bg-img bg-img bg-img
Увiйти в ГУРТ
Забули пароль?

Ще не з нами? Зареєструйтесь зараз

Національні консультації до Міжнародного дня волонтера у Вінниці: медіа-звіт

5 грудня 2015 року за ініціативи Представництва ООН в Україні, Волонтерів ООН та Ресурсного центру ГУРТ у приміщенні Вінницької торгово-промислової палати «Єкспоцентр» відбулися національні консультації «Як інститути громадянського суспільства України можуть підтримати впровадження Цілей сталого розвитку?».

Регіональними співорганізаторами у Вінниці виступили Громадська організація «Центр Поділля-Соціум» спільно з Благодійним фондом «Подільська громада» та Громадською організацією «Гармонія». Загалом у заході взяли участь 25 представників місцевих громадських організацій, волонтерів і громадських діячів.

Під час роботи у форматі світового кафе над заявленими темами працювало п’ять робочих груп. Протягом першої сесії учасники мали обрати три найпріоритетніші цілі сталого розвитку. Це питання обговорювалося найдовше та спровокувало суперечки між учасниками. В результаті робочі групи визначили наступні цілі:

  • Активізація та посилення глобального партнерства в інтересах сталого розвитку (3 групи)
  • Забезпечення всеохоплюючої та якісної загальної освіти та заохочення до навчання упродовж життя усіх категорій населення (3 групи)
  • Подолання бідності у всіх її проявах в усьому світі (2 групи)
  • Сприяння розбудові справедливих, мирних та відкритих спільнот (2 групи)
  • Забезпечення здорового способу життя та сприяння благополуччю населення усіх вікових категорій (2 групи)
  • Сталий розвиток міст і спільнот, сприяння розбудові справедливих, мирних та відкритих спільнот
  • Сприяння всезагальному та сталому економічному розвиткові, зайнятості населення та запровадженню гідних умов праці для усіх верств населення
  • Впровадження заходів сталого управління лісовим фондом, подолання опустелювання, зупинення процесу деградації земель та втрати біологічної різноманітності

Після обрання цілей досить цікавим виявилося обговорення того, що вже роблять ІГС для їх впровадження. Представники громадських організацій обговорювали власні проекти й ініціативи партнерських громадських організацій із різних міст України. Висновки були однозначними: українські ІГС професійно працюють над впровадженням цілей сталого розвитку, однак не менш важливо ініціювати довготривалі програми.

«Мені дуже сподобався формат світового кафе та тема заходу. Актуальність її в Україні пояснюється тим, що в нас немає єдиного бачення ситуації та проблем, які є в нашій країні. Але сівши за стіл переговорів, ми змогли виділити пріоритетні напрямки діяльності. Хочу зазначити, що завдяки гарячим дискусіям, що не стихали під час обговорення питань, я частково змінила свою думку та дізналася багато нового щодо діяльності громадських організацій», – прокоментувала Діана Подолянчук, голова ГО «Творче Покоління».

«Формат, в якому запропонували працювати, – це чудова можливість почути один одного. Робота в невеликих групах дала можливість консолідувати зусилля та виконати поставлені завдання. Серед важливих цілей слід зазначити болюче питання зайнятості населення», – поділилася враженнями Анна Савчинська, менеджер ГО «Центр Поділля-Соціум».

Контакти

Share
Чи вважаєте цей матеріал корисним + Так 1  - Нi  

Коментарі

  •   Пiдписатися на новiЩоб розмістити свою новину, відкоментувати чи скопіювати потрібний текст, зареєструйтеся та на портал.