bg-img bg-img bg-img
Увiйти в ГУРТ
Забули пароль?

Ще не з нами? Зареєструйтесь зараз

Громадські організації оновилися разом із Windows 10 під час Дня інформаційних технологій:медіа-звіт

23 листопада 2015 року в Києві відбувся 8-й День інформаційних технологій для НУО: Оновлюємося разом із Windows 10, організований корпорацією Microsoft та Ресурсним центром ГУРТ.

Мета заходу полягала в тому, щоб забезпечити громадські організації України можливістю налагодити зв’язок із партнерами, дізнатися більше про сервіси, які корпорація Microsoft може надати неурядовим організаціям, показати вдалі приклади застосування IT в діяльності НУО.

8-й День інформаційних технологій для НУО зібрав понад 80 керівників і менеджерів всеукраїнських та регіональних організацій.

Офіційну частину заходу відкрила генеральний директор компанії «Майкрософт Україна» Надія Васильєва: «Українські неурядові організації використовують ІТ значно більше, ніж влада. Тому ми намагаємося не тільки надати технології, а й навчити ними користуватися. За останні три роки в інформаційному просторі України з’явилися три нові тренди. Це хмарні технології, хмарні комп’ютери та пристрої, які працюють через інтернет. Чим Майкрософт може бути корисний для неурядових організацій? По-перше, ми можемо досить швидко розгорнути інфраструктуру, необхідну для взаємодії між членами організації. По-друге, надати ресурси для здійснення безпечних комунікації, наприклад, завдяки інтегрованій в Office 365 програмі Skype for Business. По-третє, через хмарний сервіс Enterprise Mobility Suite налаштувати всі ваші пристрої для роботи в безпечному середовищі».

«З 1 січня 2016 року уряд України розпочне роботу над наступним національним планом дій із впровадження Ініціативи «Партнерство «Відкритий Уряд», тому я запрошую всіх присутніх взяти участь у його напрацюванні. Незабаром органи виконавчої влади проводитимуть громадські обговорення за основними напрямами реалізації цього плану. Йдеться про забезпечення доступу до публічної інформації, боротьбу з корупцією, підвищення якості адміністративних і соціальних послуг, розвиток електронного врядування та електронної демократії. Такі круглі столи й громадські обговорення дадуть громадськості можливість проаналізувати ситуацію із виконанням заходів у межах попереднього плану та надати свої пропозиції на наступний період», – зазначила заступник директора Департаменту інформації та комунікацій з громадськістю Секретаріату Кабінету Міністрів України Наталія Окша. Детальніше про Ініціативу «Партнерство «Відкритий уряд» та участь України в ній дивіться у відео нижче.

«Українському суспільству треба оновитися. Це дозволить нам вийти на інший рівень, залишивши в минулому старі стереотипи й пострадянський спосіб мислення. Військовий конфлікт на сході України переорієнтував нашу проектну діяльність на гуманітарну сферу. В подальшому Фонд народонаселення ООН планує приділяти більше уваги молоді, орієнтуючись на приклади, які нам показують неурядові організації», – заступник Представника Фонду народонаселення в Україні Павло Замостян. Детальніше про роль ФНООН у сучасній Україні дивіться нижче.

«Щоб бути інноваційними, звісно, треба мати бажання, але, окрім цього, треба бути дисциплінованими. Я переконаний, цей захід допоможе вам як утвердитися в бажанні постійно оновлюватися, так і отримати поштовх для того, щоб бути достатньо дисциплінованими, аби втілити це бажання в життя», – виконавчий директор Ресурсного центру ГУРТ Богдан Маслич.

Про тренди розвитку IT сфери розповіла директор з операційного управління та маркетингу «Майкрософт Україна» Тетяна Марушевська: «Раніше для роботи з масивами даних треба було купувати сервери, що вимагало значних інвестицій. Сьогодні завдяки хмарним технологіям невеликі компанії отримали доступ до потужної інфраструктури. Тому недивно, що 75% людей розглядають ІТ як невід’ємну частину успішного бізнесу, 83% потребують покращення віддалених комунікацій зі співробітниками, а 82% відчувають необхідність у віддаленому доступі до документів». Детальніше про тренди ІТ галузі, зокрема про великі дані, дивіться у відео. 

Можливості Windows 10 і Office 2016 презентував маркетинг менеджер бізнес груп Windows & Office Олександр Кучерук: «Windows 10 вийшов у світ в серпні цього року, але вже більше 100 мільйонів користувачів в усьому світі користуються цією операційною системою, 12 мільйонів із них – корпоративні замовники. До прикладу, у Windows 10 з’явилися динамічні іконки, які дозволяють стежити за актуальною для вас інформацією. А враховуючи те, що сучасна людина багатозадачна, операційна система Windows 10 створила функцію Snap 4.0, яка дозволяє розташувати вікна на робочому столі так, як зручно вам». Детальніше про переваги Windows 10 дивіться у відео.

Про те, як приєднатися до проекту «Твій власний upgrade», учасникам Дня інформаційних технологій для НУО 8 розповіла онлайн маркетинг менеджер «Майкрософт Україна» Олена Тимкова: «Мета проекту «Твій власний upgrade» полягає у тому, що інновації та можливості Windows 10 у поєднанні з мотивацією учасників можуть призвести до здійснення мрії. Під наглядом коучів «Майкрософт Україна» учасники змінюються та досягають бажаних цілей в одному з чотирьох напрямків: «Вчитель upgrade», «Кар’єра upgrade», «Подорож upgrade», «Тіло upgrade».

Родзинкою заходу стала дискусія на тему «З якими викликами зіштовхуються українські НГО на шляху запровадження хмарних технологій?», до якої долучилися координатор соціальних програм «Майкрософт Україна» Олександра Чувакова, проектний менеджер ГО «Центр зайнятості вільних людей» Євгенія Конончук, директор з продажів компанії «Smart Business» Кирил Руднєв. Модерувала дискусію програмний менеджер Ресурсного центру ГУРТ Мар’яна Завійська.

«Наша ідея в тому, щоб допомогти кожній людині в цій країні бути ефективнішою. Всюди, де працює корпорація Microsoft, ми спираємося на національний план, в якому визначається наша місія відповідно до потреб і можливостей конкретної країни. Питання внутрішньо переміщених осію – це та тема, яка так чи інакше стосується кожного українця. Ми сильні в технологія, але важливо знайти рішення, яке дійсно буде ефективним», – зауважила Олександра Чувакова. Про те, чому «Майкрософт Україна» підтримали ГО «Центр зайнятості вільних людей», дивіться нижче.

«Ми хотіли зберегти конфіденційність наших клієнтів, забезпечити максимальну ефективність тих процесів, з якими працюємо. Водночас зіштовхнулися з нестачею коштів для реалізації ідей. У вирішенні багатьох проблем нам допоміг саме Office 365», – пояснила Євгенія Конончук.

«Наша частина роботи – суто технічна. Але ключовий момент, без якого нам було би важко виконати поставлені завдання, полягав у тому, що не достатньо бути гарним програмістом, потрібно розуміти процес. Людина має придумати, як цей процес оптимізувати, а система – як його систематизувати», – розповів Кирил Руднєв.

«Я переселенець із Криму. Громадська діяльність у Києві відрізняється від кримського досвіду. Коворкінг IDP представляє різноманітні послуги для переселенців: від занять з йоги до бізнес-курсів. Широкий спектр нашої діяльності пояснюється різноманіттям людей. IDP Hub має успішну співпрацю з бізнесом. Зокрема, проект IDEA, який ми реалізуємо у співпраці з «Майкрософт Україна», спрямований на підвищення комп’ютерної грамотності у молодіжному середовищі та надання послуг з профорієнтації. За час роботи коворкінгу ми провели 290 подій. IDP Hub є також важливою платформою для забезпечення системної освіти. В умовах кризи важливо отримувати нові знання. Ми готові ділитися з іншими громадськими організаціями досвідом створення подібних хабів», – голова організації «Кримська діаспора» Анатолій Засоба.

«Falling Walls – це проект, який реалізовується у понад 25 країнах світу. Право організації отримують міста та наукові установи. Це не просто конференція, де ти приходиш і розповідаєш наукову доповідь, це три слайди, неймовірний драйв і тільки три хвилини, щоб донести свою ідею до аудиторії. Наука здатна руйнувати стіни і бути при цьому захоплюючою. Лабораторія Falling Walls дає змогу молодим вченим і фахівцям представити свої ідеї, науково-дослідницькі проекти та ініціативи загалу», – директор Фонду Кличко Аліна Носенко.

Керівник напрямку Cloud&Enterprise «Майкрософт Україна» Валентин Єлісєєв показав, як можна візуалізувати інформацію в два кліки та як управляти контентом на відстані: «Хмара може бути корисною для вас із декількох причин. По-перше, це значно дешевше, а для представників громадських організацій Майкрософт надає багато сервісів взагалі безкоштовно. По-друге, це зниження ризиків. Використовуючи хмару, ви зберігаєте свої дані не на леп-топах чи локальних серверах, а на серверах Майкрософту. По-третє, збільшення швидкості і масштабів роботи та реалізації ідей. Четверте – в хмарі можливі сценарії, які важко або занадто дорого здійснювати «на землі». І нарешті – це гарно!».

 

Детальніше про можливості співпраці компанії «Майкрософт Україна» та громадських організацій розповіла координатор соціальних проектів Олександра Чувакова: «День інформаційних технологій відбувається в межах двох ініціатив – «Технології заради добра», куди входить хмарний сервіс Office 365, Power BI та Enterprise Mobility Suite, а також програма Microsoft Software Donation, завдяки якій ви можете отримати безкоштовне програмне забезпечення для тих комп’ютерів, що перебувають на балансі вашої організації».
«На заході я дізналася саме про ті речі, які можна використовувати практично. На сьогодні громадська організація, яку я очолюю, працює в 16 містах, тож хмарні технології – як раз те, що нам потрібно для комфортної віддаленої роботи й спілкування. Крім того, я займаюся соціально відповідальним бізнесом, тож можливості Windows 10 щодо роботи одночасно з декількома робочими столами – прекрасне рішення для мене, аби не відволікатися від виконання поточних завдань», – Людмила Перевертень, голова ГО «Для спільної справи».
«Я вперше на заході від Майкрософту, і мені дуже подобається. Близько двох місяців користуюся Windows 10, але маю констатувати, що виступ фахівців значно поглибив мої знання. Для професійної діяльності всі сервіси, про які нам розповідали, надзвичайно корисні та актуальні. Вважаю, що такі події показують громадським активістам, що таке високі технології, як ними користуватися та як з їхньою допомогою змінювати життя», – Максим Помойницький, координатор проектів ГО «Промолодь».

«Окрім того, що я дізналася багато нової інформації про технології, це ще й чудова можливість поспілкуватися з іншими представниками громадянського суспільства України. Також мене зацікавили хмарні сервіси від Майкрософту, особливо Office 365. Впевнена, ця технологія допоможе нам систематизувати процеси всередині організації», – Вероніка Горовська, міжнародний секретар Національної організації скаутів України

Більше фото на Facebook-сторінці ГУРТа.

Фото: Сергій Грачов, Дарина Дейнеко-Казьмирук, Відео: Максим Бакалов

Контакти

Share
Чи вважаєте цей матеріал корисним + Так 3  - Нi  

Коментарі

  •   Пiдписатися на новiЩоб розмістити свою новину, відкоментувати чи скопіювати потрібний текст, зареєструйтеся та на портал.