bg-img bg-img bg-img
Увiйти в ГУРТ
Забули пароль?

Ще не з нами? Зареєструйтесь зараз

На Чернігівщині стартує масштабний проєкт з відновлення доступу до медичної допомоги
13.04.2024

Програму в області впроваджуватиме БО «Фонд боротьби з раком» у партнерстві з БО «Чернігівська Мережа».

Днями команди Проєкту USAID «Підтримка реформи охорони здоров’я» та Фонду боротьби з раком представили Програму медичній спільноті області. Участь у ній взяли керівники центрів первинної медико-санітарної допомоги області, керівництво та фахівці управління охорони здоров’я Чернігівської обласної державної адміністрації, Чернігівського медичного центру сучасної онкології, а також представники адміністрацій декількох територіальних громад. Загалом до ініціативи планують залучити 35 ЦПМСД області.

Програма з відновлення націлена на покращення та розширення доступу до якісних медичних послуг, задоволення базових медичних потреб жителів Чернігівщини, зокрема в громадах, що зазнали значних наслідків від повномасштабної війни. Керівник управління охорони здоров’я Чернігівської ОДА Андрій Лінник наголосив: «Важливо те, що у фокусі Програми – саме заклади первинної ланки медицини, посилення спроможності якої є одним із пріоритетів Чернігівщини у наданні якісної медичної допомоги та діагностики раку в умовах війни».

У межах Програми впроваджуватимуть передові моделі та підходи у надані медичних послуг. Зокрема, будуть реалізовані такі компоненти:

-       мультидисциплінарний підхід у наданні послуг найбільш уразливим групам населення;

-       розширення повноважень медичних сестер;

-       започаткування «груп рівних» для медиків;

-       закупівля обладнання для ЦПМСД;

-       розвиток професійних компетенцій медичного персоналу через участь в навчальних заходах, у тому числі заходах з раннього виявлення раку у дорослих;

-       підвищення фінансової та юридичної грамотності управлінських команд медичних закладів та органів місцевого самоврядування;

-       підвищення обізнаності населення області щодо безоплатних медичних послуг за державною програмою медичних гарантій та важливості профілактики та раннього виявлення раку.

Керівниця Фонду боротьби з раком Марія Адамчук-Коротицька повідомила: «Триває етап ситуаційного аналізу. Його проводять для визначення потреб місцевої системи охорони здоровя та основних барєрів дступу до медичних послуг. За результатами ситуаційного аналізу визначать, які саме 10 ЦМПСД та, відповідно, які громади будуть охоплені цільовими активностями, та яке діагностичне обладнання буде закуплене. Окремим компонентом проєкту будуть тренінги з онкоскринінгу для лікарів первинного рівня надання медичної допомоги, які будуть доступні для усіх 35 закладів первинної ланки надання медичної допомоги області».

Заступник генерального директора з поліклінічної роботи Чернігівського медичного центру сучасної онкології Дмитро Цвір зауважив, що презентована ініціатива – вкрай необхідна для області: «Показники онкології мають бути набагато кращими. А у руках медиків ЦПМСД – первинна діагностика онкологічних захворювань. Чернігівський медичний центр сучасної онкології має і необхідні ресурси, і бажання долучитися до реалізації заходів проєкту».

Коментарі

  •   Пiдписатися на новiЩоб розмістити свою новину, відкоментувати чи скопіювати потрібний текст, зареєструйтеся та на портал.