bg-img bg-img bg-img
Увiйти в ГУРТ
Забули пароль?

Ще не з нами? Зареєструйтесь зараз

Сучасні українські мультфільми, які варто переглянути кожному (+ВІДЕО)
29.10.2014

Українська анімація має славетну історію. Всі ми пам’ятаємо серію «Як козаки...», «Пригоди капітана Врунгеля», «Як Петрик Пяточкін слоників рахував». Зараз українське анімаційне виробництво виходить із кризи, у якій опинилося після зникнення фінансування у 90-х роках. Пропонуємо вам огляд сучасних українських мультфільмів, які, на думку ГУРТа, варті уваги.

«Йшов трамвай дев’ятий номер»

Мультфільм зображує знайому всім ситуацію: ранок, переповнений трамвай, у який намагаються сісти якомога більше пасажирів. Тут є діти, бабусі, подружжя, що свариться, сусідки, які обговорюють останню серію улюбленого серіалу, –  все, що можна щодня спостерігати, їдучи на роботу й додому, зображено у мультфільмі  цікаво, яскраво й дотепно. Особливого шарму додає техніка пластилінової анімації, у якій створений фільм. Зазначимо, цей твір режисера Степана Коваля отримав визнання і закордоном: у 2003 році «Йшов трамвай дев’ятий номер» нагородили «Срібним ведмедем» на Берлінському кінофестивалі.

«Злидні»

Ще один фільм Степана Коваля. За сюжетом, у будинку зразкових господарів – гуцулів Петра і Марічки – оселяються злидні.  Про те, як подружжю вдалося їх позбутися, розповідає цей мультфільм.

«П’єса для трьох акторів»

Зворушливий мультфільм про дружбу, вміння прощати і допомагати один одному. Створений у техніці лялькової анімації, фільм отримав нагороди на фестивалях «АртФільм» (Словаччина, Приз за найкращий анімаційний експериментальний фільм) та на Фестивалі ла віла Валладолід (Іспанія, Перший приз за короткий фільм).

«Чарівний горох»

Приготуйтеся до нової зустрічі з Котигорошком, Вернигорою та Вернидубом, злим чаклуном, його котом та іншими персонажами. Улюблені з дитинства герої оживуть у новому мультфільмі компанії «Укранімафільм».

«Моя країна Україна»

Серіал із 26 анімаційних фільмів, створений студією «Новаторфільм». Персонажі – Сашко Лірник і Кіт-воркіт – мандруючи Україною, дізнаються про певну історію, казку або легенду, пов’язану з тією чи іншою місциною. Художнім керівником проекту є Степан Коваль, автор «Йшов трамвай дев’ятий номер». 

«Хто боїться дядечка Бабая»

Перший український анімаційний фільм з елементами 3D, прем’єра якого відбудеться на цьогорічне свято Миколая. За словами голови Державного агентства України з питань кіно Пилипа Іллєнка, це перший за роки незалежності  повнометражний мальований кольоровий мультфільм, де поєднаний фольклор із сучасним баченням анімації.

Контакти

Коментарі

  •   Пiдписатися на новiЩоб розмістити свою новину, відкоментувати чи скопіювати потрібний текст, зареєструйтеся та на портал.