовнішніх обставин», – розповідає кризова психологиня Лєна Шторм.

Унікальність цього проєкту у тому, що саме Pro Women UA об’єднала різні цільові аудиторії, а не проводила групи для окремих осіб. Це має безпосередній ефект на те, як ці люди адаптовуються в громаді.

«Ми бачимо, як учасники груп, які є внутрішньо переміщеними особами, конектяться з містянами, заводять з ними дружні стосунки і підсилюють одне одного. З одного боку, це має ефект соціалізації, з іншого – класний ефект для громади, бо створює додаткові стимули для її розвитку й дружнє середовищу.

На нашу думку, якщо займатися окремо з цільовими аудиторіями, то це може призвести до обмеження їх кола спілкування – коли вони ніби відділенні від інших людей. Ми розуміємо, що зараз немає “не наших” людей. Ми всі українці, які мусять об’єднуватися, підсилювати одне одного і, власне, групи взаємопідтримки – саме про це», – додає голова ГО PRO Women UA Юлія Євпак.

Наразі психологічної допомоги потребують не менш як 60% українців, про це повідомили представники МОЗ на засіданні, присвяченому створенню Національної програми психічного здоров’я. 

«Увага до психологічного здоров’я, робота в групах чи з психологом індивідуально, відвідування груп взаємопідтримки мають ставати звичайним явищем, яке потрібно вводити у власне життя, як спорт чи здорове харчування. Це дозволить нам бути менш уразливими до зовнішніх факторів та життя в стані постійного стресу через війну», – додає психологиня проєкту Неоніла Кухарук.

 

Організаторки наголошують, що групи взаємопідтримки/самопідтримки не є форматом отримання психологічної допомоги в груповому методі, які мають зовсім іншу мету та свої завдання, методику та професійні поради психолога/психотерапевта. Група підтримки — це зібрання людей, які стикаються зі спільними проблемами, щоб поділитися тим, що їх турбує. Завдяки обміну досвідом вони можуть запропонувати підтримку, заохочення та комфорт іншим членам групи та отримати те ж саме у відповідь. Проте групи фасилітують психологині, аби в допомогу прийшли доказові, безпечні методи та учасники/ці не отримали додаткової травматизації.

Щоб потрапити на наступні зустрічі, радимо стежити за соцмережами спільноти: https://www.instagram.com/pro.women.ua/, https://www.facebook.com/prowomenua.

 

Контакти

  • https://www.instagram.com/pro.women.ua/

Коментарі

  •   Пiдписатися на новiЩоб розмістити свою новину, відкоментувати чи скопіювати потрібний текст, зареєструйтеся та на портал.