bg-img bg-img bg-img
Увiйти в ГУРТ
Забули пароль?

Ще не з нами? Зареєструйтесь зараз

ТОП-18 можливостей самоосвіти для громадських активістів
01.08.2016

Часто громадські активісти та представники НУО не втрачають можливості вдосконалювати свої проекти у вільний від роботи час. Запропонована ГУРТом добірка онлайн-курсів з громадянської освіти та різноманітних питань менеджменту може стати одним із пунктів у ваших щоденних планах із впровадження змін в Україні навіть під час відпустки.

ВУМ on-line - перша дистанційна платформа громадянської освіти від Відкритого Університету Майдану (ВУМ). Онлайн-платформа пропонує навчальні курси, сформовані з відео лекцій, практичних завдань та контрольних запитань (для перевірки набутих знань) від провідних викладачів бізнес-шкіл, громадського сектору, практиків з бізнесу. Теми навчальних курсів пов`язані з персональним розвитком та реалізацією вашого потенціалу, з підприємництвом, як механізмом якісного розвитку громади і суспільства, з розумінням побудови та діяльності відкритого суспільства і його формування в Україні.

Відкриті електронні реєстри

Завдяки курсу ви дізнаєтеся, як не відходячи від компьютера знати, яким авто володіє ваш депутат або хто власник шикарного дому навпроти; як миттєво перевіряти ваших бізнес-партнерів на доброчесність; як уникнути біганини за довідками та отримати їх в електронному вигляді. Курс  також містить інформацію про 15 найкорисніших відкритих електронних реєстрів України з ілюстраціями та покроковими інструкціями.

Доступ – тут.

Стратегічне маркетингове управління бізнес- і соціальними проектами

Авторський курс Андрія Длігача, кандидата економічних наук, генерального директора групи компаній Advanter Group, призначений для тих, хто готовий здійснити прорив у бізнесі або створити унікальний і успішний соціальний проект. Для тих, хто втомився чекати змін і готовий взяти на себе управління власним життям, бізнесом, ринком, країною.

Доступ –тут.

Ефективне управління спільною власністю через ОСББ

Слухачі курсу дізнаються, чому важливо та вигідно управляти ОСББ. Будуть розглянуті такі питання: правові засади ОСББ, алгоритм дій, створення ініціативної групи; установчі збори; реєстрація ОСББ; моделі управління і функціонування будинку; типові проблемні моменти і їх вирішення; цінності і їх важливість у формуванні спільнот власників; ефективна комунікація, запорука успіху проекту; інновації в ОСББ і управлінні спільною власністю; револьверні фонди; програми підтримки ОСББ і допомоги у реалізації проектів управління спільною власністю.

Доступ – тут.

Управління проектами

Від Сергія Гвоздьова, кандидата економічних наук, МВА, професора бізнесу Київської школи економіки (KSE), ви дізнаєтеся, у чому полягає стратегічна роль проектів в управлінні компанією. Курс також охоплює такі питання: значення майстерності управління проектами для збільшення конкурентоспроможності компанії; документи проекту – резюме, картки і журнал ризиків; принципи планування проектів; роль керівника проекту та його спонсор; зменшення негативного впливу факторів «Мерфі».

Доступ – тут.

Вступ до медіації

Онлайн-курс присвячений ефективним комунікаціям, що дозволяють знайти результат, який всі сторони взаємодії вважають справедливим для себе. В рамках можливостей онлайн-курсу його автори намагаються: 1) познайомити вас з ключовими факторами успіху для того, щоб ви визначилися куди варто рухатися далі аби навчитися більшому; 2) допомогти вам  повірити в метод і полюбити його так само, як його любимо ми; 3) допомогти дізнатися про базові  інструменти ефективного управління процесом медіації, управління відносинами і роботи зі змістом проблеми.

Доступ – тут.

Громадський контроль

Курс про те, як зрозуміти роботу місцевої влади, знайомитися з її документами, аналізувати її рішення, відстоювати перед нею власні права та захищати від неї, коли вона переходить межі закону. Курс дуже актуальний, оскільки ми живемо в країні, в якій або ми контролюємо свою місцеву владу або вона буде неконтрольованою. В історичне минуле відходить прокурорський нагляд, державна вертикаль та авторитарний режим одного політика, а разом з тим місцева громада отримує все більше можливостей. За таких умов здійснення громадського контролю активізує громаду, розвиває самоврядування та вчить громадян справжній демократії на тому рівні, де кожен може її реально зрозуміти.

 

Доступ – тут.

Prometheus - громадський проект масових відкритих онлайн-курсів (МВОК). У співпраці з викладачами кращих ВНЗ України створюють та розміщують МВОК на власній онлайн-платформі та надають безкоштовну можливість університетам, організаціям та провідним компаніям публікувати та розповсюджувати курси на цій платформі. Відкривають безкоштовний онлайн-доступ до найкращих навчальних курсів університетського рівня всім охочим в Україні.

Фінансовий менеджмент

Ви зможете дізнатись чому одні країни, підприємства або ж люди стають фінансово успішними, а інші – ні; якими є загальні принципи управління фінансами, що визначають успіх; що потрібно врахувати, маючи бізнес-ідею; як оцінити ефективність та інвестиційну привабливість бізнесу; якими є найсучасніші тренди розвитку фінансів.

Доступ - тут.

Цикл курсів з громадянської освіти

Цикл курсів для всіх, хто хоче дізнатися як побудувати процвітаючу, справедливу і успішну Україну.

Економіка для всіх

Відкрийте економіку як цікаву, неоднозначну й часом парадоксальну науку. Здобувайте економічний образ мислення та ставайте економічно успішними!

Доступ – тут.

Урбаністика: сучасне місто

Ви дізнаєтеся про те, як функціонують міста і як сприяти перетворенню власного міста на комфортне місце для життя.

Доступ – тут.

Боротьба з корупцією

Найкращі міжнародні та вітчизняні викладачі розкажуть вам про те, як проводити антикорупційні розслідування, викривати та попереджати корупцію під час державних закупівель та організовувати антикорупційні кампанії.

Доступ – тут.

Жінки та чоловіки: гендер для всіх

Разом ми навчимося фахово аналізувати події та суспільні явища з гендерної точки зору, уникати дискримінацій, краще розуміти свої права і способи їх захисту.

Доступ – тут.

Соціологія та соціальні дослідження: що, як, навіщо?

Курс має на меті дати базове розуміння основ прикладного соціального дослідження та орієнтований на широке коло слухачів.

Доступ – тут.

Основи державної політики

Вивчіть процеси вироблення, ухвалення і впровадження державної політики в реальному політичному середовищі для того, щоб підвищити вашу  здатність брати участь і ефективно впливати на ці процеси.

Доступ – тут.

Основи лобіювання

Лобіювання – не тільки для лобістів. Дізнайтеся про сучасні інструменти впливу та стратегії взаємодії з органами влади для досягнення ваших цілей.

Доступ – тут

EDX - безкоштовна інтернет-платформа масових інтерактивних курсів, заснована Массачусетським технологічним інститутом і Гарвардським університетом у травні 2012 року. EdX проводить онлайн-курси університетського рівня з різних дисциплін для слухачів з усього світу на безоплатній основі, а також проводить дослідження у галузі навчання.

Вступ до проектного менеджменту

У продовж вивчення курсу ви дізнайтеся про принципи управління проектами, і як застосувати їх у своїй роботі і житті.

Доступ - тут

Онлайн-платформа Udemy, створена турецькими IT-спеціалістами дозволяє створювати  та відвідувати інтерактивні курси на різні теми. Викладачі курсів можуть взаємодіяти з користувачами через інтернет дошки обговорень. Udemy надає можливості платного і безкоштовного навчання. Уже понад 10 мільйонів студентів прослухало більш 40000 альтернативи курсу.

How To Design & Fund International Development NGO Projects

Цей курс допоможе вам вирішити удосконалити навички ділового листування та проектного менеджменту. Після проходження курсу ви зрозумієте, як спроектувати реальний міжнародний проект у реальному часі. Тож, ви не лише навчатиметеся теорії, а й використовуватимете отримані знання на практиці. Курс включає системи, які допоможуть у виконанні завдань, розвитку довготривалих, стабільних програм.

Програма: 29 лекцій та 2,5 год. відео.

Доступ - тут.

Coursera - технологічна компанія, що працює в галузі освіти; заснована професорами інформатики Ендрю Нґ та Дафні Коллер зі Стенфордського університету у квітні 2012 року. «Найкращий стартап 2012 року» за версією сайту TechCrunch. Переможець Webby Award 2014 року в галузі освіти (отримано і приз журі, і приз глядацьких симпатій). Пропонує своїм користувачам сотні безкоштовних онлайн-курсів з різних дисциплін, у разі успішного закінчення яких користувач отримує сертифікат про проходження курсу.

More Effective Leadership and Governance for Nonprofit Organizations

Курс стане в нагоді тим, хто хоче розвинути свої лідерські навички.  Він спрямований допомогти керівництву НУО удосконалити ефективність управління за допомогою спеціально розроблених курсів американського університетуUAlbany. Визначайте та аналізуєте лідерів та керівників, створюйте практичні способи для покращення управління, та впроваджуйте ці удосконалення не лише впродовж проходження даного курсу, але й після нього.

Програма: 3 курси тривалістю 5 тижнів кожен (5-10 годин на тиждень) та дипломний проект.

Доступ - тут.

Introduction to Communication Science

За період проходження курсу ви вивчите деякі з основних теорій, моделей і концепцій з області масового, міжособистісного і внутрішньо особистісного спілкування. Курс починається з розгляду базових моделей, далі йдеться про історію теорії комунікації, лінійних, орієнтованих на вплив теорій, прийомів підходу і, нарешті, вивчення теорій про виробництво і зміцнення культури через спілкування. Знання у галузі комунікацій посилять спроможності до мережування вашої громадської організації.

Програма: 28 годин лекцій з відео.

Доступ - тут.

Підготували Надія Богатир та Валерія Омельченко

Контакти

Коментарі

  •   Пiдписатися на новiЩоб розмістити свою новину, відкоментувати чи скопіювати потрібний текст, зареєструйтеся та на портал.