bg-img bg-img bg-img
Увiйти в ГУРТ
Забули пароль?

Ще не з нами? Зареєструйтесь зараз

Виховна година для учнів Степненської загальноосвітньої школи Полтавської районної ради

03 березня 2020 року фахівцем #безоплатної правової допомоги Полтавщини Артемом Пархоменком проведено організовану Полтавським районним центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді виховну годину для учнів 6-9 класів Степненської загальноосвітньої школи Полтавської районної ради на тему: «Відповідальність за булінг». В ході виховної години, яка відбувалася інтерактивно, діти переглянули тематичне відео, аналізуючи його, а також дізналися про можливості та порядок отримання #безоплатної правової допомоги та одержали тематичні буклети.

Під час виступу фахівець #безоплатної правової допомоги зазначив, що Закон України від 18.12.2018 № 2657-VIII «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо протидії #булінгу (цькуванню)» встановив відповідальність за вчинення булінгу, доповнивши Кодекс України про адміністративні правопорушення статтею 173-4, яка передбачає відповідальність за цькування учасника освітнього процесу, а також надав повноважень адміністрації навчального закладу протидіяти цьому негативному явищу та припиняти його у разі виявлення. Визначено названим законом і поняття #булінгу, яким є діяння (дія чи бездіяльність) учасників освітнього процесу, які знаходять вияв у формі психологічного, фізичного, економічного чи сексуального насильства, у тому числі із застосуванням засобів електронних комунікацій, що систематично (три і більше разів) вчиняються стосовно малолітньої чи неповнолітньої особи або такою особою стосовно інших учасників освітнього процесу, внаслідок чого могла бути чи була заподіяна шкода психічному або фізичному здоров’ю потерпілого. Варто зауважити, що булінг може мати так звану «ідеальну сукупність», коли діяння, що вчинено охоплюється не однією а кількома статтями закону, що передбачає відповідальність за протиправні дії. В такому разі особа може отримати не одне покарання, а буде притягнута до відповідальності за кожною із статей, що передбачає відповідальність за протиправні дії із призначенням їй відповідного покарання. Адміністративній відповідальності за діяння, що містять ознаки булінгу підлягають особи, які досягли на момент вчинення адміністративного порушення 16-річного віку. До осіб віком 16-18 років, які вчинили адміністративне правопорушення, застосовуються заходи впливу: 1) зобов’язання публічно попросити вибачення в потерпілого; 2) попередження; 3) догана або сувора догана; 4) передача неповнолітнього під нагляд батькам чи педагогічного, трудового колективу за їх згодою, а також окремим громадянам на їх прохання.

Підводячи підсумки заходу доповідач спільно із учнями дійшли висновку, що про випадки #булінгу мовчати не варто ні потерпілим, ні свідкам, адже подолати це негативне явище допоможе лише довіра та комунікація і зробити це можна #тільки разом.

Насамкінець, ще раз варто нагадати, що отримати безоплатну правову допомогу може кожен бажаючий, що звернеться до #бюро правової допомоги. У #Полтавському бюро правової допомоги, за адресою: місто Полтава, вулиця Міщенка будинок 2, Вас раді бачити у робочі дні: з понеділка по п’ятницю з 9 до 18 години, контактний телефон 50-27-29.

Share
Чи вважаєте цей матеріал корисним + Так 0  - Нi  

Коментарі

  •   Пiдписатися на новiЩоб розмістити свою новину, відкоментувати чи скопіювати потрібний текст, зареєструйтеся та на портал.