bg-img bg-img bg-img
Увiйти в ГУРТ
Забули пароль?

Ще не з нами? Зареєструйтесь зараз

5 найбільших платформ он-лайн курсів від університетів світу
08.08.2014

Кожен з нас ймовірно відчував потребу вирватися за межі своєї університетської спеціальності і слухати курси, які розширили б світогляд і навчили чомусь новому.

Тож коли з’являється більше вільного часу – чому б не провести його з користю і задоволенням водночас? Зараз існує вже багато можливостей для відкритої освіти, зокрема портали он-лайн курсів від вишів, відомих на весь світ. Попри те, що форма навчання на таких сайтах відрізняється мало, їхній огляд допоможе вибрати саме те, що вам потрібно. Видання "OpenStudy" виділяє найбільші платформи он-лайн курсів від університетів світу. 

 
Більше 150-ти доступних он-лайн курсів та два мільйони користувачів. Рівно два роки тому його було засновано спільними зусиллями Массачусетського технічного та Гарвардського університетів. Після завершення курсу ти отримуєш сертифікат з підписом викладача, який можна вкласти у резюме. Є два види сертифікатів, один з яких безкоштовний, а інший платний. Другий відрізняється наявністю фотографії та ID.
 
Немає жодних вимог щодо навчального ступеня і знань з предмету – головне мати бажання і розуміти англійську на середньому рівні. Деякі курси передбачають не лише розширення знань, але і самовдосконалення, як, наприклад, поточний психологічний курс «Immunity to сhange», де вчишся розуміти себе, власні страхи та потреби і таким чином стаєш готовим до внутрішніх змін.
 
Курс поділений за тижнями і це дуже зручно – тобі дається певна кількість завдань на тиждень і ти сам плануєш власний час. Навчання здійснюється за допомогою відео та матеріалів для читання. Студенти також заохочуються до участі в обговоренні між собою. Для того, щоб отримати сертифікат, потрібно лише проходити невеликі тести, це можна робити стільки разів, скільки необхідно для чудового результату.
 
 
Ще більшу кількість курсів – близько 600 – можна знайти на платформі Coursera. Тут зручна система пошуку – можна шукати їх за потрібними критеріями: ті, що починаються найближчим часом, пропонують певний вид сертифікату за якоюсь з галузей наук або мають субтитри до відеолекцій потрібною мовою. До речі, вже зараз відео трьох курсів мають українські субтитри, що стане у нагоді тим, хто прагне краще засвоїти інформацію.
 
Загалом форма навчання нагадує Edx, по закінченню необхідно буде скласти екзамен. Єдине, що відрізняє – завдання можуть оцінюватися однокурсниками, а не лише способом самоперевірки.
 
Крім сертифікатів (звичайних і підтверджених), пропонуються спеціалізації. Такі курси мають додаткові переваги, наприклад, робота над проектом, який буде опублікований у мережі, або отримання гранту на навчання в університеті для десятьох найкращих студентів.
 
 
Британська некомерційна альтернатива двом попереднім порталам. Хоч він і проходить бета-тестування, але вже заручився підтримкою багатьох університетів Великої Британії, а також організацій British Council, British Library і British Museum. Портал робить акцент на простоті подачі матеріалу та обговоренні між студентами. Творці відкриті для відгуків про роботу сайту і братимуть до уваги всі зауваження. Важливо те, що навіть якщо курс почався нещодавно, у слухача ще є можливість на нього записатися. Поточні курси можна переглянути на сторінці сайту.
 
 
Курси представлені кількома мовами – англійською, німецькою, італійською та російською. Їх представляють професори європейських університетів, які і проводять відеолекції. Курси мають різні рівні, починаючи від початкового і закінчуючи складним. Інтерв’ю з викладачами, в яких вони розповідають про особливості навчання, допоможуть вибрати найбільш прийнятний варіант. Як і на інших порталах он-лайн курсів, до кожного з них подається детальний опис з усіма умовами та можливостями по закінченню, а також біографією лектора. Якщо ж ви пропустили курс, на який хотіли записатись – для вас відкриті відео і ви просто зможете прослухати всі лекції.

 
 
Open2study – австралійська платформа, яка співпрацює з місцевими університетами. Курси так само поділені за тижнями, складаються з чотирьох модулів, які в свою чергу містять теми. В кінці кожної теми, яка представлена коротким відео, слухач проходить невеликий тест, який не має впливу на фінальну оцінку. Остання буде зазначена у сертифікаті. Окремо сайт пропонує платні курси з отриманням ступеня бакалавра або магістра, професійні сертифікати. Всі поточні і майбутні курси можна знайти за сайті.
 
Як навчання відбувається зсередини за конкретною спеціальністю – оцінюйте самі. Як демонструє досвід он-лайн студентів, головне – вибрати те, що справді цікаво. Тоді це зовсім не нагадуватиме буденне навчання і щотижневі завдання даватимуться легко і приноситимуть задоволення.

Джерело

Контакти

  • Джерело: http://openstudy.org.ua/posts/32239/

Коментарі

  •   Пiдписатися на новiЩоб розмістити свою новину, відкоментувати чи скопіювати потрібний текст, зареєструйтеся та на портал.