bg-img bg-img bg-img
Увiйти в ГУРТ
Забули пароль?

Ще не з нами? Зареєструйтесь зараз

Національні консультації до Міжнародного дня волонтера в Чернігові: медіа-звіт

5 грудня 2015 року, в Міжнародний день волонтера, 15 представників місцевих організацій громадянського суспільства та соціально активних громадян Чернігівщини долучилися до національних консультацій «Як інститути громадянського суспільства України можуть підтримати впровадження Цілей сталого розвитку?». Мета заходу полягала в тому, аби обговорити роль громадянського суспільства, волонтерів та активістів у націоналізації, реалізації й моніторингу Цілей сталого розвитку.

Ініціаторами національних консультацій виступили Представництво ООН в Україні, Волонтери ООН та Ресурсний центр ГУРТ.  У Чернігові співорганізатором стала Громадська організація «МАРТ».

Захід розпочався прямим включенням з офіційного відкриття заходу в Києві, під час якого до учасників звернувся координатор системи ООН в Україні Ніл Вокер: «Україна, приєднавшись до Декларації Тисячоліття ООН разом з іншими 189 країнами світу, також взяла на себе зобов’язання досягти намічених Цілей», – зазначив він.

Учасники обговорення працювали в форматі світового кафе, розділившись на три групи. За кожним столом обрали «господара», який модерував подальшу роботу групи. Саме обговорення Цілей сталого розвитку відбулося внаслідок проведення трьох сесій і завершилося презентацією напрацювань.

Всі учасники долучалися до обговорення та дискусій. Зважаючи на велику кількість невирішених проблем в країні, головною складністю для учасників став вибір трьох основних Цілей сталого розвитку з сімнадцяти запропонованих ООН. Та, не зважаючи на складність вибору, присутні визначилися з наступними пріоритетами:

  • Ціль № 4: Забезпечення всеохоплюючої та якісної загальної освіти та заохочення до навчання упродовж життя усіх категорій населення (дві групи).
  • Ціль № 7: Забезпечення доступу кожного до прийнятного за ціною, безперебійного, сталого та сучасного енергопостачання.
  • Ціль № 8: Сприяти всезагальному та сталому економічному розвиткові, зайнятості населення та впровадженню гідних умов праці для усіх верств населення (три групи).
  • Ціль № 9: Побудова стійкої інфраструктури та сприяння сталому розвиткові індустріалізації та впровадженню інновацій.
  • Ціль № 11: Сприяння інтегрованості, безпеці, пристосовуваності до змінюваних умов та сталості міст.
  • Ціль № 16: Сприяння розбудові справедливих, мирних та відкритих спільнот.

Визначившись із проблематикою Цілей сталого розвитку, учасники в групах з’ясували, які позитивні зрушення в українському суспільстві можна використати у майбутньому для їх досягнення. Результати напрацювань учасники кожної робочої груп презентували перед колегами.

«На мою думку, найважливішим є забезпечення всеохоплюючої та якісної загальної освіти та заохочення до навчання упродовж життя усіх категорій населення, що пропонує Ціль №4. Адже освіта визначає розвиток свідомості кожної людини, а вихована свідомість – це величезний ресурс», – наголосила Олена Зеленська, громадська активістка з ГО «Чернігів Європейський».

«Під час другої сесії, коли ми визначали, що ІГС вже роблять для впровадження Цілей сталого розвитку, зіштовхнулися з тим, що ми дуже мало знаємо про діяльність один одного, особливо якщо ця діяльність у різних сферах», – розповіла Ольга Палькова, керівник ГО «Світанок» та координатор волонтерської ініціативи «Че.Help».

«Бути частиною цього заходу – честь для мене. Це не формальність. Це не той захід, який можна просто пересидіти. Я зміг внести частинку від себе у розвиток нашої країни, а отже, і свого майбутнього, зокрема. І саме так, я вважаю, потрібно діяти кожному, кому не байдуже майбутнє України. Цілі сталого розвитку якраз і є тим інструментом дії для зрушення та реформ в Україні. Це моє глибоке переконання!», – поділився своїми враженнями Сергій Забара, член ГО «MART».

Під час презентації роботи груп велося жваве обговорення суспільних проблем, їх пріоритетності в Україні та варіантів вирішення. Учасники також взяли участь у глобальній селфі-кампанії: роздрукуй плакат до Дня Волонтера і опублікуй власне селфі, додавши хештеги #IVD2015  #actioncounts #GlobalGoals #ДеньВолонтера.

Крім того, присутні на заході ініціювали створення інформаційної розсилки для активістів та волонтерів Чернігівщини, яка у майбутньому, на думку учасників, стане основою для створення коаліції на захист суспільних інтересів громад Чернігівської області в усіх сферах діяльності.

Родзинкою зустрічі стала демонстрація документальної стрічки XII Мандрівного міжнародного фестивалю документального кіно про права людини ‪DocudaysUA у ‪Чернігівській області «Медик іде останньою» з подальшим її обговоренням.

Автор: Надія Кривопаленко

Контакти

Share
Чи вважаєте цей матеріал корисним + Так 1  - Нi  

Коментарі

  •   Пiдписатися на новiЩоб розмістити свою новину, відкоментувати чи скопіювати потрібний текст, зареєструйтеся та на портал.