bg-img bg-img bg-img
Увiйти в ГУРТ
Забули пароль?

Ще не з нами? Зареєструйтесь зараз

XVI Міжнародна літня школа медійного права

Міжнародна літня школа медійного права – це інтенсивний навчальний курс Центру демократії та верховенства права (раніше – Інституту Медіа Права) для юристів, присвячений питанням свободи слова та свободи інформації, захисту честі, гідності і ділової репутації, діяльності медіа, регулювання телерадіомовлення, регулювання інших питань діяльності мас-медіа.

У рамках Літньої школи окрема увага буде приділена міжнародним і європейським стандартами у сфері медійного права, зокрема, Європейській конвенції про захист прав людини і основоположних свобод та практиці Європейського суду з прав людини. Також буде розглянута система захисту прав людини ООН, стандарти міжнародної організації «Артикль 19», законодавство України й інших країн.

Взяти участь у школі можуть юристи, робота яких пов’язана з питаннями свободи слова, свободи інформації чи медійного права. Подати заявку можуть юристи, які працюють у ЗМІ чи консультують журналістів, юристи громадських організацій, органів влади, адвокати. Також заявки приймаються від студентів старших курсів (починаючи з 3 курсу) і випускників, зацікавлених у тематиці Літньої школи.

Учасниками Літньої школи можуть стати громадяни України, Молдови, Білорусі, країн Південного Кавказу та Середньої Азії. Крім того, організатори можуть розглянути заявки з інших країн.

Заняття будуть відбуватися російською мовою. Окремі лекції будуть проводитися англійською мовою з послідовним перекладом

Навчальний курс включає такі теми:

 • свобода вираження поглядів: американський і європейський підходи;
 • Європейська конвенція з прав людини;
 • процедура звернення до Європейського суду з прав людини;
 • процедура звернення в Комітет ООН з прав людини;
 • право на інформацію, доступ до інформації;
 • позови про захист честі, гідності і ділової репутації (дифамація);
 • звільнення від відповідальності за дифамацію;
 • захист особистого життя і захист персональних даних;
 • право на захист журналістських джерел;
 • особливості регулювання друкованих і електронних ЗМІ;
 • ліцензування мовлення;
 • європейські стандарти суспільного телерадіомовлення;
 • професійні спілки і саморегулювання журналістів;
 • особливості регулювання в Інтернеті;
 • законодавство про захист суспільної моралі;
 • особливості діяльності ЗМІ у передвиборчий період та ін.

Літню школу Центр демократії та верховенства права проводить з 2005 року. З 2006 року літня школа була розширена до формату міжнародної. В цілому, понад 300 учасників з України, Білорусі, Молдови, Росії, країн Південного Кавказу та Середньої Азії пройшли навчання у 2006-2019 роках.

Заняття будуть проводити українські та зарубіжні експерти. Так, у попередні роки заняття проводили юрист Європейського суду з прав людини (Страсбург) Ольга Дмитренко, старший радник офісу Представника ОБСЄ з питань свободи ЗМІ Андрєй Ріхтер, консультативний експерт Харківської правозахисної групи, доцент Національної юридичної академії імені Ярослава Мудрого Всеволод Речицький, заступник керівника проєкту «Справедливе правосуддя» агентства США з міжнародного розвитку «Україна: верховенство права» Наталія Петрова та інші експерти.

Програма школи у 2020 році буде аналогічною до програм попередніх років. З детальними програмами цих шкіл можна ознайомитися на сайті: https://cedem.org.ua/news/?cur_project=litnya-shkola-medijnogo-prava.

Програма розрахована на інтенсивне навчання, по завершенні якого учні отримають дипломи. Учасники мають відвідувати всі заняття і не зможуть суміщати навчання з роботою. У випадку відвідання менше 80% занять, учасник буде відрахований.

Для участі у конкурсі необхідно заповнити онлайн-анкету: https://cutt.ly/ftT0zqA.

Заповнення онлайн-анкети має бути здійснене за один сеанс, тобто відкриту в браузері анкету неможливо зберегти для подальшого редагування.

Анкета має бути отримана Центром демократії та верховенства права до 15 червня 2020 року 24:00 (GMT+3). За результатами конкурсу будуть відібрані 20 учнів. Про результати відбору організатори повідомлять кандидатам до 22 червня. Додатково організатори залишають за собою право провести з аплікантом співбесіду.

У випадку запитань, Ви можете звернутися у Центр демократії та верховенства права за електронною поштою edu@medialaw.kiev.ua чи за телефоном +380(44) 3832044.

Умови участі у Літній школі:

Організатори забезпечують проживання і часткове харчування (обід) учнів Літньої школи. Фінансування транспортних витрат не забезпечується. За участь у Літній школі передбачена сплата реєстраційного збору в розмірі 40 EUR (для студентів стаціонарної форми навчання 20 EUR). Збір вноситься в перший день занять у гривневому еквіваленті.

Додатково (поза конкурсом) Центр демократії та верховенства права розгляне заявки від кандидатів, готових покрити витрати на своє навчання. Вартість затрат на одного учня без проживання складе 500 EUR.

Літня школа буде проводитися в Національному університеті «Києво-Могилянська академія», м. Київ, Україна.

Проведення Літньої школи стало можливим завдяки підтримці американського народу, що була надана через проект USAID «Медійна програма в Україні», який виконується міжнародною організацією Internews. Зміст матеріалів є виключно відповідальністю Центру демократії та верховенства права та необов’язково відображає точку зору USAID, уряду США та Internews.

Проведення Літньої школи стало можливим завдяки фінансовій підтримці Швеції.

Share
Чи вважаєте цей матеріал корисним + Так 1  - Нi  

Коментарі

 •   Пiдписатися на новiЩоб розмістити свою новину, відкоментувати чи скопіювати потрібний текст, зареєструйтеся та на портал.