bg-img bg-img bg-img
Увiйти в ГУРТ
Забули пароль?

Ще не з нами? Зареєструйтесь зараз

Цікаві практики сталого розвитку міст у світі
11.12.2015

Cталий розвиток - загальна концепція, яка стосується необхідності встановлення балансу між задоволенням сучасних потреб людства і захистом інтересів майбутніх поколінь, включаючи їх потребу в безпечному довкіллі.

Сьогодні більше половини населення Землі проживає у містах, тоді як ще 50 років тому ця цифра становила близько 30%. Стрімка урбанізація ставить перед людством нові виклики, адже виникають проблеми, пов'язані із забрудненням довкілля, якістю середовища проживання та системи охорони здоров'я. У межах Місяця сталого розвитку ГУРТ пропонує Вашій увазі декілька цікавих практик сталого розвитку міст у світі.

ЗЕЛЕНІ БУДКИ В ЛОНДОНІ

У Лондоні, замість традиційних червоних телефонних будок, з'явилися нові зелені, і справа тут не тільки у кольорі. Всередині SOLARBOX - саме так вони називаються в оригіналі - знаходиться батарея, від якої можна зарядити будь-який мобільний. Як джерело енергії використовується сонячна панель, що знаходиться на даху будки. Вперше «сонячна будка» з'явилася наприкінці минулого року поблизу однієї зі станцій метро. Зараз їх число збільшилось до шести. Проект ініціювали та реалізували студенти Лондонської Школи Економіки за підтримки однієї з британських рекламних компаній.

СУЧАСНЕ МИСТЕЦТВО У НЬЮ-ЙОРКУ

У найбільшому мегаполісі Сполучених Штатів проблема утилізації сміття стоїть на першому місці. Маленький приклад для усвідомлення: у США щогодини викидається не менше 2.5 мільйонів пластикових пляшок, кожній з яких потрібно 700 років для повного розкладання.

У Нью-Йорку існує чітке правило: як би брудно не було на вулицях, до 6 ранку усе має бути чисто. У місті розроблена потужна урядова програма з утилізації відходів та їх переробки. Наприклад, переробка металу дозволяє заощадити ресурси, щоб забезпечувати теплом і світлом 18 мільйонів будинків щороку.

У цілому американці настільки стурбовані проблемою забруднення довкілля, що перетворюють утилізацію в об'єкт сучасного мистецтва. Так виник дизайн-проект NYC Garbage - сайт, на якому продаються прозорі коробки з ефектно скомпонованим мотлохом із різних вулиць Нью-Йорка.

МОТИВАЦІЯ БЕЗПРИТУЛЬНИХ У ЛАТИНСЬКІЙ АМЕРИЦІ

У кількох містах Бразилії та Мексики діє оригінальний проект. Незабезпечені верстви населення мають можливість за 6 пакетів сміття отримати один набір їжі чи талони на овочі. Щотижня таким способом отримують їжу 10 тисяч осіб, що дозволяє збирати 400 тонн щомісяця.

ДИСЦИПЛІНА І МЕНТАЛІТЕТ У СИНГАПУРІ

Особливий стан справ із екологією у Сингапурі. Ця країна-місто славиться ідеальною чистотою, але не тільки тому, що сингапурці схильні до чистоти і порядку - просто влада ввела відчайдушно суворі штрафи, а шанси отримати їх досить великі. Наприклад, за годування голубів чи плювок на вулиці доведеться викласти з гаманця 1000 сингапурських доларів (близько 16000 гривень). 

Підготував Іван Глаз

Контакти

Коментарі

  •   Пiдписатися на новiЩоб розмістити свою новину, відкоментувати чи скопіювати потрібний текст, зареєструйтеся та на портал.